Zapálené ušné dierky

radkanika
12. júl 2013

Pomoc, uz som zufala...dcerka nikdy nemala problem s akymikolvek nausnicami, odmalicka ako ich mala prepichnute, mala zlate, v pohode. Potom jednu stratila a kedze bola vo veku 3 r., vzdy chcela take a inake, tak sme skusili a odvtedy v pohode nosila akekolvek na striedacku bizu detske a pod. A zrazu pred mesiacom, ked boli velke horucavy, sa jej zapalili dierky z nausnic, tak sme ich vybrali a nedali ziadne, nech sa to zahoji.Sme to striekali takym speci sprejom a zhodli sme sa s manzelom, ze jej dame uz len zlate nastalo. Lenze dierky sa jej medzitym ako keby upchali, kedze sme to mastili a pod a bez nausnic. Zlatou nausnicou som jej teda to zanesene vnutro vytlacila a najprv v pohode. No vcera uz mala zas obe uska mierne zapalene, nechce uz ani pocut o tom dotknut sa toho. Citala som, ze je dobra bud framykoinova mast alebo Bactroban, tak dnes rano som jej cely ten zaschnuty hnis spoza dierok aj nausnic vybrala (samozrejme za neskutocneho placu) a cele to potrela Bactrobanom a pootacala (to bolo pre nu najhorsie). Snad sa jej to tymto nejako da dokopy, len sa chcem poradit, mam jej nechat tie nausnice v uskach a tak to potierat? snazila som sa tym pootocenim aj dovnutra vniest tu masticku...alebo jej ich dat dolu a znovu preliecit? len to sa bojim, ze jej znovu "zarastu" :(((

luliu
12. júl 2013

@radkanika Podla mna nechat zlaté náušnice v uskach, inak sa to bude opakovat. Dcerka mala tiež zapalene, zahnisane uska a jediné co pomohlo a odvtedy sme problém nemali bol cisty alkohol, taky ako sa používa na cistenie pupka pri babatkach

1bambula
12. júl 2013

@radkanika nastrelujem nausnice uz 10 rokov takze rozhodne by som nechala zlate nausnice v uchu,zapal vznika zanesenim spinky do dierky, treba to cistit niekolko krat denne dezinfekciou, mam skusenost ze ked sa nausnice vyberu tak dierka zrastie a urcite by som v jej veku nedavala bizu ale nechala zlato 😉

zajaciq
12. júl 2013

nausnice by som este vydezinfikovala - na par hodin namocit do liehu , lekarensky 60% napr a opakovat to kazde 3-4 mesiace podla zanesenia.

grettka
12. júl 2013

osobna skusenost s bizu nausnicami pocas horucav - akoby sa ucho "potilo", co samozrejme posobi na kov nausnice a ucho sa zaclo zapalovat. V lete sa mi osvedcili klasicke strieborne alebo zlate. Ked som bola dieta, nemohla som nosit ziadne bizu, usi sa okamzite skaredo zapalovali. Az do dospelosti som mohla nosit iba zlato. Neskor striebro. Bizu nosim, ale velmi opatrne.

radkanika
autor
12. júl 2013

No ja jej bizu uz urcite nedam, aj ked doteraz nebol problem...ked bude starsia, nech si sama vyskusa. Chcem jej nechat uz tie zlate, co ma, su take fajnkruzky, do ktorych moze este rast. Len si zelam, nech jej sa tie uska vyliecia, lebo mi je jej luto, chudatko moje. Teraz po hodinke po natreti som sa na to len pozrela, cervenanie ako keby ustupuje, snad jej to pomoze...ale dotknut som sa toho nesmela :D

sissy27
12. júl 2013

@radkanika vybrala by som jej náušnice úplne a poriadne preliečila, framykoin je dobrý, ale pozor, nesmie na priame slnko (hrozí škaredá reakcia)... a odporučila by som chirurgickú oceľ, aj na zlato existuje alergia, hlavne ak je nižšej kvality... ja som to mala ako dieťa tiež, nosila som len zlato, potom sme raz vymenili a odvtedy som nezniesla žiadne,ani zlaté, pár rokov som nemala žiadne, dierky nezarástli, dnes môžem aj hrdzavé klince nosiť a nič sa nedeje...

saska.t
12. júl 2013

nausnice urcite nechat,lebo jej zarastu dierky,kvalitne zlato alebo Chirurg. ocel,uz by som nikdy neexperimentovala s bizu nausnicami,kedze toto je typicka reakcia na ne,cistit zasadne liehom,ktory aj vysusuje a zabranuje hnisaniu a preliecit framykoinom za tyzde ste fit. 😉

radkanika
autor
12. júl 2013

Dakujem za rady...sa mi zda, ze ta mast Bactroban jej robi dobre, teraz som jej druhy krat namastila a aj na nausnicu, pretocila, aby sa to trochu dnu dostalo a uz to zvladla bez slz oproti ranu...uvidim zajtra, ale tym ze je ta masticka mastna, nedovoli jej to ako keby zaschnut tu nausnicu k usku...co je asi fajn.

aristka
12. júl 2013

ak je tam hnis ,nalej jej tam peroxid vodíka ,neľakaj sa bude to dosť šumieť a vymenila by som zlaté zatiaľ za chir oceľ ,nie sú drahé a predtým ich namoč do liehu a po peroxide vat,tyčinkou nanes betadinu a potoč a toto opakuj ak sato nezlepší určite choď k dr. lebo skôr by som tam dala framykoin ,ale až ako posledné po týchto úkonoch...

viera77
12. júl 2013

u nas sa osvedcila len chirurgicka ocel, 60% lieh a Framykoin masticka - tuto kombinaciu nam odporucila aj pediatricka a aj pani v salone, ked nastrelila dcerke nausnicky.......liehom a Framykoinom mi kedysi liecila zapalene a zahnisane dierky aj moja mamina, takze dlhorocna osvedcena skusenost 😉