Zápcha u 4,5-mesačného dieťaťa

mimsdop
19. dec 2023

Ahojte. Synček mal koliky po narodení, potom bolo chvíľu dobre a teraz 2-3 týždne sa mu nedá vykakat. Dá sa povedať, že kaka skoro iba cez rektalnu rúrku. Doteraz nám veľmi pomáhali kvapky Baby Calm, občas Sab simplex. No teraz skoro nič z toho nezaberá. Dávam aj probio Biogaja.
Viete mi prosím poradiť čo by som mohla ešte vyskúšať? Ďakujem 🙏❤️

liana03
19. dec 2023

Ja som dávala každý deň trochu - HiPP slivkovú šťavu na zmäkčenie stolice, u nás vždy zabrala

mimsdop
autor
19. dec 2023

@liana03 a pokiaľ ešte nemá prikrmy? Nevadí to?

katesocka
19. dec 2023

Kojis či pije UM? Moje deti boli (dcéra ešte stále je) na UM a to som zvykla zarobiť do harmančekoveho čaju.

mimsdop
autor
19. dec 2023

UM. Kedysi som skúšala zarobiť do fenikloveho ale to mu robilo ešte horšie

ema0000000
19. dec 2023

@mimsdop dobrý deň, som pediatrická sestra a s takýmito ťažkosťami sa stretávame bežne, aký užívate vitamín D ? Niekedy je v tom problém a treba ho zmeniť , dojčíte sa? Ak áno dodrzujete podstivo stravu? Čo nafukuje vás bude aj dieťatko a niektoré potraviny môžu obmedziť aj stolicu. Určite by som sa obrátila s takouto vecou aj na gastro.

katesocka
19. dec 2023

@mimsdop feniklovy robil zle aj mojim deťom, potom som skúsila harmanček a ten pomohol

mimsdop
autor
19. dec 2023

@katesocka a dávaš do každého mliečka?

liana03
19. dec 2023

@liana03 áno dávala som počas dňa miesto čaju alebo vody

katesocka
19. dec 2023

@mimsdop vieš čo, nie. Väčšinou jedno alebo 2 mlieka za deň ak si dobre pamätám. A len 50 ml čaju tuším (na obale od čaju je napísané koľko max za deň sa môže dať malým deťom). U nás viac netrebalo. Dokonca malej som raz spravila čisto len čaj (miesto vody čo pije cez deň) a teda dala si asi 2 alebo 3 glgy (nechutil jej) a o chvíľu sa vykakala 😅

katesocka
19. dec 2023

@mimsdop inak ešte mi napadlo, pri synovi sme takisto dlho používali rúrku, nakoniec tuším pomohli až prikrmy. Plus treba možno porozmýšľať aj nad zmenou UM.