Zápal pľúc - Ventolin

sssimikkk
27. dec 2022

Ahojte, snad nam niekto poradi.. som so 6t dcerou v nemocnici kvoli obojstrannemu zapalu pluc, dnes jej vysadili ventolin.. ale neviem, podla toho co citam na nete to moze len pomoct, nie? Mame ho doma, zajtra nas mozno budu pustat, tak myslite ze jej ho mozem doma davat? Alebo jej moze dako uskodit? Tu ho uzivala cca 4 dni

viestta
27. dec 2022

@sssimikkk ked vys budu prepustat daju aj odporucania ake lieky a ako ich mate brat. Riad sa odporucanim lekarov, neordinuj lieky podla toho co sa ti zda

klarissa25
27. dec 2022

Tak asi v nemocnici vedia čo robia nie ? Ci internet múdrejší ako doktori ? A doma by som robila co povedia v nemocnici.

gypsomilka
27. dec 2022

Ja som bola so synom. Mal ventolin aj sprej aj sirup. Ked nas prepustali dali lieky este na domace doliecenie. Sama neordinuj niesi lekar

nahodnemeno
27. dec 2022

závisí od toho, aký mala auskultačný nález /fonendoskopom/ - ak tam nebola obštrukcia /nepískala/, tak sa ten Ventolin pri zápale pľúc dáva len tak striedmo, ak bola obštrukčná, tak sa dáva častejšie a potom postupne vysadzuje.....Asi tým, že jej ho vysadili, to nebolo také zlé, ....niekedy predpisujú na domov...treba sa pýtať ošetrujúceho lekára...

amelie2017
27. dec 2022

Riad sa tym, co ti povedia zajtra lekari. Nasmu ho nikdy len tak nevysadili. 17 mesacny uz mal 3 krat zapal pluc. Ale vzdy mal kazde 4 hod, potom 6, potom 8, potom len rano a vecer a az tak vysadit. Ale to nie je smerodajne.

fiafia
27. dec 2022

@sssimikkk mne dr vravela,že ventilin je na krátkodobé užívanie. Zajtra určite povedia, napíšu ďalší postup do správy

luccija
27. dec 2022

@amelie2017 on je alergik?
@fiafia tiež sme ho mali a používať iba pri chorobe mala nábeh na astmu na šťastie z toho vyrástla bolo to z veľa resp.chorob zo skolky

amelie2017
27. dec 2022

@luccija robili mu vysetrenia, nic sa nepotvrdilo..vraj bud z toho vyrastie alebo nie. Muz bol ako dieta astmatik.
Ale maly ma opakovane zapaly priedusiek, jeden za druhym, sem tam zapal pluc 🤦‍♀️ pri dcere som nevedela ani co je to sirup od kasla.

lb1984
28. dec 2022

@sssimikkk uvidíš čo ti dajú do správy. Ventolinu aj keď je to silnejší liek sa neboj keď ti ho odporučia. Veľa detičiek ho ma - napr. aj nám imuno ho predpísala aj keď mala nemá astmu ani nemala zapal pluc len ju veľmi dusilo keď bola chora tak aby jej pomohol....ale nedávali sme zatiaľ sme neboli tak chorí. Dostala ho keď mala 3 roky. Čiže počkaj na správu a uvidíš aké lieky ti dajú 🙂