Zápcha a teplota u dvojročného. Poradíte?

kusika
7. apr 2014

Mamicky ,maly ma uz mesiac zapchu a teraz posledne 2tyzdne aj zvysenu teplotu ked chce kakat. Stretli ste sa stym? Moze mat zvysenu teplotu zo zapchy. Skusala som uz hocico, ovocie,jogurty,biogiu, dnes skusame lanove semienko. Dam mu cipok a vykaka velmi tvrdu stolicu a plac okolo toho. Pred zapchou mal hnacku tak dr kazala drzat suchu dietu a po tej nastal problem ze teraz nevieme kakat,vtedy ked sme mali hnacku brali mu vyter ,vsetko je ok, od vtedy ako prezil vyter hovori teta pich ,pich do ritky ako keby to mal zafixovane a boji sa kakat,ako keby to drzal v sebe. Skusala som aj kapust .stavu ,dr.mu predpisa gutalak a nic nema makku stolicu. Poradte mi som zufala,ked kaka place a ja placem snim,lebo ma to trapy,dakujem

judycel
7. apr 2014

pokud byl nemocný a měl antibiotika tak i z toho může mít zácpu, k tomu jsou dobré tabletky laktobacilky a jinak pro peristaltiku střev ( obnovení funkci ) jsem dávala hilak 😉

zuzi0911
7. apr 2014

Zvysema teplota pri zapche no neviem..poradila by som sa a dr..treba nieco na rozhybanie xriev..vela tekutin...

lenkakrcahova
7. apr 2014

Moje,to musí mať iný stres z kakania..Tú kapustovú šťavu by som mu skúsila dať nalačno,za tým jablko,výživku,hrozno,hocičo len nech sa vykaká..A ak by sa to podarilo,znova tieto veci,samozrejme jogurty s kultúrou,polievky,proste dávať tekuté,kašovité veci (nemyslím,že všetko mixovať)..Kým sa mu nezmäkčí stolica,nedávajte mu ČOKOLÁDU (tá sťahuje najviac),ani sladkosti,banány,tyčinky, varené zemiaky a ryžu..Kakanie si upravíte stravou.. 🙂

jamelia
8. apr 2014

Ahoj, moja dcera mala tiez v obdobi okolo 2 rokov taky blok, ze odmietala kakat - aj 4-5 dni a potom, ked uz musela, tak len do plienky. Davala som jej vtedy odvar z lanoveho semienka pit. S tou teplotou sa radsej porad s doktorkou. A ako ti uz odporucili vyssie, urcite skus upravit stravu - ani mliecne by som moc nedavala - okrem jogurtou s kulturou. Moja dcera to casom prestala zadrziavat. Deti su na taketo veci dost citlive. Drzim palce az vam to rychlo prejde 🙂

perla2017
22. sep 2023

Zvysena teplota pri zapche sa moze objavit, ked steny criev su oslabene -> stolica stoji v creve, napina to crevo dlhodobejsie a ked teda stolica nejde von, tak sa to prejavi zvysenou teplotou…

karamelka1234
22. sep 2023

@kusika skús slnečnicové semienka olúpané majú ich lidli sestra mala tento isty problém z malým 2,5rocnym a iba toto zabralo... cez deň ich trošku pojedol za polievkovu lyžicu ... sú mastné...

kusika
autor
12. okt 2023

@karamelka1234 starý príspevok 😃ďakujem.