Zápal spojiviek u dieťaťa

basulaak
29. mar 2024

Maly si dnes casto suchal ocka a mal zacervenane jemne podrazrdene bielka. Pocas dna sa mu tvorili zaschnute karpinky v kutiku oka. Pustil sa mu tiez vodnaty sopel. Postaci mi na preliecenie o.framykoin mast natierat napr 5-7 dni, ked ju mam doma? Ci treba aj uniflox ist pytat na pohotovost? Ci staci ocuflash v kombinacii s o.fram?
Dost si tie oci sucha, zvysila som frekvenciu umyvania ruk u neho aj u mna.

deedol
29. mar 2024

ak mas Ophthalmo-Framykoin, ktory nie je stary, mal by stacit aj ten, aj ked su tam ine ucinne latky. (momentalne sa trapime s tym istym - ja aj syn, nase dr. nam obom predpisali uniflox. OF ma vraj dlhodoby vypadok, tak len otazka pomimo - kde ste ho zohnali?)

basulaak
autor
29. mar 2024

@deedol ahoj, myslis ocuflash ci ophtalmo framykoin? Co ma pls vypadok?

euka210
29. mar 2024

@basulaak u nas sa to sirilo vo velkom medzi detmi, dr.dala kvapky a mast, nazov na T

deedol
29. mar 2024

@basulaak opthalmo-framykoin

diewcatqoo
29. mar 2024

U nas mava syn kazdy rok aspon raz zapal spojiviek a Opthalmo-Framykoin mast nezabera. Vzdy pomozu len antibiotika do oka, Uniflox alebo Tobrex.

13uzivatelka11
29. mar 2024

Ale ten o.framykoin aj tak môže byť otvorený len niekoľko dní a potom sa už nemá dávať.. Máš ho čerstvo otvoreníy? Vyskúšaj ocuflash zatiaľ ak mu nevyteka hnis z očí, na pohotovosť netreba chodiť...syn keď mal zapálené oči tak mu za pol dna začal taky hnis vytekat, ze sme museli každych par minút utierat, . Vtedy sme išli na pohotovost

deedol
29. mar 2024

@13uzivatelka11 u nas to malo taky priebeh, ze v priebehu dna trocha karpiny, dala som parkrat occuflash, ale uplne zbytocne - na druhy den rano nedokazal otvorit oci a uz sme zhanali ATB. nastastie to bolo vo stvrtok, tak dr este ordinovala.

13uzivatelka11
29. mar 2024

@deedol my sme išli večer na pohotovosť a už sa mu to dosť tvorilo, večer sme síce už dali uniflox ale tak jasne ze hneď jedna dávka nezaberie, tak ráno sme tiež museli oči umývať a odliepat. Aj v noci sa chudiatko zobudil asi 2x so zalepenymi očami a s plačom ze nevidí. Ale počas druhého dňa už našťastie zabral dobre uniflox 😊

deedol
29. mar 2024

@13uzivatelka11 aj u nas uz dnes bolo lepsie, nastastie 🙂

basulaak
autor
29. mar 2024

Aha ok. No veru ten framykoin co mam ma uz nejaky aspon rok 😀 tak to si pojdem na pohotovost s malym po uniflox. Nech mu to mozem hned rano zacat kvapkat. A odkial ste, ze to deti tiez maju? My z okolia PK

deedol
29. mar 2024

@basulaak BA. u nas som to ja mala prva, takze vynimocne to nema zo skolky, tam to mali cca pred mesiacom dvaja, ale vtedy to syn nechytil.

deedol
29. mar 2024

@basulaak a teda radsej skoc, hadam nebude vela ludi. lebo tieto ocne veci su citlive, ja som doma tiez nasla nejake stare ATB kvapky, ale netrufla som si ich dat, ked sa maju po 28 dnoch vyhodit 🙂

basulaak
autor
29. mar 2024

@deedol noo ved presne. Mame tu malu pohotovost, za hodinovy vylet mi to stoji. Musime sa dat dokopy. Tak super dakujem za rady 😉👍

deedol
29. mar 2024

@basulaak drzim palce, nech to rychlo zaberie 🙂