Zapálené medzi nožičkami u 3 ročnej

mojgoral
15. jan 2019

Dcera ma uz dlhsiu dobu zapalene medzi nozickami a kamilky nato nezaberaju. Bola som s nou aj u pediatricky ale nechcela to ani doktorke moc ukazat tak jej to ani poriadne nevidela ani mne to nechce ukazat zjavne ju to moc boli. Doktorka nam kazala tie kamilky alebo repik ale vobec to nezabera. A este spomynala aj kanesten krem ale to jej nechcem davat. Mate s tym niekto skusenost? Chcem ju zobrat na gyndu ale neviem ako ju presvedcit zw musi ukazat

conspi
15. jan 2019

@mojgoral prečo jej nechceš dať Canesten ale na gyndu ju zobrať chceš? Nebude lepšie naozaj vyskúšať ten krém a až potom jej robiť traumu u ďalších doktorov?

liviakarmanova
15. jan 2019

@mojgoral
Imazol krém by mohol tiež pomôcť treba vyskúšať ako hneď utekať na gynekológiu podľa mňa hrozni zážitok pre malé dievčatko

zuzipolo
15. jan 2019

@mojgoral takisto nechápem prečo nedáš canesten,keď to kázala doktorka a chceš jej spôsobiť traumu...to už len je citlivý prístup 🙄

katarinamarkova
15. jan 2019

@mojgoral z akeho dôvodu odmietas ucinny krém?

mojgoral
autor
15. jan 2019

@liviakarmanova imazol zakazala doktorka ze lepta

mojgoral
autor
15. jan 2019

Nechcem dat canesten lebo som citala clanok jednej gynekologicky a ta tvrdila ze canesten pediatri odporucaju ale nieje pre male deti vhodny. Ale dala som jej ho teraz lebo ta prirodna medicina nezabera. Jasne ze nechcem ist k tej gynekologicke preto som tu aj pisala ci s tym ma niekto skusenost. Ta gynda je posledna moznost

veronikazoja
15. jan 2019

ten repíkový odpvar jej rob aj 3-4 za deň, daj do lavóra a nech sa tam trošku poblázni, maj zvlášť ručník len na utretie "pipinky" (my tomu tak hovoríme 🙂 ) a neutieraj ale len prikladaj a tak osuš, daj jej voľné nohavičky ale ak máš nohavice s nízkym pudlom a jemným vnútorným švom, tak jej nechaj len tie, aby sa jej vetrala a ešte viacej nečervenala
ak ti lekárka odporučila canesten, tak ho použi, veď to sa natiera myslím že raz či dvakrát za deň, moja dcérka síce takýto problém nemala ale keď nosila plienky sem-tam sa stalo, že mala tú sliznicu podráždenú veľmi červenú, ja som jej to natrela bepanten krémom a do polhodinky bolo ok
detskú gynekológiu by som brala asi ako posledné riešenie, ale ja osobne ak by sa dcérke do týždňa neuľavilo, tak by som išla aj na také vyštrenie

kk77
15. jan 2019

Do tych sedacich kupelov pridaj 3-4 kvapky tea tree oleja, aj ja si robim taketo sedacie kupele, su vhodne hlavne na taketo problemy a imazolu by som sa nebranila, mne velmi pomaha. A mozno zaberie aj ten canesten. Tie sedacie kupele mozes robit aj ked prvotne priznaky ustupia, aby sa to dobre dohojilo.

stejja9
15. jan 2019

@mojgoral nam pri zacervenani, a pri svrbeniach v oblasti pisulky pomaha aj fungicidin masť. Tým ze je to masť, tak aj pri cikani ostava na pokožke a moc nedrazdi este viac to problémové miesto. Pravdupovediac trojročnú prinútiť robit sedacie kupele 3 x denne v repiku, je asi dost narocne. A z coho to má, nemôže mať zapálené aj mocove cesty? Pri cikani sa nesťažuje?

mojgoral
autor
15. jan 2019

Imazol som skusala lebo mi hi odporucilu v lekarni ale skor mi prislo ze este horsie po nom a doktorka mi ho zakazala davat ze lepta sliznicu. Este mi jedna detska sestricka odporucila oplachovat v hipermangane. Mate niekto skusenost?Ten canesten som jej uz zacala dnes davat a uvidim. Chcela som vediet ci to niekto mal a zabral ten krem? Jasne ze gynda posledna moznost to som sa na zaciatku zle vyjadrila. Ja nepotrebujem malu traumovat.

mojgoral
autor
15. jan 2019

@stejja9 tento problem zacal ako nastupila do skolky. Takze slaba hygiena tam. Lebo doma ju kontrolujem. A teraz sa veru zacala stazovat aj pri cikani ze stipe

shilou
15. jan 2019

vyskusaj canesten....nam iba ten zabera

mojgoral
autor
15. jan 2019

@shilou ako casto ste natierali a ako rychlo zabral?

stejja9
15. jan 2019

@mojgoral stihat moze podrazdena pokozka, alebo moze aj stipat pri cikani, ak su zapálené mocove cesty. Možno by nebolo na skodu vyšetriť aj moc.. každému zaberá niečo iné, zvlášť detom, ja by som uvarila repikovy čaj, čistým odlicovacim tamponom by som na chvíľku dala obklad" , potom vysusila, gatky by som zehlila, a dala masť fungicidin. Tea tree je fajn, len neviem či by sliznica a pokožka trojročného dieťaťa nechytili reakciu. Ak to nepomoze, treba dalsie vyšetrenie, lebo aj pre dieťa je to veľmi nepríjemné.

stejja9
15. jan 2019

@mojgoral v hypermangane som kupala obe detičky od narodenia, keďže mali veľmi problematický pokožku. Treba s nim opatrne, ozaj len pár zrniečok, poriadne rozpustiť vo vode, ktorá bude jemne fialova. Hypermangan všeobecne dezinfikuje a kupele z neho sme robili aj pri kiahniach.

shilou
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
shilou
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buvadlo13
15. jan 2019

celkom rýchlo zaberá framykoin masť. A kožná nám raz poradila Bioderma ABC Derm change intensiv. Je to vlastne krém proti zapareninám a pomáha. Vždy jej ju umyjem a potom natriem, keď sa sťažuje
https://www.bioderma-sk.com/nase-produkty/abcde...

veronikazoja
15. jan 2019

@mojgoral je možné že ju to štípe, preto že je tá pokožka už taká podráždená, ale daj jej radšej vyštretiť moč, aby to nebol zápal močových ciest

evitka83
15. jan 2019

@mojgoral ja kupem malu v hypermangane, ale pouzivali sme aj imazol, aj canesten. Najlepsie ale zabrala rybacia mast obcas framykoin. Hlavne treba obmedzit cukor v strave, to je zivna pojda pre gyn problemy, v drvivej vacsine to byvaju plesne. A davam malej kapucinku

evkamotka
15. jan 2019

Syn 15 mes mal zapálené miesto na nozicke, kozna infekcia. Predpisali nam canesten a do tyzdna nebolo po tom ani stopy! Btw manzel je farmaceut, syncekovi by to sam nenatieral ak by vedel ze to nie je vhodne

martinajurkechova
16. jan 2019

Veľmi dobrá je na to masticka Fungicidin žltá. Je aj pre deti a na zapareniny mám odskusanu masť Phytiol.

denisa098
17. jan 2019

@veronikazoja výborná rada, u nás maximálne účinná, starý dobrý repík

stejja9
17. jan 2019

Ako ste na tom? Pre zmenu moj maly chytil riadnu zapareninu pod plienkou, čo bol u babky a nejak neodsledovali plnú plienku. :( Chudacik, ani dotknúť, ani umyť, čo tak place..musí to stipat a bolieť.

mojgoral
autor
17. jan 2019

@stejja9 je to o cosi lepsie. Canesten asi trochu zabral no striedam to aj s framikoinom. Jedna doktorka internistka mi radila repik a modru indulonu vraj canesten je mic agresivny pre tak male deti tak isto aj jedna sestricka s novorodeneckeho plus este odorucila hypermangan. Tak to asi doliecim tak