Zapekajú ovsené vločky?

mama4444
18. jan 2022

Mamičky máte niektorá skúsenosť keď ste Dali svojmu dieťaťu ovsené vločky klasické z DMKy dieťaťu s ovocím pomixovaním že ich to zapekalo alebo mali problémy pri stolici?

ckocka
18. jan 2022

@mama4444 Nie, obsahujú vlákninu a sú vhodné pri zápche.
Ale ovsený šlem /podobne ryžový/ - ten sliz čo sa tvorí keď varíš vločky sa naopak odporúča pri hnačke.

paulinka17
18. jan 2022

@mama4444 ovsené vločky by nemali zapekat, prave naopak nam pomáhajú na zapchu. Ak z nich vsak urobíš “betón” to by zatiecť mozno mohlo

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romea
18. jan 2022

@mama4444 oni pomáhajú na zacpu, obsahujú vlákninu a teda len treba dosť tekutín keď sa jedia,

pribinak
18. jan 2022

Nie každému robia dobre ovsené vločky. Niektorým ľuďom urobia pri zápche paradoxne ešte horšie.
Skús kvalitný jogurt a ovocie. Alebo lanovy chlebík. To je pre takýchto ľudí potom vhodná alternatíva

yanka2828
18. jan 2022

Mozu zapekat, ked nie su vopred namocene. Namocte ich napr. vecer a rano len prihrejte a rozmixujte s ovocim. Este zdravsie su ked tam date lyzicku jogurtu. Potom sfermentuju. Ale v tom pripade ich majte do rana v chladnicke. Ja si tam davam este pomlety lan. Aj dcerka ich tak jedava. To je potom rozpravkove vyprazdnovanie :D

loliki
18. jan 2022

@mama4444 Zapekajú, keď nenamočíš vstrebajú vodu v tráviacom trakte, potom vznikne tvrdá stolica. Treba aj namočiť a potom aj piť veľa tekutín.

evica17
18. jan 2022

Na zapchu su dobre jablka , a vlocky tiez, ale pit do toho vela tekutin. Lanove semiacka. A v obchode sa da kupit aj rozpustna vlaknina, pektin.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
18. jan 2022

ano ja mam alergiu na ovos a mna neskutocne zapekaju nemozem ani min. mnozstvo hned mam velky problem

roja01
19. jan 2022

@pribinak ja len k tomu lanovemu chlebiku. Co ja viem, tak lanove semiacka sa nemaju ani pomliet vopred a zohriat uz vobec nie, nakolko degraduje omega3. Avsak nie len pekari pecu s lanovymi semiackami, dokonca aj lekarne nedrzia napr. lanovy olej v chladnicke, co je zaklad....

pribinak
19. jan 2022

@roja01 tu sa lanové semiačka neodporúčajú kvôli omega kyselinám, ale kvôli inému dôvodu 🤣🤣🤣