Zarastajúci necht na palci u bábätka

17. sep 2022

Ahojte. Mám taký problém.. moje deti dvojičky majú obaja zarastajuci necht na palci, strašne im to hnisa, maju to celé červené.. už som z toho na nervy.. ideme to samozrejme riešiť s našou doktorkou.. len sa chcem opýtať..je nejaká šanca (masť alebo neviem co) aby sa to dalo dokopy bez toho aby im to museli nejak narezavat? Ďakujem za skúsenosti.

nikpa
17. sep 2022

Či to treba rezať ti povie až chirurg, nie obvodna. Videl to vôbec uz volaky lekár? Neviem v akom to majú stave, či sa to vyhoji aj bez volakeho zásahu ale z vlastnej skúsenosti viem, že babrat sa im v tom, skúšať maste a dezinfekcie od výmyslu sveta je najhoršie. Ja som to mávala celé detstvo, mama mi to stále nechcela dať strhnúť a pri tom ma to hrozne bolievalo a obmedzovalo. Keď mi to konečne nechali strhnúť, bola to úžasná úľava. Vôbec to nebolelo a rýchlo sa to zahojilo. Takze sa toho zákroku neboj, bola by to pre nich úľava.

autor
17. sep 2022

@nikpa ešte sme s tým u doktorky neboli, vždy sa im to pekne ukludnilo ale teraz to trvá fakt dlho a už to majú príšerné.. ale super, hneď v pondelok s tým pôjdeme, a uvidím čo povie..ukludnili ste ma

zuzkaa1991
17. sep 2022

Vyskúšať est3 Višňovského mast to pekne taha zapaly za.par centov v lekarni skusit to ;)

nikpa
17. sep 2022

A nestrihas im zle nechty keď sa im to opakuje?

evica17
17. sep 2022

Skús im na to dať spiritus,môjmu to pomohlo ak mal zápal na prsteku.
A neviem ako staré detičky su, ale mne najviac pomohla pedikerka, bez bolesti,dala.sponu,vyčistila a už je to parádne. Poučila ako sa starať o nechty aby sa to nezopakovalo. Tá moja robí aj deti.

viestta
17. sep 2022

@zuzkaa1991 pre bábätká by som visnevskeho balzam neodporúčala, aj ké práve na tento je na zahnisane zaradtajuce nechty vyborny

zuzkaa1991
17. sep 2022

@viestta ja netusim ci mozu babatka akoze je pravda malej som davala ked je vacsia to urcite by vedeli poradiť lekarni ;) t

autor
17. sep 2022

@nikpa strihá manžel 🤷🏽‍♀️

valentina12345
17. sep 2022

kolko maju deti? nas mal tiez, predcasne narodene deti mavaju castejsie, ze je to znak nezrelosti. pomahalo macat v repiku, na dezinfekciu betadine. treba to strihat dorovna, aby nemohol zarastat. posli mi fotku ako to maju, porovnam s tym ako to mal nas. (konecne mu to preslo tak v cca 4 mesiacoch)

nikpa
17. sep 2022

Tak asi zle

valentina12345
17. sep 2022

@nikpa ono nasmu sme ani nestrihali a aj tak mu zarastol. preto som sa pytala na vek deti

lasona
17. sep 2022

Ak zarastá, tak asi zle strihate, zašla by som k nejakej dobrej pedikerke nech sa na to pozrie

nikpa
17. sep 2022

@valentina12345 hej, mladší syn tiež mal zarastený ten úplne prvý necht, ktorý sme ešte ani neostrihali. Ale nemal to teda až také, že by mu to hnisalo a keď mal cca 3-4 mesiace tak sa mu to samé vyhojilo. Len autorka píše, že muž im nechty už strihá...

autor
17. sep 2022

@valentina12345 maju rok a pol... Zajtra odfotim.