Zapareniny na slabinkách

bb6
23. jún 2015

Ahojte, ako sa zbavím zaparenín na slabinkách u mojej 3-mesačnej dcéry ? Sú to také červené zhrubnuté partie, trochu má aj na veľkých pyskoch. Rybilka a masť s rybím olejom a bepanten to robia asi este horsie. Ani mi nie je jasne od coho su tie zapareniny, vlhceným obrúskom do tých partií nejdem, po kakaní umývam pod tečúcou vodou, po cikaní len suším. Mám aj po cikaní umývať ? Poradte...

briketa
23. jún 2015

@bb6 nemusi to znamenat, ze ty robis nieco zle. moze mat precitlivelu pokozku. zrus uplne vlhcene obrusky, vymen plienky za nebielene eko plienky (obycajne bezne plienky su bielene chemicky) Umy ju pod tecucou vodou vzdy ked vymienas plienku. Ak nie je okakana, tak bez mydla. Ked je teplo, nechavaj ju bez plienky len na uterakoch, nech sa jej to odvetra a zahoji. Nepouzivaj na nej kozmetiku. Ono to prejde.

seahorse27
23. jún 2015

Urcite treba umyvat cistou vodou aj po cikani. My mame teraz s malym tiez velky problem so zapareninami na slabinach, pretoze bral ATB a mal z nich castejsiu a redsiu stolicu ako obvykle. Nic nepomohlo...ani Rybilka, ani Sudocrem, ktore pouzivame bezne...skusala som aj Imazol. Teraz mu davam Pityol (viem, ze by sa nemal), ale ten ako-tak zabera a umyvam mu to repíkom pri kazdom prebalovani...a nechavam vetrat samozrejme..

bb6
autor
23. jún 2015

@briketa poradis konkretnu znacku nebielenych eko-plienok ? Aby som nemusela patrat ktore su alebo nie su bielene ?

ivet1371
23. jún 2015

Umyvaj repikom a imazol krém -pasta uvidíš rýchlo prejde

pe
23. jún 2015

U nás pomohlo aj zmeniť plienky a aj Bepanthen krém im na to dobre robil, vždy sa im tie zapareniny tak skľudnili - zjemnili, píšeš, že vlhčené obrúsky nepoužívaš, tak len ďalej umývaj len v čistej vode - to je určite dobrý postup a ak môžem odporučiť - nekombinuj mastičky - my sme iba Bepanthen na to dávali, nič iné a pomáhalo im to...

nika185
23. jún 2015

presne ako píše ivet1371, imacort krém, moja dcérka nemala vyvinutý klbok, narodila sa v polke mája a nosili sme želiezka a parašutistickú plienku, a to v lete v tých horúčavách, ritku a a všetko mala chúďatko až mokvavé aj keď som jej často umývala vodou, pudrovala, nechavala ju naholo,skúšala rybie masti a iné, napokon mi známa doktorka poradila vtedy ešte imacort masť / myslím, že teraz je to imazol, treba sa opýtať v lekárni /a do troch dni nebolo ani stopy po zapareninách, odvtedy používam jedine túto masť ak sa niečo vyskytne, dokonca ocinovi pomáha v lete na také fľaky od slnka, vyzerajú ako také pluzgieriky, no proste tá masť je dobrá 🙂 , ja som to namastila a posypala detským zásypom, aby sa to nevtrelo do plienok a zostalo to pôsobiť na pokožke

lennkka17
23. jún 2015

ja po každom prebaľovaní utriem aj slabiny vlhčeným obrúskom a nikdy sme nemali vacsi problem, trosku ked bolo cervene na slabinach jedine a vtedy som natreba tenku vrstvu pytiol kremu a preslo to. treba urcite utierat aj slabiny pri prebalovani alebo prípadne umývať to je jedno.

gabrielita1610
24. jún 2015

@bb6 Ahoj my sme mali to iste pred nedavnom to mal syn ,tiez nevieme z coho ,plienky nenosi uz velmi davno ,nezmenila som ani praci prostriedok ,ani avivaz , skusala som hocico ,ale nic dolu to neslo ,tak som sla ku koznej ,ta nam dala namiesat mast Lokoid s Infadolanom a este v ten den vecer to zacalo ustupovat ,maleho to palilo ,aj plakal ,ze ho to boli ,mal to aj na pipikovi ,kazala mi vsetko s tym natriet .......len som lutovala ,ze som nesla hned , mozno sa daju tie masti kupit aj bez predpisu, uzavrela, to ako kontaktnu dermatitidu

bb6
autor
24. jún 2015

@lennkka17 ake vlhcene obrusky pouzivas ?

seahorse27
24. jún 2015

@gabrielita1610 Lokoid je len predpis (je s obsahom kortikoidov), Infadolan sa da kupit aj bez.

seahorse27
24. jún 2015

Inak ja uz druhy den davam malému ten Pityol a uz to ma skoro zahojene 🙂 Zazracny kremik...

lennkka17
24. jún 2015

@bb6 nepoužívam stále tie isté, mením ich, je to jedno aké len nech sú neparfumované 🙂 treba pytiol vyskúsať,

gabrielita1610
24. jún 2015

@seahorse27 nepoznala som to ,az ked mi to dali v lekarni ,na nete som pozerala co to je ,aj pityol som davala ten mam doma,ale nic ,az toto zabralo

aleala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
briketa
24. jún 2015

@bb6 v Europe nebielene plienky znaciek: Wiona, Moltex, Bambo a Alana (tie su DM) . Ja som v USA, takze som len googlila

zamilion
24. jún 2015

@bb6 imazol krémpasta z lekárne to vylieči. a ak sa to bude vracať, pátraj po príčine. u mojej dcéry to bolo teplo a potenie, tak sme sa celé leto vetrali....

milota164
21. júl 2015

my sme mavali tiez obcas problem so zapareninami , zmenili sme plienky , zacali sme pouz. Babylove a kremik Bepanthen , nam na to pomahal a vela vetrat nech to ma na vzduchu.drzim palce

maykaaa1122
8. dec 2016

mne sa osvedčil bepanthen care mastička..nosím ju aj v kabelke.. 🙂