Zápal pľúc a teploty

3. apr 2022

Ako dlho trvajú resp vám trvali pri vírusom zápale pľúc z covidu teploty ,podľana nie je normálne keď synovi trvajú s prestávkami skoro 3 týždne a vybral antibiotiká! Zajtra zase idem k dr som myslela že už bude ok a zase cez víkend zvýšená.37,7😢

mogaa
3. apr 2022

antibiotiká sa dávajú aby sa predišlo bakteriálnej infekcii, ale na vírusovú infekciu nefungujú.....

mogaa
3. apr 2022

Inak kolegyňa mala pri Covide horúčky cez mesiac, vystriedala aj viacero ATB, stále teploty okolo39stupňov....

ankare
3. apr 2022

Skoré uzdravenie!

laurica1232
3. apr 2022

Rengen ci ct pľúc mal? Nejaké vyšetrenia krvi? Ak nie toto by som riešila podľa výsledkov nasadia niečo účinné..

autor
3. apr 2022

@laurica1232 jasné že mal tam mu ukázalo zápal krv ok všetko nasvedčuje zápalu pľúc z kovidu

autor
3. apr 2022

@mogaa a prešlo to? Ja už neviem čo a vraj deti to zvládajú ok

autor
3. apr 2022

@ankare dik

laurica1232
3. apr 2022

Pri rengene ci ct je jasne ci tam zápal je alebo nie takže bud ste boli alebo nie.. Zajtra určite by som riešila takéto vyšetrenie ja som mala také teploty 3 týždne v nemocnici takže to nieje ok

autor
3. apr 2022

@laurica1232 veď píšem anonrtg ukázal zapal pluc

mogaa
3. apr 2022

no jasne že kolegyňu to prešlo....len teda trvalo to dlhšie....jej to nakoniec prešlo na obličky....bola doma tuším 6týždňov.....inak teraz aj kolegynina mama bola s covidom v nemocnici mesiac, ťažký priebeh nemala, covid dostala v nemocnici tak ju museli dať na covidové oddelenie a teda stále sa čakalo kedy jej výde negatívny test aby ju mohli prepustiť.....u dieťaťa len volať pediatričke,, sama zváži podľa stavu či treba ešte nejaké vyšetrenie alebo čkať kým to prejde.....ono na covid nie sú lieky, pri ťažkých stavoch sa dávajú antivirotiká inak sa viac menej len "liečia"príznaky....tie ATB na covidový zápal plúc nepomôžu, pomôžu len zabrániť bakteriálnej infekcii