Zapečené dieťa

4. apr 2022

Ahojte maminky potrebovala by som pomoc čo pomáha keď je zapečene dieťa. Malá ma rok a už týždeň kaka veľmi tvrdu stolicu. Kaka dva-tri krát denne ale ma to stále tvrdé a neviem čo by jej pomohlo každý večer pred spaním veľmi plače. Ďakujem

saxana000
4. apr 2022

Probiotika jogurty psylium glycerinove cipky slivky.ale pri tak malom by som necakala a smer doktor.kamoska riesila nedavno s prvackou po domacich pomocnikoch tiez bola na wc aj viac krat za den ale ten najtvrdsi stupel v nej ostaval a bolesti mala obrovske dostali nejaky sirup co to rozpustil..

nikpa
4. apr 2022

Kamilkovy čaj a uvarená kaša z ovsených vločiek, môžeš ich pridať kľudne aj do polievky alebo do jogurtu. Treba dbať na to aby ich jedla pravidelne a tiež dostatok vlákniny, ovocie každý deň.

weronka31
4. apr 2022

Glycerinovy cipok, a ulavi sa jej... potom zmenit stravu bohatu na vlakninu. Vela zeleniny, ovocia.. riesim presne toto iste, uz tyzden mame problemy a nechce mi papat nic vlaknite :( doktorka nam odporucila sirup na zmeknutie stolice lactulosa biomedica

simona92101
4. apr 2022

Ako prva pomoc sirup Dulcosoft,podavat rano kazdy den aspon tyzden,zmakci stolicu.a upravit stravu,vela vlakniny a vody hlavne

zorkahorka
4. apr 2022

Vlaknina od Nestlé. Davala som kazdy den do polievky a pekne sa rozkakal

autor
4. apr 2022

@saxana000
@nikpa
@weronka31
@simona92101
@zorkahorka
Ďakujem Vám veľmi pekne

simona92101
4. apr 2022

Este ak mozem poradit,ak dieta este pije mlieko z flase,v lekarni sa da kupit vlaknina a zarobit do mlieka.dcerke sme casto takto bud do mlieka alebo kaše zarobili,nic si nevsimne a pomoze to.

autor
4. apr 2022

@simona92101 ďakujem za radu Uricte kúpim

juliet86
4. apr 2022

pije dost tekutin? ako je na tom pohybovo?

sono2
4. apr 2022

Viac polievok, proste Viac tekutín, žiadna ryža, banán, mrkva ani hotové kaše.
Asi nedojčiš? Tam by stačilo vynechať jedlo a Viac dojčiť. Materské mlieko je zázrak

modrymotyl8
4. apr 2022

skús probiotiká infans dophilus, nám pomohli, stolica sa upravila.

autor
4. apr 2022

@sono2 polievky ma skoro každý deň väčšinou už papa to čo my, tekutiny jej ponúkam stále a vypije toho dosť. Nedojcim dávam jej UM pred spaním

sono2
4. apr 2022

Skús nedávať um pred spaním, stačí večera.
Vyskúšaj

janiikkk
4. apr 2022

Ahoj,my sme mali zápchy odkedy som malú začala prikrmovat. Skúšala som všetko,naozaj úplne všetko. Lekar nám predpísal duphlac a žiadna zmena. Musela som jej pomáhať easylaxom alebo cipkom. Dokonca som bola tak zúfalá,že som malej dala trošku kyslej kapusty keď mala asi 10mes. Nepomohlo. Trápili sme sa do jej 11tich mesiacov a nakoniec som natrafila na chlorellu z greenways a dva dni som jej ju dávala a odvtedy kaká minimálne 2 razy denne. Hlavne aby sa nevytvoril blok a bude sa báť kakať. To ťažko odstrániš. Veľmi držím palce

autor
5. apr 2022

@janiikkk akurát som sa chcela opýtať o ten easylax keďže čipky v lekárni nemali tak odporučili toto že to detickam pomáha volala som aj dr povedala ze môžem dať. Chcela som sa spýtať či jej to nemôže nejako uškodiť ten easylax

fiafia
5. apr 2022

U mojej dcérky sa osvedčil najviac duphalac. U nás to bolo však horšie,že mne dcérka všetky potraviny ,ktoré by jej pomohli odmietala. tu vyššie spomenutu vlákninu sme tiež dávali no tam musí veľa piť inak to nepomôže.

aleshka_supermama
5. apr 2022

Nám toto odporučili v lekárni.

janiikkk
5. apr 2022

Absolútne to nemôže uškodiť,lebo je to prírodné prehánadlo. My sme to zo začiatku dávali aj 2krat za deň. Práveže to z malej rýchlo a ľahko po ňom vyšlo. To proste len strekneš do ritky. Určite skús

autor
5. apr 2022

@janiikkk ďakujem skúsila som a veru vyšlo to s nej hneď a dneska zaspinkala bez plaču