Zápcha po sladkom

mina365
9. apr 2015

Viete mi poradiť nejaké "zdravé sladkosti" ktoré by nezapekali? Malý ma dva roky a akonahle zje sladké tak nevie kakat.práve sme v stadiu kedy ma stolicu veľmi tvrdú,boji sa uz aj kakat.vsetko sladké som skovala ale on si stále pyta malý kúsok coko😞 je mi ho luto rada by som mu niečo dala len sa bojím aby nebolo ešte horšie. Poradte nieco

sophie32
9. apr 2015

@mina365 Zdrave sladkosti? Jablka, jahody, hrozno, slivky, hrusky...to su pre mna zdrave sladkosti... 😉 Skus aj susene slivky...to je sladke a pomaha to pri zapche.

pribinak
9. apr 2015

Pozri na www.varecha.sk, su tam recepty na domáce spľadové piskoty s tretinovým cukrom, detto spaldove palacinky, domáce tiramisu, rôzne raw koláčiky

dreamer8
9. apr 2015

Jablko a mozno aj ine ovocie vyvolava hlad, takze neviem ci je to idealne, len dostane este vacsiu chut na cokoladu. Ako dobru nahradu za cokoladu odporucaju banany, len v tomto pripade to tiez nie je ono, mozno v malom mnozstve. Mozno este dzemy, med, prichadza teplo takze aj vodove nanuky, zmrzliny, ovocne...
.
Inak ku skodlivosti cukru - je jedno v akej je forme, ci cokolada, pravy biely cukor, alebo v ovoci, 100% dzusoch, ovoci, kazdy cukor skodi rovnako - vo velkom mnozstve, takze hlavne je aby sa poriadne najedol a sladkost az potom, nie sladkost medzi jedlami "na zahnanie hladu".

pribinak
9. apr 2015

http://varecha.pravda.sk/recepty/domace-piskoty...

Robila som ich podla tohto receptu a mali úspech ;)

mina365
autor
9. apr 2015

Ďakujem,urcite vyskusam.dnes som mu kúpila aj susene slivky snáď mu zachutia 😊. A co hovorite na bio sladkosti? Tam sa asi cukor nepridava?

latvia
10. apr 2015

@mina365 cokoladu nieeeeeeeeeeee.... vsetko kde je kakao zapchava, tak nieco ine skus....