Zapálené očko u štvortýždňového bábätka

vvverunkaaa
12. aug 2021

Ahojte baby, prosim vas. Mala ma od narodenia jedno ocko take ze “nie ciste”. Isli jej vacsie zlte karpinky ale nie hrozne. Ani hnis vyslovene.
Mali sme ocuflash… potom pamycon a teraz uniflox. Prosim vas, nemam pocit ze je to lepsie, mam stracat cas s kvapkami ci mame ist rovno na preplach? Asi to nevie prejst uplne samo ze? 🙂

marfikchov
12. aug 2021

@vvverunkaaa možno hlúposť, povery a pod. ale ak kojis, strekni do očka mliečko. Starší syn stále očko zalepene, nepamätám, či nám aj pediatricka niečo predpisala, ale viem, že sa to ťahalo dlho, už som bola rozhodnutá ísť na očné hneď v pondelok, cez víkend sme ho pokrstili a na druhý deň očko úplne ok.

kacorkaanicka
12. aug 2021

@vvverunkaaa Mne pediatricka odporúčala pri každom kojeni nastriekat mliečko (v prípade, že kojis😉) do oka, pomohlo. Držím palce 😉

evamea
12. aug 2021

Kvapky malému nepomohli, preplach bol sekundová záležitosť a problém sa vyriešil. 🙂

maris5
12. aug 2021

Preplach a nenechaj sa odbit.
Ja som si musela vydupat ocne vysetrenie u vseobecnej. Na Kramaroch mu to sup sup urobili, povedai, ze este nevideli tolko hnisu. Ze mu to islo zo vsadial.

marianeta
12. aug 2021

@vvverunkaaa a čo na to očný lekár? Moji mali obaja upchatý slzný kanalik..U prvého preplachol očný keď mal 4 týždne ( to dopadlo nie najlepšie a nerada na to spominam) a u druhého len kvapky do 6teho mesiaca a účinok žiadny.. Nakoniec nás pedina poslala do nemocnice, kde spravili preplach za uplne iných podmienok a za menej ako minútu a bol pokoj.. Ak očko slzi a hnisa pravdepodobne má kanalik upchatý a treba ho preplachnut čím skôr..

vvverunkaaa
autor
12. aug 2021

Dakujem vam vsetkym, vyskusam teda aj to mliecko, a caka nas poradna teraz, tak sa spytam a ked bude este zle, tak vypytam si listok na ocne. Nech mame pokoj 🙂

vvverunkaaa
autor
12. aug 2021

@marianeta Ešte sme neboli u očného, ale chystám sa určite👍🏻

vvverunkaaa
autor
12. aug 2021

@marianeta mne nepride ze to je hnis, vyslovene len vacsia karpinka taka… neslzi vobec. Akoze nema to vazne ale isto to oko nie je ok 🤦🏼‍♀️

paulinkaa2
12. aug 2021

@vvverunkaaa pri kazdom kojeni mu striekni do očka. A vytieraj gazou. Kamoske som tak poradila a zachivlku malý po probléme 🙂

marianeta
12. aug 2021

@vvverunkaaa a to ti detská predpisovala tie kvapky? Mne ani raz nedala..Vždy nás poslala na očné a až tam dali kvapky.. Čím skôr tým lepšie preplachnut.. Mne vtedy v nemocnici povedal očný, že syn je už moc starý na preplach bez oblbnutia liekmi( ale skúsili to bez a dopadlo to dobre) a taktiež mi bolo povedané, že ak sa to dlho odkladá, môžu sa vytvoriť nejaké zrasty a preplach treba opakovať.. V našom prípade stačil našťastie iba jeden..

vvverunkaaa
autor
12. aug 2021

@paulinkaa2 uz som zacala 🙂 verim ze pomoze ;) diky

vvverunkaaa
autor
12. aug 2021

@marianeta ano , nasa pediatricka. Ale s tym ze nam ich da a ked nepomozu tak nas posle na preplach.

jasminka22
12. aug 2021

@vvverunkaaa moze to byt upchaty slzny kanalik, za mna radim masirovat, masirovat a masirovat a pockat s preplachom. Mozno je to rychlejsia moznost, ale nam ocna radila masaz slznych kanalikov, ze je lepsie ked sa kanalik sam roztiahne pre oko. Pri kazdom kojeni masiruj, aj 50krat za den a vysledok sa dostavi.

ukulela
13. aug 2021

@vvverunkaaa ku ocnemu po silnejšie kvapky. My sme tuším aj jemne masirovali kanálik... materské mlieko sa radi ako prvá pomoc, lebo je sterilne, ale kvapky sú už silnejšie. Nám pomohli lieky z očného, boli sme objednani na preplach, no nebolo treba. Len teda pediatricka nám hneď dávala listok, keď videla, že dostupné nic nezaberá. Pozor, aby sa to nepreniesol aj na druhé očko. Minimálne ten ocuflash kvapkaj aj do druhého.

weronika2306
13. aug 2021

Aj my to máme, malička mala dve tyzdne a asi na druhý deň od kedy sme prišli z pôrodnice nám začali tie karpinky.. zatiaľ tiež dávam len mlieko tak snáď to čím skôr pomôže..🙏

eba7
13. aug 2021

Moj syn to mal od narodenia na obidvoch ockach. Tiez sme najprv davali rozne kvapky a nakoniec boli u ocnej, ktora potvrdila upchate kanaliky. Zacala som masirovat, kvapky som uz nedavala (byt tebou nedavam zbytocne antibioticke kvapky, ak to nema naozaj zapalene - treba ist k ocnemu). Moj mal hnisu kopec, po spanku niekedy ani oko nevedel otvorit, ale zapal nemal ziadny. Poctivo som masirovala a jedno ocko sa mu upravilo v 3,5 mesiaci, druhe v 4. Ja by som osobne skusila najprv tu masaz, v absolutnej vacsine pripadov sa to detickam upravi aj samo (ale samozrejme mozes ist aj na preplach, v BA na kramaroch robia od 3 mesiacov)

vvverunkaaa
autor
13. aug 2021

Dakujem baby. Skusim este aj tu masaz … akoze jej to netecie furt. Ma to minimalne, ale ma. 👍🏻 Idem pozret jak sa to robi, nech jej nemasirujem zbytocne spicku nosa 😂😅🤪