Zápal priedušiek u 2 mesačného bábätka. Ako to liečiť?

adulka82
4. feb 2011

Ahojte...chcela by som vás poprosiť o rady pri liečbe zápalu priedušiek. Mám 2 mesačnú dcérku, ktorá má zápal priedušiek ☹
Uzíva Klacid, od kašľu Ambrobene a na uvoľnenie dýchania Ventolin. Trvá to už týždeň a zatiaľ žiadne zlepšenie.
Poradíte mi nejaké domáce recepty, čo by nám mohli pomôcť???? Ak sa do stredy nezlepšíme, musíme ísť ležať do nemocnice...
Ďakujem....

vieruna
4. feb 2011

davaju sa na hrudnicek teple zabaly z kacacej masti. A skus jej este spravit taku prstovu masaz po chrbatiku. Ufff nespomeniem si presne ako sa to vola. Chytis si ju tak aby akoze lezala dole bruskom mierne naklonena hlavkou k zemi, a prstami jej poklopkavas okolo chrbtice a medzi rebierka. Pomaha to na vykasliavanie. Je este velmi slaba, a nevie si poriadne odkaslat. Drzim palce, nech sa vyhnete nemocke

titulienka
4. feb 2011

Ahoj my mame 11 tyz. babo a mame tiez zapal priedusiek....prve 3 dni boli strasneee, mali sme ist do nemocnice ale zvladli sme to , dnes sme boli na kontrole a pani doktorka mi povedala ze som za 3 dni spravila zazrak ....
berieme amoksiklav antibiotika, od kaslu davame ventolin, hedelix, a kvapky fenistil od nich spinka cely den a to je super ...
cely den som odsavala nostek, zvlhcovala byt a natierala husaciu mast na pridusky, dala igelit a plienocku ....naozaj mam pocit ze drobcek sa ma o 80 percent lepsie ako pred 3 dnami, co nam nic nerobil len lezal v horuckach 😵 😵 😵

kurci
4. feb 2011

adulka82 vetraj, zvlhčuj miestnosť kde spí, mokrými uterákmi po radiatoroch, natieraj prsíčka nejakou dobrou mastičkou, naprik. Tymianovou, alebo od Dr. Theisa. a skús jej urobiľ cibulkový čajík. Ja už našim veľkým robím cibuľovú štavu, ale to vy ešte nesmiete.
a ak máš vonnú lampičku, tak nejakej silice do nej kvapni a nech dýcha: eukalyptus, matová, feniklová nám to dosť pomáhalo

kaja73
4. feb 2011

Skus vysoke davky Cvit-dobry je čisty c vit z DM ka-Das gesunde plus ,nie Cebion,čo je plny glycerolu.Ja maleho liečim davkami 100mg na kg vahy,rovnomerne rozdelenych počas dna-do čaju.Pokazit tym nič nepokaziš.Vola sa to megasorbicka liečba.Viac si pozri vo fore vitamin C a aj sa tam pytaj-ak mas zaujem,poradi hlavne petot.

tanya78
4. feb 2011

Ahoj, moja malá mala zápal priedušiek, keď mala 4 mesiace. Nemocnici sme sa nevyhli ☹ ale len sme tam inhalovali. Dôležité je odsávať hlieny, aby sa v nej nedržali. Udržuj doma vlhký vzduch, my sme kúpili zvlhčovač, ale môžu byť mokré uteráky, plienky na postieľke a radiátoroch. A hlavne kľud, ono sa to dosť dlho ťahá, aj 2 mesiace, kým to úplne odzneje, hlavne ten kašeľ , ale potom už bude lepšie 🙂 držím palce.

pink_lady
4. feb 2011

to je este moc malinke babatko na nejake experimenty ☹ ale obklad je fajn z tej kacacej masti, mozes skusit ...a zvlhcovat, zvlhcovat vzduch...aj ked si mylsim ze ked po tyzdni ziadne zlepsenie, mozno by nebolo zle it na par dni do nemocky, preda len, malinke babatko ....ale, moj maly mal nedavno tiez zapal prieduiek a nepomohli atb, musel dat doktor ine, tie uz zabrali... 😉
@kaja hodila by si mi prosim link do IP, kde je v zlozeni Cebionu glycerol? 😕 😉 Lebo ako hladam nemozem najst 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luky1313
4. feb 2011

ahoj,ja tiež radim to čo vierunka vyklepkavať a potom sa dieťatku lepšie odkašluje, my sme mali zapal pľuc ked mala malička len 6 tyždnov, boli sme v nemocnici a tiež sme inhalovali , brali antib do žily, veľmi dobra je aj masť z jazveca,ale nedržte to priliš dlho lebo to dosť hreje a malinke to može až paliť, ale tie zabaly su zazrak, my tu masť mame stale doma, kupili sme si ju od jejdneho polovnika

petraw
4. feb 2011

my sme tiež mali ako dvojmesačný zápal priedušiek brali sme augmentin(ATB) tiež ventolin, do týždňa bolo OK a potom o dva týždne zas ale naštastie potom už nič a už máme rôčik
držím palce nech ste rýchlo zdravučký 😉

dariakeriova
7. feb 2011

ahoj 🙂 naša malá mala tiež ako 6 týždňová zápal priedušiek, ktorý jej vyústil do čierneho kašla - des a hrôza pomyslieť ☹ (boli sme 15 dní na JIS-ke na izolačke ) brala ATB a nielen jedny, ale viacero ☹ Dôležité je, aby si malú polohovala pri spánku na vysoko. Neviem, či ti doktor poradil, ale k ATB je vhodné podávať probiotiká, ja som dávala BioGaia kvapky alebo Laktobacilíky. Samozrejme sme kúpili zvlhčovač vzduchu - úžasná vec, dodnes ho máme pustený každú noc.

ivalam
7. feb 2011

adulka, pozri si www.zdravsizivot.webnode.sk
nedam dopustit na tie produkty. cordyceps, zinok, kalcium detske a celuloza dokazu Tvoje dietatko "postavit na nohy". a hlavne bez neziaducich ucinkov, je to na prirodnej baze.

lussy211
22. feb 2017

@tanya78 nás tiež posielajú do nemocky, malá ma 3 mesiace rozmýšľam ako to ešte za dva dni skúsiť zvládnuť, prikladám jej na priedušky teplé mastné obklady,inhaluje eukalyptus z odparovača v malých dávkach,berieme Solmucol a Sumamed:/Ako ona nejak strašne nekašle ale chrčí trochu, bojím sa ísť s ňou do nemocky bo teraz sú samé črevné vírusy aby sme ešte nedopadli horšie:(Neviem čo robiť či ísť či ešte tomu dať 2 dni..

viktora26
1. mar 2017

@lussy211 ahoj. ako citam tvoj prispevok tak mame presne to iste len nam dala este dva spreje dychat. boli ste v tej nemocke? preslo vam to?

lussy211
1. mar 2017

@viktora26 ahoj, nakoniec som to uhrala tými teplými obkkladmi z husacej masti,inhaláciou Vincentky a Ambrobene, dávala kalciový sirup a Solmucol.Už len odsávame soplíky lebo ešte máme hlieny ale priedušky už nepískajú tak idem aj dnes na kotnrolu.

viktora26
2. mar 2017

@lussy211 fu super.. a ako inhalujete? ja som mu dala do izby do vonnej lampy eukalyptovu mast rozpustit nech sa mu uvolni... dnes dr vravi ze sme uz lepsi

slunce3
2. mar 2017

Inhalovat, vetrat, zvlhcovat vzduch, vincentka ak nemas napr. Zvlhcovac,mozes naparovat, das zovret slanu vodu/vincentku alebo vodu s nejakym olejom v kuchyni nechas vret,zavres vsetky mozne dvere a okna a zdrzujes sa tam aspon 10 min. To oste mozes robit aj ked sa kupes, zober babo napr. Do vajicka napusti ai horucu vanu krpca k sebe do kupelky, to mas rovnake ucinky ako naparovanie ak nemas inhalator. Sebe das trochu oddych, krpcatu to tiez pomoze a mas 2 muhy jednou ranou, kludne si prihod do vane eukaliptusovu morsku sol, zrelaxujes sa.

sonulka8
2. mar 2017

@adulka82 ahoj,moj 3m syncek mal zapal priedusiek,nakolko nezaberali ziadne antb.prerastlo mu to do zapalu pluc..mesiac v nemocnici,neuzival nic len inhaloval,a odsavali hlieny..doma som.odsavala stale,davala mu obklady na priedusky asi vsetky co poznam,zvlhcovala..nepomohlo..dali nas do poriadku az v nemocnici..drzim.palce..

marina24
2. mar 2017

nechápem,ako dieťa dvojmesačné môže chytiť zápal priedušiek. však dieťa nemalo chodiť vôbec von v tých mrazoch,čo boli, malo byť doma v tepe,ale nie prekúrených miestnostiach, a nekontaktovať ho vôbec s ľudmi, je jasné,že ho niekto chudatko nakazil, treba nanho davat vacsi,ovela vacsi pozor...

lussy211
3. mar 2017

@marina24 no toto je zas koment...

lussy211
3. mar 2017

@viktora26 ja som sa naštvala a kúpili sme inhalátor ako som písala, tam som dala Vincentku a pár kvapiek Ambrobene a masku inhalátora som jej dala ku tváričke keď spinkala aby to dýchala a hodne to pomohlo ale aj baby čo radia s tou horúcou vaňou a eukalyptom;)Doktorka povedala že až jej tie hlieny trochu ustúpia tak na očkovanie ...sa "teším"..LEn tie hlieny nie a nie odísť akosi

meusicka
3. mar 2017

@adulka82 ja som malej minule davala na hrudnicek zabal... najemno nastruhany dumbier 1Lyzica, 1 lyzica med, 1 lyzica kokosovy olej, vsetko zmiesas a potom k tomu pridas, hladku muku , tolko aby nasiakla tekutinou, ktoru zmes pustila, aby vznikla kasicka. tu treba dat na servitku, prikryt gazou a potom to dat na hrudnicek. staci na cca 3 hodinky. uvolni to hlieny. moja dcerka to mala na sebe celu noc, lebo uz ma 8 rokov, ale druhy vecer zase chcela, lebo citila, ze to pomaha.
pripadne ak mate doma biolampu, alebo pozicat si od niekoho a tym nasvecovat hrudnicek. uvolnia sa hlieny. biolampa ma aj protizapalovy, antibakterialny ucinok, ja som si ju kupovala ked som cakala dvojicky a vedela som, ze pri malych detoch je mnoho liekov kvoli veku nepouzitelnych.
prajem skore uzdravenie.

a zvlhcovat vzduch v izbe a neviem... ambrobene. nemozes este pridat Prospan sirup, opytaj sa lekara. ten sa nam velmi osvedcil.

lussy211
3. mar 2017

@meusicka Ak sa smiem opýtať akú biolampu, máte na mysli tú infračervenú?🙂

meusicka
3. mar 2017

neviem ci to bude reklam,a ale dam rovno meno. mame od Biostimul. nasa ma cervene svetlo, ale predavaju sa aj s modrym a tusim zltym. biolampa a infralampa nie je to iste... infralampa len nahrieva tkanivo. biolampa ma aj ine ucinky.

lussy211
3. mar 2017

@meusicka Ahaaaa skusim kuknúť, ďakujem🙂Nemyslím že to je reklama mnoho mamičiek o takom niečom asi ani netuší a len im to môže pomôcť

meusicka
3. mar 2017

@lussy211 tak dufam, nam sa velmi osvedcila, cestuje vsade s nami, ci na bolest hrdla, uska na hlieny, na odreniny, mna seklo v krizoch, proste nahrievame sa dost casto. dokonca na hemoroidy. kedy co, tak my pouzivame a hlavne pri detoch je to super. na kasel tiez pomaha. je to sice troska hlbsie do vrecka, ale clovek niekedy vyhadzuje peniaze na somariny a toto je zase pre nase zdravie.

lussy211
3. mar 2017

@meusicka No to som si všimla tú cenu , budem pomaly škrabkať na to však presne, iné kraviny sa kupujú:DAle čítala som veľké pozitívne odozvy.Ďakujem za radu;)

nevesta1974
3. mar 2017

@marina24 pani potrebuje radu a nie kritiku :( staci pozriet do profilu a vidite, ze ma viac deti, to ma vsetky zavriet doma aby nikto nic nedoniesol?? Teraz je toho svinstva plno, je lahke ochoriet, aj moje obe mladsie deti prekonali teraz zapal priedusiek virusoveho povodu, vyhnut sa tomu neda a drzat 2mesacne dieta v izolacii tiez nie. To by mohol pochopit kazdy rozumny clovek, kt.nezije sam. Ochorenie do rodiny bezne donesie ci uz surodenec, alebo aj dospely, ved kazdy chodi do prace, obchodu ci v mhd, alebo Vy zijete v sklenenej bubline? Bez urazky, prosim.

lussy211
3. mar 2017

@nevesta1974 hovoríte mi zo srdca;)

pepka123
14. mar 2017

@ivalam ona mala vtedy iba 2 mesačnú dcérku a vy ste jej písala o liekoch min od 2 rokov...to ste moc nepomohla

ivalam
14. mar 2017

Produkty su pri spravnom davkovani pouzitelne od narodenia.