Zapálené a začervenané vyrážky na tváričke

zanetrnkova
28. sep 2020

Prosím poraďte, moj maly má 3mesiace a už asi týždeň bojujeme so zapálenými vyrážkami na líčkach... jeden deň sa mi zdá že to má lepšie no na druhý hneď sa nám to zhorší... začala som dávať repik a doktorka nám predpísala robenu mastičku... zatiaľ nám nepomáha... mali ste niektorá takýto problém ? Čo Vám pomohlo ?

alikal
28. sep 2020

my sme mali presne toto, ale na celej tvari v 2.mesiaci. kozna povedala ze atopicky ekzem co mi prislo ako hovadina, lebo ekzem je suchy a toto mala vyrazky aj biele hnisave. lenze mala pravdu. patlali sme asi 5 kremov, trvalo to mesiac, nic nezaberalo a same to preslo po tom mesiaci. rok a pol pokoj a potom jej vybehol klasicky atopicky ekzem v laktoch a pod kolenami, nezaberali ani kortikosteroidy nic. zabralo len odsledovat si stravu. ak je kojeny, treba vylucit vsetky alergeny zo stravy, malo by sa to zlepsit, mojej to vtedy zhorsovalo ked som zjedla rajciny. teraz ma na ne silnu alergiu, aj na kopu inych veci, druha kozna mi povedala ze toto byva prve stadium atopickeho ktory vymyzne a pride neskor. aspon budete nachystani. pevne verim ze to je nieco ine a prejde to rychlo, lebo ten atopicky je trapenie

lydiasabolova
28. sep 2020

my sme niečo podobné mali z nadmerne vlhkého vzduchu v byte.. nemáte aj vy veľmi vlhko?

zanetrnkova
autor
28. sep 2020

@alikal áno je plne kojení, no uvidíme vylúčime čo to zo stravy a uvidíme či sa to zlepší... už dávame druhu masť a zatiaľ nič nezaberá 😭 ale ďakujeme uvidíme

zanetrnkova
autor
28. sep 2020

@lydiasabolova práveže nemáme vlhkosť v dome 🙈

zanetrnkova
autor
28. sep 2020

@lydiasabolova teraz rozmýšľam že som púšťala zvlhčovač keď mal maly nádchu...

lydiasabolova
29. sep 2020

@zanetrnkova a tak ja som len preistotu napísala 🙂 neviem povedať, či by to mohol spôsobiť aj zvlhčovač, lebo my sme mali vyslovene mokro, aj cez 80% vlhkosti celú zimu s tým, že malý už mal ,,predispozíciu,, - v nemocnici mal celotelovú infekciu, liečili ho dezinfekciou, ktorá ho vysušila+fakt, že novorodenec má citlivejšiu kožu a potom sme ho priniesli do takého bytu no a bolo ☹
ale ja som si aj všimla, že sa mu to zhoršuje po kúpeli, po tom, čo som varila, lebo zvlhlo veľmi v byte vtedy, tiež napr. som skúšala harmančekový čaj, keďže to boli také zapálené miesta-a harmanček je dezinfekcia-suší, čiže problém pokračoval.. a keď som toto povedala kožnej, hneď mi povedala, že to je z toho
V princípe ide o to, že aj veľa vody v konečnom dôsledku vysušuje.. vysušené, t.j.poškodené sa zapáli (nemusí nutne bakteriálne) a zlými podmienkami (ako tie u nás) dookola mokvaje a vysušuje sa atď atď
Ale rozmýšľam, že keď mávate doma sucho a zrazu si dáte zvlhčovač,tak to by aj mohlo byť, ale neviem naozaj ☹ ale keď sa mu to začalo diať zhruba v tom čase, tak to by aj mohlo byť z toho