Zápal u novorodenca

kikaaa579
5. jan 2023

Ahojte, som 3 dni po pôrode. Malý keď sa narodil bolo všetko v poriadku ešte v ten deň mi ho doniesli aby som si ho priložila aby si chytil na prsník nechali mi ho cca hodinku a potom poňho prišli aby som si oddychla, že mi ho zajtra už donesú a že bude na izbe už so mnou, na druhý deň ráno mi ho zase doniesli na 2 hodinky a potom poňho zase prišli, že si mám ešte oddychnuť chvíľku a že na večer mi ho už donesú no potom prišla za mnou asi po hodine sestrička, že maleho musia dať na detske lebo že má nejaký zápal, že mu spravia rengen či nemá zápal pľuc a že na druhy deň budú výsledky, tak som sa bola opýtať na druhý deň za výsledky a že či teda má zápal pľúc povedali mi, že nevedia lebo snímok je skreslený. Dnes som sa bola opäť pýtať, že či už teda vedia, že čo je vlastne s malým povedali mi zase, že nevedia, že mu zobrali krvičku a že výsledky budú o 7 dní ale že malý pekne papá, ciká aj stolicu má a nemá ani horúčku a že dostáva ATB som strašne zúfala😪😥 tak pýtam sa mamičiek malo niektorej bábätko podobný problém? A bolo potom všetko v poriadku s bábätkom? Ďakujem za každý komentár.😪😥

strapec
5. jan 2023

@kikaaa579 nerozumiem, že ako ho vzali na detské? Nie na neonatologiu? a hlavne prečo nie ste s ním a čo papa? To ho svojvoľne prikrmuju, no neviem, ja by som bola na ňom nalepená a dožadovala sa informácii o všetkom, čo robia a idú robiť ! Držte sa, veľa síl ❤️

luccija
5. jan 2023

@kikaaa579 zápal pľúc zistili u bábätka mojej spolubývajúcej hned.Rano sa na vizite spýtaj dobre je, že papa, cika...zajtra napis

dzescebuly
5. jan 2023

@kikaaa579 moji obaja synovia mali "včasný" zápal pľúc,boli pár dní na jiske v inkubátore,mali kombináciu 7 a 10 dňových ATB ale našťastie bolo všetko ok

vulka
5. jan 2023

@kikaaa579 Náš dostal zápal pľúc pri pôrode. Z plodovej vody. Mali sme ho 11 dní na JISke, kde som za ním chodievala(kojila, prebaľovala). Dostával dvojaké antibiotiká a za tých 11 dní absolvoval 4x rengen pľúc. Spočiatku som sa tiež bála, ale starostlivosť tam bola veľmi dobrá. Neboj sa.

kikaaa579
autor
5. jan 2023

@strapec na predčasné. Že nemôžem tam s ním byť lebo teraz je chrípkové obdobie a ukazujú mi ho len na chvíľku aj to cez sklo.😥 Mliečko mu dávali oni kým sa mi nespustilo, ale dnes som mu bola odniesť už moje a zajtra takisto, každý deň mu budem nosiť, kedže sa mi už spustilo a doma si odsávam.

kikaaa579
autor
5. jan 2023

@strapec a ďakujem😒

lienka.7
5. jan 2023

@kikaaa579 neporadím, ale moc drzim palce tvojmu slniecku✊🍀

anavixy
5. jan 2023

Zapal pluc ma z toho, ze sa nadychlo plodovej vody pri porode. Stava sa to, no nemusi mat konkretne zapal pluc, len zapal v tele-zvysene crp a tie vysledky, co budu o nirkolko dni, bude zrejme hemokultura, tj. sterilny odber krvi na kultuvaciu (ci sa v krvi nachadza bakteria). Tieto zapaly u novorodencov su pomerne caste a velmi dobre liecitelne, za par dni bude dobre. Zatial odsavaj mliecko, nech sa postupne rozbehne, kym budete moct byt plnohodnotne spolu. 🍀

kikaaa579
autor
5. jan 2023

@lienka.7 ďakujem krasne😪❤

lienka.7
5. jan 2023
kikaaa579
autor
5. jan 2023

@anavixy ďakujem krásne za komentár, hneď sa mi trochu uľavilo a dúfam a pevne verím, že to bude len toto čo píšeš a že o par dni bude všetko v poriadku a bude môcť ísť domov.🥰❤

zorkahorka
6. jan 2023

Aj moj syn po porode dostal zapal pluc.bol na jiske s atb,pustili ma,az ked mu skoncila karantena,kedze som bola pozitivna.na jiske su velmi prisne pravidlá. je to bezne,neboj,maly bude ok