Zapareniny u dcérky

21. sep 2024

Ahojte
Už druhý deň ma dcérka nepekne červený zadoček, červenú ma aj prednú časť. Dnes sa nechcela kúpať lebo ju to stipe. Vodu som jej dala chladnejsiu ale aj tak jej to vadilo. Davame sudokrem bojím sa, že to nezaberá. Keď jej nejaka zaparenina začínala sudokrem pomohol a na druhý deň bolo lepšie. Neviem co kúpiť, čo pomáha? Mali ste už takýto problém? Pravdepodobne jej začala zaparenina pre hnačku ktorú mala...
Ďakujem za rady

janababana
21. sep 2024

Spiridea nam vzdy pomohla alebo repikovy kupel a nechat naholo.

eternity24
21. sep 2024

Rybacia masť, neviem presne ako sa vola, ale smrdí rybami. Ja mám s ňou najlepšiu skúsenosť.

pribinak
21. sep 2024

Imazol krém pasta a veľa vetrať

domka222
21. sep 2024

Hlavne umyť aj viac krát za deň čistou vodou,vysušiť a natrieť

autor
21. sep 2024

@janababana dala som jej aj vcera aj dnes repik do vody ale dnes tam nesedela lebo ju to stipe...

andymajdy
21. sep 2024

Imazol

luciaruz
21. sep 2024

Imazol pasta

autor
21. sep 2024

@luciaruz zajtra pojdem kupit

simona20201309
21. sep 2024

Nie nikdy sme nemali takýto problém. Koľko má rokov? Nosí plienku?
Nepoužívali sme nikdy vlhcene, často som prebaľovala, skoro sa odplienkovala. Po kakani som vždy umývala vodou.
Pri hnačke som po každom umyvala vodou. Časté utieranie samozrejme pokožku podrazdi.
Len umývaj, nechaj vetrať, kremuj...

lienka.7
21. sep 2024

Kúp imazol v lekárni.

panonia
21. sep 2024

Ako pišu dievčata, umyvať v repiku, žiadne vlhčene obrusky, vetrať a Imazol krempasta.

kikusenka1
21. sep 2024

Imazol je na to najlepší, a kombinovala som to s biodermou proti zapareninam. P.s. ta rybacia masť je najlepšie na bezne používanie. Ja na ňu nedám dopustiť

deny9943
21. sep 2024

Mne hovorila pediatrička pri dcére Sudocrem vyradiť. Pri synovi teraz používame Pastu s rybím olejom od VULM. Je cenovo až veľmi výhodná a už v pôrodnici ju dali malému. Doteraz najlepšie čo sme mali. Ani raz nemal zapareny zadoček a to mal 3 týždne hnačky…..
A pozor Imazol dajte iba na zahojenie. Nie je na pravidelne každodenne používanie.

autor
22. sep 2024

@deny9943 dakujem za radu. Dnes sme boli kupit imazol tak sme jej natreli ako sudocrem som aj ja prestala pouzivam bud inotyol alebo z dm ich nechtikovy krem. Ked ze sa jej to tak nepelne spravilo tak som jej dala sudocrem. Dnes je fskt tazko najst uz aj dobrý krem na zapareniny... Ked sa jej to zahoji tak budem zas davat inotyol

autor
22. sep 2024

@panonia odkedy to ma tak nepouzivame obrusky iba čistú vodu.

autor
22. sep 2024

@simona20201309 ma rok a pol akurat dnes...dnes sa dosť vetrala behala bez plienky aj viac ako hodinu davame ten imazol zatial

daja07
22. sep 2024

Syn mal asi 2-3 mes a zrazu zaparenina, ktora sa nezlepsovala. Casto vetrat, nechat aj bez pleinaky, ak je to mozne, repik je fajn, alebo kamilky. Nam zabral imazol. Davat ale len jemne vrstvy tych kremov. A zmenit plienky. Nasmu dobre sedeli z DM babylove natur a pampers premium care. Treba vyskusat, kazdemu sedi iny krem ci plienky.

janette2021
22. sep 2024

Namiesto Sudokremu som vždy používala Bepanthen masť. Zaberá výborne. Na väčšie zapareniny nejakú masť na predpis, a nepoužívať vlhčené utierky, len umyť vodou a osušiť handričkou. Čo najviac nechať zadok naholo, keď sa nedá, tak často meniť plienku, nesmie byť veľmi pocikaná.

janette2021
22. sep 2024

A repík nedávaj do vody, keď tam nechce sedieť, ale rovno silným čajom opláchnuť zadok občas. Alebo namočený vatový tampón prikladať.