Zapekanie 6-mesačného bábätka z umelého mlieka?

michaelaro
9. apr 2020

Prosím poraďte či môže zapekat aj z UM beba 2ha , už druhý týždeň ju zapeka , pri kakani plače , vysadila som ryžu mrkvu aj banán , dala som jej zemiak a zasa nekakala , dr nám poradila symbiolak sirup ale ani ten nejak nepomáha , myslite že by som mohla skúsiť iné mlieko ? Ja ani priateľ nemáme alergiu na kravskú bielkovinu a dr nám predpísala Ha mlieko kvôli tomu že sa vyhadzala , bolo to tak že od začiatku mala beba comfort potom som skúsila Babylove ale keďže po každom zvracala prešla som znova na beba a vyhadzala sa 🤷🏼‍♀️

zuzana_ilkova
9. apr 2020

Ahoj ked uz prikrmujes neskusala si šťavu zo slivkoveho kompotu zriedit s vodou a dat vypit? Pomah to na stolicu...

evelyn246246
9. apr 2020

mne moje dieta zapekalo a ked sme prechadzali na normalne mlieko tak to bola hruza jeden tyzden .. potom uz ok ...bolo mi povedane od pediatra ze deti casto zapeka z UM ..

zuzana_ilkova
9. apr 2020

Na UM ano, ked sme mi mali hipp tak bolo v pohode kakanke ale maly grcal z neho,na bebe ha1 nekakala teraz na nutrilone omneo comfort mi kaka kazdy 3den ale neboli ho brucho prdi si a nema ani krce

michaelaro
autor
9. apr 2020

@zuzana_ilkova mám sirup zo sliviek , niekedy ju pozenie a kaka ale veľmi tvrdé alebo úplne malé bobky

michaelaro
autor
9. apr 2020

@zuzana_ilkova a z ha si prešla na iné klasické mliecko ? Lebo ja mám pocit že to je z mlieka , aj keď doktorka hovorí že určite nie , nemáme proste ani my alergiu

zuzana_ilkova
9. apr 2020

Ano z HA som presla na nutrilon omneo comfort to je akoze na “zapchu” a lepsie travenie...nam to pomohlo aj ked to nieje uplne idealne ale vidim na malom ze je pokojnejsi aj sa mu lahsie kaka...sme mali HA lebo mne vysla jemna precitlivelost na pel...a vlastne ten nutrilon omneo comfort obsahuje aj hipoalergennu zlozku

zuzana_ilkova
9. apr 2020
lija22
9. apr 2020

tvrdu stolicu a presne bobky ako vravis ma aj moja drnda 6 m. Pije ine mlieko ale ja som myslela, ze cinepije malo vody. neviem. mam pocit, ze vody je davam dost. Ked ju natlacim teplou vodou a dam do hojdacieho kresla do desiatich minut ma po " tom". skus teplu vodu, aj ked studenu asi nedavas 🙂

michaelaro
autor
10. apr 2020

@lija22 skúšam aj teplejsiu vodu len veľa naraz vodičky sa ona nenapije a potom je znova chladná , dávam izbovu teplotu alebo cajik jej robím teplejší , skúsim zmeniť aj mliecko , podľa mna mamy vedia najlepšie čo je dobre pre ich deti 🙈

zuzana_ilkova
10. apr 2020

Este ma napadlo ze ak krupicu davas tak z nej moze mat taku stolicu, kmotra namiesto krupice davala podrvene vločky ...a ja davam malemu od zaciatku aj probiotika biogaia odporucila mi pediatricka aby nebol problem s priliz tvrdou stolicou

michaelaro
autor
10. apr 2020

@zuzana_ilkova kasu ani krupicu už vôbec nedávam , výživa jablkova alebo jablko broskyne , vaetko čisté , na obed uvarení zeleninku ale vynechavam zemiak aj mrkvu

betulinka1
10. apr 2020

@michaelaro mojho zapekalo. Nakoniec nam pomohlo pitie vodicky cistej, idealne trosku teplej trosku pred mlieckom a potom po mliecku. Samozrejme pocas dna podla potreby. Nemusi vypit vela ale toto nam zabralo. Caje som vylucila uplne, podla mna tiez zapekali. Ak som urobila caj tak original z fenikla alebo harmanceka. Nie balene ale sypane a naozaj len slabulinke. Napr. 2-3 zrniecka na 2 dc z fenikla alebo 2kvetinky z harmanceka. Ziaden cukor ani med do toho. Masirovat brusko aby boli creva v pohybe. Akonahle sme zaradili poctivy pitny rezim, pekne sa nam upravilo.