Zápcha u 5 ročného synovca

anna9122020
12. aug 2021

Dobrý deň. Prosím nemáte niekto skúsenosť so zapchov u deti? Mám synovca má 5 rokov od jeho 2-3 rokov máme dookola ten istý problém. Bolesť bruška a snaha sa vykakať. Niekedy aj týždeň nič už bol hadam aj 4x na klistir mal aj rôzne sirupi nič nepomáha. Keď sa ale po tyzdni vykaká zapchá záchod… Tým chcem povedať že stolicu má nazoaj tvrdu a oveľa väčšiu ako dospelý človek.. Konečne sa niečo pohlo a pred rokom bol v BB na “operácii” bol skoro týždeň hospitalizovaný nebola to ani operácia skôr maly zákrok ktorý nám pomohol na pol roka ale sme znovu na tom istom.. 30augusta má ísť na operáciu tuším skrátenie čreva. Máte s tým niekto skúsenost? Veľmi máš trápi takto ho vidieť malé dieťatko nám rozprava ako ho z toho už boli srdiečko a na záchode prosí Boha o pomoc aby sa vykakal….

dijka123
12. aug 2021

@anna9122020 ahoj ja som tiez mala tsketo problemi sama zo sebou a nakoniec mi stoho vysla hypoganglioza

marcellka32
12. aug 2021

Testy na celiakiu (vtedy býva objemna stolica), ráno variť vlockovu kašu, desiata ovocie, sušené slivky, obed polievka, mäso+zelenina, jogurt+probiotiká probiofix, večer pol deci aloe Vera gel piť, namočiť sušené slivky do vody, ráno vypiť vodu, zjesť aj slivky, kompóty, čerstvé šťavy a veľa cistej vody, obmedziť sladkosti, koláče, keksy, večer cvičenie nohami, teplý kúpeľ s masážou brucha v smere hodinových ručičiek

nika82
12. aug 2021

@anna9122020 a aka je jeho strava co robi preto jeho mama aby sa to zmenilo

luccija
12. aug 2021

@anna9122020 vlákninu od Nestlé, veľa vody, pohybu, ovocia zeleniny, ovsené vločky do polievok...už má asi zlenivene crevo

paulinka17
12. aug 2021

Treba dbať na to aby kakal častejšie, aby to potom nešlo tak ťažko. Na začiatok odporúčam sirup Dulcosoft alebo prášok Macrogol. Tiež sa trápime so synom a toto je jedine čo nás zachraňuje... naozaj odporúčam
A tiež nám zaberá redšia teplá ovsená kaša, acidko, slivková výživa, dostatok tekutín - hlavne čistej vody.
Nejesť ryžu, sladkosti, hlavne čokoládové veci.