Zápaľ pľúc a priedušiek u 2,5 ročného chlapca

dada242
11. sep 2014

Zdravím Vás mala chcela by som Vás pekne poprosiť o radu malý má 2,5 roka mal 3 krát zápaľ pľúc a priedušiek ktoré si odležal v nemocnici ☹ Boli sme aj na imunoalergo kde mu povedali že má brať imunoglukán to sme mu nasadili začiatkom augusta .Teraz začiatkom septembra zase ochorel začala to kašľom a zase sa mu to usadilo na prieduškách má obštrukčný zápaľ priedušiek .Vlastne 5 mesiacov nebol chorý dali sme na na skúšku do škôlky kde po 4 dňoch ochorel z 24 detí ochorelo 9 detí behom 4 dní. ☹ volala som imuno lekárke a bolo mi povedané že pokiaľ neochorie ešte 3 krát nedá mu inú liečbu 😠 čo je dosť smutne pretože som jej opakovala že zase ma problémy s prieduškami prosím poraďte mi mám ísť k druhej alebo ako môžem pomôcť malému aby sa mu nevrátilo priedušky a zápaly pľúc ďakujem za každú radu vopred

jumama
11. sep 2014

Ja viem iba poradit, co dal nas lekar na zapal pluc. Okrem sirupceka ventolin, dal nam aj nim vyrobenu tinkturu zo sladkeho drievka. Nasa mala totiz len virusovy zapal pluc, nemala CRPcko zvysene, takze ATB nebrala. Skus si pohladat na nete tu tinkturu zo sladkeho drievka, videla som v nejakej lekarni, ze to predavaju. Je to dobre proti virusovym ochoreniam dychacich ciest. Nakvapkas do cajiku alebo co pije a ani nevie, ze to uziva. A dalej, aby neostali hlieny v plucach, treba naklepavat chrbatik. Tak ako keby ho jemne poplacavas, ak vies na ktorej strane pluc mal nalez, tak tam. Nasa mala totiz taky skryty priebeh, ani teploty ani nic, len v noci dusivy kasel z tych hlienov, takze my sme boli prekvapeni, kde sa vzal zapal pluc.

zahradka76
11. sep 2014

Az od troch rokov ma dieta zhruba imunitu na to,aby sa dokazalo branit voci chorobam. Ak potom nastupi do kolektivu a bude vaznejsie chore 5x za rok, tak mu treba urobit imunologicke a alergologicke vysetrenie a nastavit mu liecbu. Davaju sa aj imunomodulatory, ako je napr. imunor, ale dovtedy by som mu ziadne lieky nedala a radsej ho nechala doma. Mozno mu to ostane takto stale, ze bude viac doma ako v skolke alebo v skole....ale pokial nechces, aby Ti dieta skoncilo pokazdy raz v nemocnici, tak sa treba zariadit.

luciad7
11. sep 2014

My sme mali to iste, tri krát zápal pkuc a stále pokaslieval. Nakoniec nám zistili skrytý reflux. Odkedy berie lieky, ptestalo kaslanie a bol iba prechladeny, čo predtým koncilo vždy laryngitidou až zapalom pľúc. Skus iist na gastro.

bombarova
14. sep 2014

Ahoj,my sme mali u nasho 2 rocneho chlapca 2 krat zapal pluc.Ja sa to snazim riesit preventivne ako ty len trochu inak.Kupili sme inhalator kde staci len vincentka a zacne inhalovat akonahle pokasliava. Zaroven mame aj lampu na nahrievanie.Takto sa mi podarilo zahnat zopar kaslov a soplikov. K tomu mu stale davam Echinaceu- homeopatika.M

aristka
15. sep 2014

vymeˇm alergológa ,treba zistiť čím je osídlené tvoje dieťa ,tj opakované kultivácie ,plus je tu predpoklad ,že tvoje dieťa je astmatik ...treba ho riadne vyšetriť a určite riešiť ,či je problém alergia alebo nejaký bacil alebo ako dievčatá hore píšu možný reflux ..a určite treba pozrieŤ nosné mandle ORL lekárom..takže kompletne dieŤa dať vyš. ....nedaj sa odbiť...

tamaram283
20. sep 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

ja som mala podobny problem s dcerkou. nonstop chora.. ATB.. lieky.. vysetreenia.. lekary.. no hroza.. kamoska podarila probiotika na podporu imunity.. na ktorych u nich funguje cela rodina..skusila som a odvtedy nic. ani len a kasel. ci soplik 🙂 probiotika sa volaju Actibax.. vrelo mozem odporucit 🙂