Zapálené uško po náušnici

kythos21
11. jan 2018

Ahojte
Potrebujem radu. 20.12 sme pichali uška u lekárky. Uška boli dva týždne krásne, čistili sme liehom a po dvoch týždňoch sa zapálili az tak že som musela dar dolu nausnicu.
Zozadu má hnisavú asi pom centimetrovou gulicku, môže sa jednať o granulom?
Má niekto podobne skusenosti a vie mi poradiť ako postupovať, kedy sa jej zhoji?
Bojím sa aby jej ten zápal netrval lebo pôjdeme ockovat a musí byt zdravá....
Framykoin, lieh, repík nezaberalo ...
Ďakujem za pomoc., Jarka

sabca99
11. jan 2018

Ak ti môžem poradiť tak betadyne je veľmi dobrý na takéto rany. Je to taká hnedá vodička, no vôbec neštípe, toho sa báť nemusíš. Ale aj tak by som zašla k pediatričke, vieš pre istotu

emi16
11. jan 2018

Usko este nieje zrastene tak sa nausnicka namala vyberat aspon tak mi to povedali v ULK
Rana sa hoji 4 tyzdne a pocas tejto doby sa nausnica nema vybrat
Ja som volala priamo do ULK v Petrzalke a tam mi super poradili ked sa babam zapalovali uska
Najdi si t.c. Na nete a skus im zavolat

kukipukituki
11. jan 2018

Nemoze to.mat reakciu na kov?

womankc
11. jan 2018

tú náušničku ste nemala vyberať, ja som to čistila každý deň s liehom trebalo pohýbať s náušničkou a riadne vytrieť hnis, a niekto tu už poradil betadin, čo je skvelá alternatíva , to neštípe a pekne hojí ranky , niekedy sa to dlhšie hojí , moja menšia to takto mala vyše týždňa a aj viac hnisu ako je na obrázku a proste jedného dňa sa to pekne upokojilo.

iva1009
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iva1009
11. jan 2018

ALOE VERA je zazrak nam pomohol na jazyk ked sme sa nevedeli zbavit hnusnych flakov...v lekarni ho nenajdete ale ak mate zaujem mozem vam ho objednat cez znamu, my ho mame doma...je to cisto prirodne ziadne parabeny a ak to pomaha na mykozy a kadejake ekzemy myslim ze aj usko by sa vyliecilo

iva1009
11. jan 2018

ten emergency aloe sprey obsahuje aj nechtik a harmancek cize pomoze pri hojeni...

matamm
11. jan 2018

ja som malej uška osetrovala repikovym cajom a pomohlo.

chiara_elle
11. jan 2018

Presne taketo nieco mala moja mala na oboch uskach, gulicku jak hrach vzadu - plna hnisu.
Sli sme do ULK odkial nas poslali na Kramare. Tam jej vytlacili hnis, urobili vyter a nasadili antibiotika na zlateho stafilokoka - ten stafilokok je pliaga, nezmizne obycajnymi atb a uz vobec nie nejakymi babskymi radami.

lubina
11. jan 2018

Nasej sa tiez hnisalo jedno usko pri nausnickach. Na chirurgii, kam sme s tym isli nam odporucili vybrat nausnicku a potierat Betadine, trvalo to dlho, dierka sa zarastla tak sme o rok prepichovali znovu. ZIal niektorym detom sa to stane. Ale Betadine zabralo, len ta hrcka hnisu kym zmizla, to trvalo dlhsie.Nechcela som jej to dat prerezavat, co tiez na chirurgii navrhli ☹

marusik
11. jan 2018

Zažili sme, naše hnisavé ložisko sme namáčali do teplej/až horúcej/vody, hnisavý pľuzgier praskol a potom sme len čistili propolisom.

vilavila
11. jan 2018

framykoin, ale potrebujes recept od dr.... nam to pomohlo velmi rychlo.

senta_sofia
11. jan 2018

A taketo to ma ako dlho? Vyteka hnis? Ockovanie odlozis, kym sa nevyhoji. Ak to ma dlhsie, chod k lekarke, tam uz moze byt bakterialna infekcia. U nas to ustupilo do druheho dna v kombinacii lieh a framykoin a vybratie nausnice, na 90% u nas reakcia na zlte zlato.

lenadka
11. jan 2018

Má to len na jednej strane? Ak len na jednej alergia na kov by to nemala byť. Škoda vybratia náušnice práve tou sa ten framykoin dostane až dnu, tým že sa potrie uško v aj náušnica a preťahuje sa. Asi si to skoro prestala ošetrovať. Vždy po kúpaní som to drobcom aj mesiac po prepichnuti stále potierala framykoinom. Prečo s tým nejdeš k dr ale ideš sa spoliehať na " doktorky" z MK?

senta_sofia
11. jan 2018

@lenadka u nas v dvojtyzdnovych intervaloch hnisali na striedacku obe, cistila som liehom rano aj vecer dva mesiace, na noc framykoin, mala som aj antibioticke kvapky, vyvrcholilo to hentakou hrcou, pol ucha cerveneho, momentalne testujeme ine kovy 😄

petruldo
11. jan 2018

mojej malej hnisali ušká aj napriek čisteniu, ručala ako kôň, manžel mi nadával /musel jej držať hlavu čo sa bránila/. Pomohlo vymeniť zlaté náušnice za STRIEBORNÉ, ušká do pár dní prestali hnisať a boli rýchlo zahojené.

veroni_21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissik
11. jan 2018

My sme to mali. Framykoinom preliecene viackrat, po 2-3 mesiacoch sa to urobilo znovu. Potom znovu preliecene a ciste 2 mesiace a znovu. Nausnica isla von a usko zarastlo. Davala som zlate, ktore som ja nosila ako mala a bola namocena v benzoliehu 2 tyzdne pred prepichnutim

klara321
11. jan 2018

Naco trapite svoje deti tym prepichovanim usi? Ved teraz uz sa nastreluju, nasa dr. to uz ani robit nechce, staci pockat a ked bude dieta vacsie a bude chciet nosit nausnice usi sa daju nastrelit. My sme dcere nedali, teraz ma skoro 7, zatial jej nechybaju.

cecilia68
11. jan 2018

@vilavila Písala, že skúšala, ale nepomohlo.

vilavila
11. jan 2018

sorry, prehliadla som, citala som rychlo...:(@cecilia68

lenadka
11. jan 2018

@klara321 mojim obom dievčatám som dala už v pôrodnici, ani sa len nezobudili na to. A syn bude mať dva roky a strašne chce náušnice 😂 mať dve sestry nesie ťažké následky 😂🤖

kythos21
autor
11. jan 2018

@marusik dakujem pekne, za akú dlhu dobu sa to propolisom vyliečilo?
@marusik

kythos21
autor
11. jan 2018

@senta_sofia a ako ste jej to vyliečila?
Na zlato asi alergická nebude lebo káve uško sa jej krásne zhojilo

senta_sofia
11. jan 2018

@kythos21 nam praveze tiez hnisalo len jedno, zahojilo sa a zase druhe a takto dokola. Cistila som to liehom a natierala framykoinom, ak ide hnis, treba povytlacat trosku, nech ide rychlejsie von. Nausnicu som dala tiez von, ale uz na druhy den mala len malinku hrcku, tak som tam opatrne dala inu nausnicu, im dierky zarastaju velmi rychlo

marusik
12. jan 2018

@kythos21 my sme boli niekde mimo domova, pracovný víkend, nemala som so sebou nič extra len ten propolis🙂 poobede začalo hnisať, večer už bol vačok, v noci sme máčali do tej horucej vody, asi som aj trošku dopomohla pichnutím, aby to prasklo a propolisom natierali v noci, celý ďalší deň... nepamatam si presne ako dlho, ale zopár dní. Náušnicu sme vtedy vybrali, dierku nechali zarásť, prepichovali neskôr. Ale to uško sme prepichovali na 3x! - prvykrát jej prepichli krivo, nechali sme zarásť, druhýkrát jej to hnisalo, nechali sme zarásť, do tretice to už dopadlo dobre, tie prvé dve dierky nevidieť🙂

kythos21
autor
12. jan 2018

Dievčatá propolis je zázrak, dnes oveľa lepšie dokonca som dala naspäť o nausnicky
Hnis vytiekol uško splaslo a dala sa nausnicka pekne vrátiť naspäť, uško nezarástla s hojí sa, Vsakabohu klop klop klop 🍀🍀🍀

lenadka
12. jan 2018

Mala by si jej naďalej dávať aj framykoin plus ten propolis, super že sa to hojí 😘

kythos21
autor
12. jan 2018

@lenadka ďakujem pekne
Nebudem kombinovať viac atb nakoľko propolis je prírodné atb a zaberá prekrásne. Cistim to veľakrát denne vždy pri dojčení
Vred praskol a hnis pomaly vyteká a vytláčam to varovou tycinkou namočenou v propolise
Jej žiaľ framykoin nezabral po týždni používania zápal narástol až má takýto vred

iva1009
13. jan 2018

@lenadka - skuste aj to Aloe od firmy fresenius, tam je tiez propolis aj nechtik...inak je to vyborne aj pri inych roznych koznych veciach pri babatkach lebo neobsahuje parabeny ani alkohol alebo parfemy..Možnosti aplikácie:

rezné rany, odreniny – možno aplikovať na povrchové rany
úľava unaveným očiam – prikladať navlhčený tampón
bolesti v krku – veľmi účinný na zápaly mandlí, nosohltanu
vypadávanie vlasov, ošetrenie kože po ondulácii a depilácii
pomliaždeniny, preležaniny, modriny a narazené miesta
bolesti zubov – vytrhnuté zuby, dezinfekcia ústnej dutiny
gynekologické obtiaže – kvasinkové výtoky, herpesy
pliesne, mykózy, akné, lupiny a lupienka
popáleniny, zápal stredného ucha
červená pokožka po nadmernom opaľovaní
ekzémy, opary a kútiky, pásové opary
uštipnutia hmyzom
začínajúca i chronická nádcha, zdurené sliznice
Zloženie:
83% Aloe Vera

+ naviac obsahuje:
múčenku, eukalyptus, propolis, rebríček, tymián, šalviu, zázvor, brutnák, koreň smotánky lekárskej, červené santalové drevo, harmanček, mesiačik