Zapchatý nos u štvorročného dieťaťa

24. júl 2022

Ahojte. Prosím poraďte. Dieťa má už niekoľko dní zapchatý nos, nič však nejde. Skúšali sme morskú vodu.
Ďakujem

andreakukelova
24. júl 2022

morskú vodu ale treba dávať viackrát denne- 4-5x, skúste aj hypertonickú alebo vyslovene morskú vodu na upchatý nos (Physiomer, Sterimar), antihistaminikum)( Fenistil kvapky, Aerius, Zodac) a nasivin ( max.3xdenne max 7dní)

misickaa4
24. júl 2022

Ma zapchaty nos len rano/vecer, alebo cely den? U nas je to zvacsena nosna mandla, hlavne nech skusa smrkat a pravidelne prestrekovat morskou vodou...

autor
24. júl 2022

@andreakukelova tu morskú vodu sme dávali 3-4x určite...skúsim aj tie ďalšie veci, ďakujem

autor
24. júl 2022

@misickaa4 celý deň...ráno a večer je to najhoršie ... morská voda zatiaľ žiaden efekt, na noc som jej do izby pustila aj eukalyptus ale tiež nič... Po pravde nejde jej smrkat, odsávame, aby som jej uľavila, ale nič nejde

pribinak
24. júl 2022

Alergia ? Pediatrička Vam vie predpísať základne antihistaminika

dzulli1980
24. júl 2022

Kaloba + Olynth HA.

ildiko36
24. júl 2022

A nosohltanove mandle si nepozerala či nema zvätšené? , vtedy maju problem deti dychať cez nos.

misickaa4
24. júl 2022

Ale nech fuka aj ked nic nejde. Je to dolezite, tak si najlepsie vie ,,poposuvat" tie zadne sople. Asi to bude tou zvacsenou mandlou...inhalator nemate doma?

evkamotka
24. júl 2022

My to prave riesime u syna rovnako stareho a dobre, ze sme to nenechali tak. Poziadala som o vytery, vysli pozit z nosa aj hrdla. A vies co? Aj po atb stale nema nos ok. Tak dalsie vytery a nejaky typ streptokoka mu tam prezil (a to mal atb kvapky do nosa, potom aj atb celkove). Zase ma atb a to mu inak nic nie je, len fufni nosom.
Ak to vasej nebude prechadzat, popros o vytery

autor
24. júl 2022

@evkamotka ďakujem pekne za skúsenosť, počkám ešte deň a ak to neprejde, budem volať pediatričke..väčšina rodičov by to asi neriešila, ale nedá mi to, musí sa zle dýchať ..inak tiež nič jej nie je

tehotna40
24. júl 2022

Nedávno sme toto riešili, syn má 5 rokov. Dostali sme flixonase (našťastie pomaha), a čakáme na termín u alergologa. Veľa zdravia

tramtada31
24. júl 2022

@evkamotka ja som to mala od dcéry. Tiež mi povedal obvodak, že nebude robit ani vytery, že to je streptokok alebo niečo iné. Že úplne bežne v skolkarskych kolektívoch. Dal mi atb a za tri dni bolo po tom a chodila som predtým bez zmeny 3 týždne.