Zaparenina u 8-mesačného bábätka

3. apr 2023

Ahoj, žienky. Idem si po radu. Dcérka sa v piatok ráno zobudila a mala strašne zaparenu cikulku, má ju úplne červenú. Od narodenia používam púder a striedam plienky (Pampers, Bevola, Fred a Flo) a nikdy žiadny problém nebol. Vo štvrtok som kúpila prebaľovacie podložky z Lidlu. Nikdy som ich nepoužívala. Myslíte, že to môže byť z toho? Dnes v lekárni som bola kúpiť imazol, ten mi poradila pediatricka. Ale teraz pozerám, že mi lekárnik predal Imazol plus, a nie Imazol krempastu. Je v tom nejaký rozdiel? A ako často to môžem natierať? Prosím, poraďte 🙏

najstastnejsia
3. apr 2023

Ahoj. Iba Ti chcem povedať, že ak používaš vlhčené utierky, bude lepšie umývať vodou. Pri oboch deťoch som používala len vodu, nikdy neboli zapareniny. Utierky jedine na cestách. Držím palce.

autor
3. apr 2023

@najstastnejsia Používam vlhčené iba vo veľmi krajných prípadoch. Napr. keď sme na návšteve alebo niekde vonku.

silvia33_33
3. apr 2023

Určite skús sudocrem, mojej malej na zapareniny pomohol.

simaa1105
3. apr 2023

Tiez som striedala plienky, az raz som dala vacsiu prestavku od Fred&Flo a ked som ich znovu zacala tak sa mi tiez vyhadzali vzadu aj vpredu. Pomohlo ze som sa vratila k jednym plienkam (lupilu) a striedala som repik a harmancek v ktorom som ich nechala vysediet + natierat sudokremom

simca06022011
3. apr 2023

pudre sa este pouzivaju? uz ked som ja bola na MD z toho bolo halo kvoli niecomu.. ja odporzcam na zapareniny bepanten, nam sudokrem vobec nepomahal. Inak POdla mna z podloziek nie, malá sa mení, bude mať ine potreby ako babatko uz.. cize skor plienky, nevhodny ten kremik, alebo nieco zjedla (moja dostala manradinku po 1r, a mala zaparaniny prvykrat,a le take, ze som ja plakala ked som to videla, no krava som.. neviem co nas napadlo jej to vobec dat..), cize asi naozaj aj s jedla to moze byt, ak velmi by si nevedela najst dovod.
Ale podla mna plienky, teplo, vlhko.. kombinacia klasicka. zmen ten puder za ochranny krem, ci uz ten spominany sudo, alebo bepanthen

autor
3. apr 2023

@simaa1105 No ja presne tak isto teraz. Tiež som mala väčšiu prestávku s plienkami Fred a Flo. Určite vyskúšam ten Sudokrem

autor
3. apr 2023

@simca06022011 Bepanthen som začala dávať hneď v piatok, ale ešte sa to zhoršilo 😐😐 Púder používam od narodenia a žiadny problém nikdy nebol. V strave tiež som jej nič nové neskúšala dávať. Pravdepodobne to bude z plienok.

zuzudrnda
3. apr 2023

Jednorazové používam len výnimočne,ale ak malá dcérka jemnú zapareninu,tak väčšinou len vtedy. Odporúčam latkovky. Ozaj je ich dizajn tak navrhnutý,že rýchlosť prebalenia je ako pri jednorazkach. Rozdiel je len pranie.

gvenduska
3. apr 2023

Nepatentovaný alebo klasicku modrú indulonu

zorkahorka
3. apr 2023

A to ma po stolici alebo aj pri zacikanej pluenke? Podlozkou to nebude, skor si myslim,ze stravou...
Skus nahrubo natruet sudokrem, aby sa ritula nedotýkala plienky. Tak mi poradili v nemocke

autor
4. apr 2023

@zorkahorka to sa jej urobilo v noci zo štvrtka na piatok. Ráno mala cikulku už úplne červenú. Riťku má peknú čistú, tam nie je žiadny problém.

ronika19
4. apr 2023

Ahoj na taketo zapareniny si kúp v lekárni imazol...