Zápal uška a zhoršený sluch

1. nov 2022

Pred tyzdnom sme boli u dr lebo dcera celu noc preplakala ze ju boli usko. Dr nasadila kvapky do ucha, do nosa atd. Ze je zapalene ale nevyzera zeby hnisalo. Bolest jej hned presla s liekmi, ale teraz po tyzdni si vsimame ze slabo pocuje, pyta sa dokola co, telku nahlas, plus zevraj pocuje nejake zvuky (citala som ze pri zapale moze clovek pocut kadeco v ucho piskanie buchanie atd). Samozrejme zajtra pojdeme k dr, len som bola zvedava je to normalne ? Znamena to ze liecba nezabralo, ze sa jej to zhorsilo cele aj ked usko vraj neboli uz ? Inak je zrovna aj zasoplena chuda.

marianamollekova
1. nov 2022

Moja dcérka mala zapálené uško veľa krát po sebe a na orl nám povedali ze ma uz ako keby zátku v uskach uz zle počula tak jej to museli vyčistiť popri operacii nosnej mandle uška sú u v poriadku

anjelicek26
1. nov 2022

Ono po zapale mozes mat v uchu - zrasty, zatku, opuch za bubienkom (trvajuci aj cele mesiace), zapal len potlaceny - ale nedolieceny... sople tomu tiez moc nepomahaju... nasmu synovi nakoniec tie usi operovali, dostal ventilacne rurky na dlhu dobu...

autor
1. nov 2022

@marianamollekova
@anjelicek26 fuha to ste ma moc nepotesili....dcera aj dost zle znasa vsetky doktorske ukony. My sme boli len u obvodnej, ta jej dala kvapky atd ze malo by to stacit ze asi ani kontrolu nebude treba, ale vsak od pondelka to ma horsie, na bolest sa sice nestazuje ale nepocuje dobre, plus tie zvuky kadejake ze pocuje v tichu. Zajtra pojdem no som zvedava, dufam ze jej to budu moct len doliecit nejak bez horsich zasahov.

anjelicek26
1. nov 2022

Jemu tie rurky neskutocne pomohli...on pocul len na 40%, pravdepodobne velmi dlhy cas... a aj to len na jedno ucho.. naucil sa odcitavat s pier... len on mal ten zapal este malicky... rocny... u teba ti dcerka aspon dava vediet, ze nieco nie je ok... nas to inak prakticky nepoznal...

marianamollekova
1. nov 2022

Dcérka pocuje dobre ale stále jej vadia silné zvuky je na to veľmi hakliva ja som si to nevšimla až lekár povedal keď jej pozrel do ušiek že zle pocuje Snad to doliecite bez operácie nech sa polepsi.Drzte sa.

autor
1. nov 2022

@marianamollekova dakujem no dufam , ze ked ona to ma este len teraz tyzden od toho ako dostala zapal uska, ze jej to nejak len liekmi este doliecia...uvidime dakujem

autor
1. nov 2022

@anjelicek26 no dufam ze do takeho stadia sa nedostaneme zeby jej to museli operovat...aj neviem kolko to moze byt "normalne" ze ma taketo sprievodne znaky, je to sice len tyzden ale neviem vsak podla toho co dr hovorila ked sme tam boli mala byt uz fit teraz a nie je. Tak som zvedava co zajtra, je mozne aj zeby nas poslali na orl a tam jej napr nejak preplachovali uska ? Ona totiz vsetko co nevoe popredu ze ju pripravim spanikari, tak by som najradsej vedela co jej mozu robit 🙈 uz sa nam stalo ze sme sa museli na nejake uplne obyc vysetrenie vracat lebo to nedala ak nevedela popredu co jej budu robit. Aj tich kvapoek fo usi sa zlakla, doma potom zistila ze sak to nic neni. Ano ona nastastie povie vsetko takze viem co ju trapi, boli atd.

anjelicek26
1. nov 2022

Ani vyplach usi a cistenie nie je ziadna drama, je to vtipne a prijemne a lekar to s detmi vie, moji sa tam vzdy rehocu ako kone 😅 Chodime pravidelne... ORL urcite ma zmysel ist, namerat sluch, skusit zabojovat proti tomu opuchu (zbavit sa soplov pomoze) a ak po 6 tyzdnoch nebude zlepsenie (opakovane meranie sluchu), tak ORL odporuci predpokladam tiez rurky... za nas to bolo obrovske vykupenie...

jaskolka
2. nov 2022

Zápal ucha - je to laicky povedané voda v uchu. Teda hlien za bubienkom. Lieky zabrru na bolesť, ale ta tekutina sa vstrebáva dlhšie. Preto dcéra zle počuje, hoci ju to už neboli.
Niekedy skutočne to trvá aj niekoľko týždňov, plus ak píšeš, že je zase zasoplena, tak dupľom sa to len tak nestratí. Určite treba držať priechodný nos,vyplachovat, ak už vie, spreje do nosa (nie voľnopredajné, ale tie od orl na dlhšie používanie)
Vyplachovat ucho nemá význam, tekutina je za bubienkom.

autor
2. nov 2022

@jaskolka dakujem. Vyplacjovat nos si este nevie, snazim sa ju cely den nahanat aby poriadne smrkala. Spreje mame len volnopredajne, kedze nas na orl neposlala minuly tyzden, uvidim ci nas tam dnes posle ked pridem ze nepocuje stale dobre

autor
2. nov 2022

Boli sme na orl, ze ma zapalene obidve uska, tak ma atb a za tyzden na kontrole ze jej aj skontroluju sluch...tak uvidime

ajsha123
2. nov 2022

Naša dopadla tak isto, zapl stredného ucha, dokonca jej praskol bubienok... Mala streptokoka (vyter z nosa).... Museli sme brať atb dokonca 17 dní... Po 7 dňoch tp ešte nebolo zdravé... Kedze sa to preliečilo poriadne, počuje, ale po 7 dňoch, pri prvej kontrole, este nepocula... Škoda, že Vás pediatricka neposlala k orl hneď... Ja už mám tak zlé skúsenosti s ušami, ze radsej sa pýtam k orl hneď, akonáhle deti plačú, že ich bolí ucho...

autor
2. nov 2022

@ajsha123 aj ja som dnes hovorila ze skoda ze sme nesli uz pred tyzdnom na orl. Dufam ze jej teda aspon teraz atb zaberu za ten dalsi tyzden 🙈