Zaplynené bruško u dvojmesačného dieťatka

adriana458
17. aug 2013

Ahojte baby, poradte čo robiť lebo už mám toho fakt dosť.. malá ma zaplynené bruško a už fúú skoro 2 týždne sa nevie sama vykakať, kakali sme s rektálnou rúrkou, no ulavilo sa jej len na chvíľu.. až nedávno som zistila že tú rurku jej tam treba dať skoro celú, ja som dávala len po tú druhú dierku.. Lenže malá ma ďalej nechce pustiť, sťahuje riťku a kope stále nohami.. takto v nej tie vetry ostávajú a ona sa stále pučí a plače.. tie noci sú hrozné.. poraďte prosím, nemôžem sa na to pozerať ako sa trápi

chikitka
17. aug 2013

nam povedala doktorka ze rektalnu len cca 2 cm sa moze dat, cize asi len po tu druhu dierku... nas maly mal porblem do 8.mesiaca a ani neviem co pomohlo, asi sam sa rozbehol konecne, ale predtym sme davali aj lactobacily a vynechali sme uplne caje typu fenykel, rasca a kamilky... jemu ani masaze nepomahali, casom mal asi psycho blok, niekedy uz ani s rektalkou nekakal, takze viem si predstavit co zazivate! ☹ prajem vam, nech to co najrychlejsie skonci!!!!

sense
17. aug 2013

ak davas feniklovy cajik, tak prestat davat, u nas mal uplne opacny ucinok, a pomohol nam Flatulex, nakolko ziaden kvapky typu Espumisan, Sab Simplex ani Anticol nezabrali a co nam pomaha je teply kupel a polohovanie na brusko.
Inak rektalnu rurku treba davat len max.2cm nie celu mozes jej tym viac uskodit ako pomoct, a ked jej ju uz das skus jej s nou pomaly otacat a popohybat pomalicky horu dolu...pokial ti stahuje ritku alebo sa pri tom spanuje tak jej to tam nedavaj na silu aby si jej neposkodila crevo. a cvicievala som jej nohami aj kazdu hodinu aspon pat minut akoby bicyklovala, al. som jej dvihla trosku nozky a tak som jej kruzivymi pohybmi cvicila....a masirovala chodidla zospodku...nielen pritlacat kolienka k brusku....a pomaha, viem ako sa citis chce to len trpezlivost....a ak kojis pi feniklovy caj ty, ak nekojis tak skus kojenecke flase s antikolikovym ventilom

denise01
17. aug 2013

Dojcis alebo ste na UM? Lebo ak dojcis, ovplyvnuje to aj tvoja strava...

vvia
17. aug 2013

nam pomohol iba baby calm a inac momentalne sa zase s tym trapime a to uz mame 8,5mesiaca no teraz je to uz lespie. a musim povedat ze aj zmena mlieka pomohla. espumisan a sab simlex su na nic. na pitie iba cistu vodu

vvia
17. aug 2013

a rektalna rurka no treba dost hlbsie a aj s sa tam s nou hrat

aliza
17. aug 2013

@adriana458 preboha, ze celu rurku 😕. Mala ma len 2 mesiace, ale viac rozumu ako dospeli....sama ti dava najavo, ze jej je to neprijemne, mozno aj bolestive....skus si ty celu tu rurku strcit do konecnika 😠. Ako to mohlo vobec niekoho napadnut. Ak ma teketo problemy, tak je tam aj pricina. Dojcis alebo je mala na UM?
@vvia ziadne hlbsie! a ziadne hranie sa dietatu v konecniku! to uz naozaj chyba zdravy rozum? si to po sebe precitaj...... to este aj 8 mesacnemu sa hras s rurkou v konecniku? 😨 Ak ma taketo problemy, tak treba najst pricinu. 8 mesacne deti netrpia na dojcenske koliky. U vas uz ide o nejaky traviaci problem, ako alergia na mlieko a pod.
Rurka sa da pouzit v naozaj akutnych pripadoch, ale nie na pravidelnej baze.

moon1979
17. aug 2013

@adriana458 celú rektálnu rúrku sa snažíš vopchať do konečníka 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 OMG, to nemyslíš vážne

hradnapani
17. aug 2013

vykasli sa na tu rurku! To, ze ju naduva a ma koliky, to preziva drviva vacsina deti a preziju to aj bez rurky. (Pri niektorych detoch sa mozes aj na hlavu postavit a nepomozes im, proste si to odtrpia). Ja by som rurky zakazala 😒 A ze celu... to ti kto povedal? ved by si jej poskodila crevo. Okrem ineho, keby si ju tam zasunula takmer celu, mala ju moze reflexne vtiahnut naozaj uplne celu a potom ju uz nevyberies...

grejci1
17. aug 2013

@adriana458 ahojky, nam nepomohla ani rurka ani ziadne kvapky co su na trhu, prikladaj kazdu hodku dve prezehlenu horucu plienku na brusko. Ma lenive crievka a nevie to vytlacit. Ked toto budes robit, tak jej sa z toho tepla ulavi, zacne prdkat a casom sa aj vykaka. Moja sofi sa vykakala uz v ten den vecer, ale robila som to potom este tyzden, aby som mala istotu ze crievka uz pracuju. A s tou rurkou... Z toho si nic nerob. My sme 2 mesiace kakali len s teplomerom, rurka sa jej nepacila a mne uz vobec nie

vvia
18. aug 2013

@aliza moja zlata s malickou sme pravidelne boli v nemocnici kde ma to naucili inac sa nedalo. na chirurgii a n gastro sme sledovany do teraz. mame za sebou x 300 vysetreni. 2operacie a caka nas tretia. ano sparam sa 8mesacnej momentalne teraz uz 3den kedze ma zase problem. porad mi mudrlantka ked sme vcera stravili do 1rana na kramaroch co asi tak mojej je aby som mala zdravy rozum ked sa ti dieta nevie vykakat a pri sparani jej vyjde riedka zelena spenena stolica hoci cely den predtym kakala krasne sama a pekne. pocuj odbornica. vsetko negat si predtav uz 8mesiacov(strery, alergia na kravsku bielkovinu, laktoza...) gastro, chirurgia. videli na 4chirurgovia, 2gastro, sono skoro kazdy mesiac. mame snimky.... 8mesiacov bojujem. mliecko uz mame neocate od vtedy pokoj az do teraz. normalne mi je uz zle z bab krore poznaju diagnoze po nete. urazajte sa tu vsetci ako chcete no co satyka mojho dietata ak prd vies prd sa staraj ano som normalna a ano robim tak ako ma naucili. bolo obdobie kedy som ju rurkovala 3x denne a mala prezila a aj kakat vie sama. ak ma problem ako teraz inac to nejde!!!!!!!!!! a nepisala som ze jej pomaham kazdy den napisala som ze momentalne mame zase problem moje dieta rurku nevidelo uz 2mesiace a co? a ked nabuduce budes chciet mudrovat naprv sa ma spytaj ci a co mame za sebou a potom mi tu vypisuj ok? a ano je to akutny pripad aj podla chirurgov sa inac neda ale pricina sa zatial nenasla to ju mam radsej nechat tak? nech jej to brusko praskne vsak

adriana458
autor
18. aug 2013

@aliza Čítaj ty mudraňa : Pri zavádzaní rektálnej rúrky musia byť rodičia opatrní. Jej koniec by sa mal natrieť prírodným olivovým či iným olejčekom a pomaličky vsunúť krúživým pohybom do konečníka. „Vonku“ by mal zostať aspoň 3-centimetrový kúsok rúrky. Nikdy netlačte rúrku do konečníka, ak zacítite odpor. Musí to ísť ľahko. Keď je rúrka zasunutá, jemne ňou otáčajte, kým nedôjde k úľave.

Alebo: Naneste na rurku olivovy olej alebo krem, ktorym natierate zadocek dietatka. Jemnym kruzivym pohybom v smere hodinovych ruciciek zavediete do konecnika a asi po 1 cm "narazite" na vnutorny zvierac, ktory jemnym, kruxzivym opakujucim sa pohybom pretlacite rurkov. Rektalnu rurku mozete vsunut do konecnika "skoro celu", ponechajte si cca 2-3 cm na manipulaciu.

A ešte niečo, tá rúrka má takú dĺžku len zo srandy? A nehovorila som že som jej ju tam dala! Také ako ty zbožňujem 😠

patulka83
18. aug 2013

@adriana458 ahoj, moja malinka kakala cez rurku do styroch mesiacov, mala koliky, bola som zufala...na gastre mi doktorka zakazala jest mliecne vyrobky, nasledne som stratila mlieko a zacala davat nutrilon comfort.Okrem toho som pravidelne davala sab simplex, masaze bruska, chrbatika. Pomohlo to, ale tie styri mesiace boli najhorsie v mojom zivote. uz som myslela, ze nikdy nebude kakat normalne a nejak samo postupne to preslo. Rurku som jej nedavala celu, asi tie spominane 2 cm, namastenu detskym olejom.Drzim prsty,nech to coskoro mate za sebou

janinah
18. aug 2013

základ je dať dieťa po jedení poriadne odgrgnúť,nech sa ten pohltaný vzduch nemusí pretláčať cez celý tráviaci systém von...a prepánakráľa,použi zdravý rozum a nepchaj do 2mes. skoro celú rúrku

nina233
18. aug 2013

Ja som kupila vrecko s ceresnovymi kostkami, myslim, ze v Kike. Prikladala som ho malemu vzdy vecer po kupani a papani. Nahriala som ho v mikrovlnke na prijemnu teplotu a prikladala na brusko, chrbatik. Kombinovala s cvicenim, feniklovo rascovym cajikom, kremom pupikom. Maly kakal pravidelne, len tie koliky nas potrapili niekolko mesiacov.

sense
18. aug 2013

nahriate ceresnove kostky pomahali aj nam mala spavala pravidelne s kostkami na bruchu , dokonca aj ked bolo vonku 30 stupnov mala rada teplo na bruchu

adriana458
autor
18. aug 2013

@grejci1 Ďakujem, určite skúsim

aliza
18. aug 2013

@adriana458 ja zase zboznujem take, ako ty, co nemaju vlastny zdravy usudok 😎. Strcit celu rurku lebo som to niekde pocula.... esteze su u nas rurky zakazane ( a kazdy normalny lekar dobre vie, preco) a zazrak, matky vedia taketo problemy riesit aj bez toho. Ak dojcis, treba skontrolovat spravnu techniku prisatia a ci sa dieta dostava aj k zadnemu mlieku, ak davas UM, moze byt problem v samotnom mlieku, ze mu nesadlo alebo moze ist o intoleranciu laktozy, ci alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka. Ten isty problem moze mat aj dieta na MM. To, ze budes strkat celu rurku do konecnika, ti nic nevyriesi. Ak je dieta vacsinu dna a noci nepokojne a placlive, ak ma pravidelne problemy so stolicou, tak je niekde problem. Darmo ma tu urazas, ide o tvoje dieta, nie o moje, tak namiesto urazania a pouzivania zaostalych metod treba hladat pravu pricinu problemu.

jankagun
18. aug 2013

no suhlasim so zakazanim rurok!nie jednemu dietatku ublizili!ale tak je to vec mamiciek....my sme mali koliky 3mesiace a na vykakanie pomohol jedine fenyklovy caj a nahriatymi rukami som jej masirovala brusko a vzdy sa potom vykakala a vyprdkala 🙂

grejci1
18. aug 2013

@adriana458 skus, je to zadarmo, staci mat stale po ruke zehlicku