Zápcha u 3,5 ročnej slečny

ria168
26. jan 2021

Chcela by som sa maminy s vami podeliť o nemilú skúsenosť, ktorú sme zažívali a možno tak poradiť iným v podobnej situácii...dcérka má 3 a pol roka, kakanie rieši formou vypýtať plienku a ísť niekam do kľudu sama...áno nekaká ani na Wc ani na nočník...nikdy sme nočník nepoužívali, len ak bolo treba priniesť moč lekárovi čo je 2krát do roka, cikanie sama zvláda na Wc. No, ale k veci...chceli sme neustálym pripomínaním dosiahnuť, aby sa tej plienky vzdala...lenže ona prestala kakať a v hlavičke si povedala, že nie až z toho bolo dlhých 8 dní...skúšali sme všetko možné aj nemožné...slivkovú šťavu, viac vlákniny inú stravu, to už od cca 4tého dňa zápchy, na otázku či sa jej nechce kakať povedala nie pokaždé, fungovala normálne bez bolesti akejkoľvek či bruško, proste len to držala. Ja už som bola na pokraji zúfalstva, volala som teda lekárovi, povedal, že počkáme a s tou stravou to robíme dobre...tak sme ďalej čakali...no tým, že chcem poradiť aká kombinácia zabrala...od 6 dňa každých 12 hodín glycerínový čipok takmer nič...len zmäkčoval stolicu to je plus...čerstvé šťavy mrkva (četstvá nezapeká len tepelne upravená) jablko, hruška, sliv.šťava, všetko som jej odšťavovala ako mix, nie je z tých detí čo jedia veľa ovocia...takže táto forma super...pila...do varenia, do jogurtu vločky, strukoviny...a plus výborná vec Easylax sme dali raz k tomu Fructolax sirup (odvtedy pije denne) a ono sa to po 8 dňoch podarilo, dovtedy som poriadne nespávala, plakávali sme na wcku spolu...no to bol kameň zo srdca padnutý...už je všetko v poriadku a tému kakanie na wc už necháme na ňu samú radšej. Verím, že som vám poradila.