Zápal pľúc u 6 mesačného

mariatokarova
6. nov 2018

Ahojte baby, chcem sa opýtať mali vaši drobci zápal pľúc ? My lezime v nemocnici tak som zvedavá do kedy tu budeme :(

evakalna
6. nov 2018

@mariatokarova 6 mesačné a už zápal pľúc?!
Dodržiavaj všetky liečebné inštrukcie čo potrebuje tvoje dieťa, aby sa uzdravilo. Inhalácie a podobne... Keď bude potrebná liečba 7 dní, tak 7 dní. Keď to bude nevyhnutné 14 dní, tak tam budete 14 dní.

mariatokarova
autor
6. nov 2018

@evakalna jasne že dodržiavam, chodili sme 8 dní na injekcie k našej detskej ale nakoniec aj tak hospitalizácia :( bože smutná som z toho neskutočne

evakalna
6. nov 2018

@mariatokarova Zvládnete to. Treba inhalovať a dodržiavať liečebný režim.
Ja som bola so synčekom (2 ročný) so zápalom pľúc a na 5. deň ho zobral manžel a priniesol mi dcéru so zápalom pľúc ( 4 ročná) tiež tam bola 5 dní. Takže ja som na detských Kramároch "ležala" 10 dní s deťmi.

mariatokarova
autor
6. nov 2018

@evakalna mám len jedno dieťa tak snáď budeme fit čím skôr

liv1
6. nov 2018

@mariatokarova ja som bola vtedy s 10mesacnym. 4 dni cca. Ako hovorí
@evakalna dodržiavať všetko úplne poctivo. Lieky, inhalácie, dostatok tekutín. Kúp si probiotiká a dávaj mu 3 hodiny po atb ak ti náhodou nedali. Inak my po 2 zápaloch pľúc mame doma aj inhalator. Maly je od toho prvého razu dosť citlivý na pľúca/priedusky ..

liv1
6. nov 2018

@mariatokarova a často vetraj, potom aj doma. Treba byt veľa vonku

mariatokarova
autor
6. nov 2018

@liv1 kúpili sme aj zvlhcovac vzduchu , práveže som.nic nezanedbávať chodili sme aj na krčné , gastro nás poslali endo a nakoniec to sú pľúca .. nešťastná som s toho veľmi jasné že dodržiavam všetko čo nám tu v nemocnici dávajú

liv1
6. nov 2018

@mariatokarova a máte suchý vzduch že si kúpila zvlhcovac? Niekedy je to kontraproduktívne .. ako u nás. Nakoniec to bolo opačne a boli z toho plesne 🙈. Držím silno palce ✊

monika_mt
6. nov 2018

Syn mal prvý krát zápal pľúc ako 6 mesačný, bohužial sa mu to opakovane vracalo a v priebehu 2 rokov mal ešte opakovane 3x zápal pľúc. Takže sme si poležali v nemocnici až-až. Zakaždým minimálne 1 týžden. Ale potom mu to prešlo ako vyrástol.

redlola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariatokarova
autor
7. nov 2018

@liv1 poradila nám to detská doktorka , sama neviem či máme suchý alebo vlhký vzduch

@monika_mt aj sestru a mesačná mala zápal pľúc chvalabohu sa jej to nevracali , tak snáď ani nám a budeme čoskoro doma :(

@redlola tak vydržím v nemocnici ak potrebuje byť tu aj keď doma by nám bolo určite lepšie , máme za sebou jeden deň a už nevládzem

maria1678
7. nov 2018

ideálna vlhkosť vnútri je okolo 50 %, dá sa to zmerať

mariatokarova
autor
8. nov 2018

@maria1678 cim sa to meria?

maria1678
8. nov 2018

@mariatokarova
sú na to rôzne vlhkomery s teplomerom, časom, dátumom ...
napr. https://www.google.com/search?q=meranie+vlhkost...