Zápal pľúc u detí

9. júl 2024

Maminky,asi len potrebujem povzbudit 🥺😔U syna bolo od stvrtka podozrenie na anginu,ale kedze mal nizke crp a nemal vobec bolesti v krku, tak mu neboli nasadene atb s tym,ze ked sa mu do pondelka nepolepsi tak dostane atb. Od minuleho utorka mal horucky,silny kasel a zvacsene krcne mandle. Vcera sme boli opat na vysetreni, crp este nizsie ako vo stvrtok, mandle stale velke ale vydupala som si rtg pluc a zaver - nalez na lavej strane, zapal plux,nasadene penicilinove inekcie. Syn uz vcera a dnes nemal take vysoke horucky ako prwdtym,iba zvysenu teplotu do tych 38. Ale ten kasel je stale velmi silny. A uz nejak to na mna dolieha,ved uz tyzden sa takto trapime. Kedy zvyknu zabrat antibiotika pri zapale pluc? Zajtra budu aj vysledky z vyteru z nosa, z krku mal vysledky negativne. Ako dlho sa vase deticky liecili so zapalom pluc? Bolo mi povedane,ze ten nalez nie je velky,ale su tam zapalove zmeny...dakujem za odpovede

dzulli1980
9. júl 2024

3 mesiace do úplného zotavenia.

lucyluska
9. júl 2024

Prežila som 7 zápalov pľúc ako dieťa. To trvá dlhšie, hlavne mastiť priedušky, s masťou, kačacia, husacia. Veľmi to uľaví a zacne sa vykašiavať. To sú husté hlieny v pľúcnych kanalikoch. V pľúcach chrapčí a keď kašle hrozne tie pľúca bolia, aj brucho. Tie zábaly uvoľnia. Mávala som ich cez noc, aj cez deň... veľa pit a vitamíny. Spať deň a noc, kludovy režim. Tá choroba oslabí človeka.

pinkgirl
9. júl 2024

Zápal pľúc musí vyležať. Akútny stav sa zlepší tak do 3t a doliečenie trvá ďalšie týždne. Záleží na organizme ako rýchlo sa bude vedieť zotaviť. Buď trpezlivá🙂. Muž mal studený zápal pľúc a kašľal ešte mesiac po dobrati liekov.

alenamihal
10. júl 2024

My sme mali zapal pluc 5r mal syn...on mal zase iba vysoke horucky a najlepsie ambulantne antb nezabrali vobec,tak smer rengen,tak sa potvrdil zapal pluc,tak rovno do nemocnice,tak mu nasadili do zily antb ,ale horucky pokracovali,na 3 den horucky uz pomalicky ustupovali no a rozbehol sa kasel..na 4.den nas poslali domov a kym sme sa z kasla dostali tak nam to trvalo skoro 2mes...nam pomaha cibula na noc ku hlave polozit a velmi nam pomahala jazvecia mast na hrud /ale po bokom rebier/nie pramio na pluca ... soledum je super ,davala som dlhodobo, a Bronchipret s tymianom toto su topky na zapal priedusiek,pluc ...

majamat
10. júl 2024

Je tu pravdepodobnosť, že sa môže jednať aj o virovy zápal pľúc, keďže CRP je nízke. ATB sa dávajú aj v takom prípade ako prevencia pred bakteriálnu komplikáciou.

kris_tin257
10. júl 2024

Dcéra mala zápal pľúc ktorého následky sme riešili 8 mesiacov a až operácia to doriešila ... Stále ale má ešte rekonvalescenciu a to mala v septembri minulého roka. Každé dieťa má inú odozvu a potrebuje iný čas. Držím palce 🙏

unique
18. júl 2024

Aj moj je od utorka v nemocnici so zapalom pluc. Dnes to bude 48 hodin co davaju atb a teplota stale do 38. Crp tiez nemal vysoke.