Zarastený nechtík na nohe

havedka
13. feb 2015

Pekny vecer,moj 13rocny syncek,autista,DMO,sa uz rok trapi zo zarastenym nehtikom na nohe palci,a teraz v stredu 18 mu to idu pod narkozou strihat,rezat,bojim sa troska,predsaj je tam narkoza,nemate skusenosti s takym dacim,ideme na kramare

jana_eyre
13. feb 2015

@havedka s takym podobnym skusenosti nemam.. ale moja neter ma za sebou tri tazke operacie obliciek, pluc a srdca a narkozu zvladla v pohode.. neboj nic, hlavne nech sa mu noha rychlo zahoji a uz bude dobre 🙂

madono
13. feb 2015

Ahoj, neviem ako bude synček znášať narkózu v rámci jeho diagnóz, ale viem čo je to bolesť pri zarastaní nechtou a neprajem to nikomu /tiež mi to museli chirurgicky odstraňovať/. Ale ver mi, keď bude po všetkom a prebolí prvotná bolesť po zákroku tak sa mu veľmi uľaví. Držte sa. 😵

havedka
autor
13. feb 2015

@madono dakujem,nemoze ani do skoly koli tomu lebo v cizmycke o to tlaci,snad po operacii bude lepsie nic ine neostava

alesta
13. feb 2015

neskusali ste to riesit aj inak? napr. "ŠPONA alebo strojček na nechty
Zarastanie nechtov. Koľkí z nás poznajú tento problém? A koľkí z nás zažili problémy so zarasteným nechtom na vlastnej koži. Dalo by sa povedať, že každý piaty človek na svete trpí alebo trpel týmto problémom."

vygoogli si špona, šponovanie, robia to pedikerky

ja sama som s tym mala problemy 20 ROKOV! zacala som to riesit po porode, ked uz to bolo neunosne, ale nie tou sponou, ale davala som si cca 6 mesiacov co najhlbsie pod necht kusocek dezinfekcneho obrusku tak aby mi drzal, aby sa mi tam nedostala infekcia a nechty na moje velke prekvapenie vyrastli !

pouzivala som toto? http://airbrushshop.sk/sada-cistiacich-vankusik...

levice13
13. feb 2015

@havedka ak mozem poradit, nedavajte to chirurgicky odstranovat, strihat. Cca 10'rokov dozadu mi to robili a teda pomohlo len na kratko, samozrejme bolest neskutocna. Pred 3 rokmi som objavila centrum mediciánej pedikury na Cachtickej v Raci a zaoberaju sa tam pripadmi zarastenych nechtov, zaroven tam aj skolia pedikerky. Nechtove lozko vycistia, kraje nechta vypodlozia tamponikmi a vydvihnu ich sponou. Chodi sa potom na "kontroly", cele to trva mozno 3 mesiace, ale naozaj to zabera. Takto mi "opravili" obidva palce a odvtedy mam naozaj pokoj.

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elika74
13. feb 2015

@havedka ...tiez si myslim, ze ho to bude dost boliet, ak mu necht strhnu. ( viem z vlastnej skusenosti) Neviem, ci maju nove metody, ale strhnutie nechta riesi problem len docasne. Radsej dobra pedikerka a starostlivost pri strihani.

havedka
autor
24. feb 2015

maminy tak syn to uz ma za sebou,bohuzial u neho to inak neslo ani sponou ani inak skusali sme to kazdy dotyk ho bolel a nedal sa osetrit tak muel ist chirurgicky 18 februara mu to operovali od ulnou narkozou ,uvidime ci to pomoze zatial to vyzera dobre

ellasofia
27. mar 2015

Dobrý deň,
existuje viacero pedikérskych metód ako ošetriť zarastajúci necht. Prístrojová pedikúra je vhodná pre tento problém. Tamponády alebo špony na nechty Ross Fraser pomáhajú vyriešiť problém s nechtami. Ošetrenie zarastajúceho nechtu vystrihnutím, vybrúsením či vyrezaním zarastajúcej časti nechtu nemusí byť vždy riešením. Dochádza k opakovaniu zarastania z dôvodu nestability nechtu, pretože vystrihovaním si necht vytvára nový nechtový val a začína sa deformovať a zakrúcať. Efektívnejšie je teda hľadať riešenie ako klientovi pomôcť natrvalo. Nasadenie špony je zložité, ale efektívne a trvalé riešenie. Zo strany klienta si vyžaduje dôsledné dodržiavanie pokynov pedikérky, lebo k náprave nedochádza zo dňa na deň. Tento spôsob vlastne učí nechty správne rásť a celý proces trvá cca 6-12-15 mesiacov, individuálne podľa stavu nechtu a rýchlosti rastu nechtov.
www.pedikurasupova.sk
pekný deň
Denisa Šupová