Zápaľ pľúc

hipuska
26. mar 2016

Ahojte mamicky. Najde sa niekto, koho dieta prekonalo tazky zapal pluc? Zaujima ma,
- ako dlho trvala liecba, ako dlho bude maly mimo
- po akom case po nasadeni liekov vam robili kontrolne RTG a ci iba raz, alebo s odstupom casu opakovali,
- ake lieky vam podali
- ci to odznelo bez nasledkkov
- ci ste potom mali nejake obmedzenia, napr. ze dieta nestacilo s dychom napr. pri zvysenej namahe atd.

Dakujem

nokinecka
26. mar 2016

Obe moje deti mali zapal pľúc, najprv 4-rocna, 2 dni na to ročná. Pri staršej to Dr.spoznala na prvý pohľad, okamžite RTG, lieky, absolútny pokoj. Ustáli sme to doma. Teploty mala okolo 38. Bola veľmi spavá. Na RTG sme boli každé dva týždne, celkom 4x. Este ani poslednýkrát to nemala čiste, stale akési fľaky, no dalsi RTG som odmietla. Názov liekov si uz nepamätám, no brala ich asi mesiac. Toto sa stalo v apríli a do škôlky mi ju uz do konca sk.roka nepustili. Odvtedy presli 2 roky a za celu dobu žiadny problém, 2x bola chorá, co mala zapal pridusiek. U malinkej to začali v noci, teploty, ktoré nesli zraziť, okolo 39, kašeľ presne ten istý, ako staršia, no vedela som uz, co nás čaká. Ráno sme stradovali k Dr., RTG a sup do nemocnice. Tam sme boli tyzden, potom nás pustili, akurát bola veľká noc, inak by sme boli dlhšie. Dostávala boľavé injekcie do nožičiek, inhalovali sme, vyklepavali hlieny... No príšerne obdobie to bolo...ATB brala tiez este asi mesiac, RTG bol po 2 týždňoch od vypuknutia úplne Ok

hipuska
autor
26. mar 2016

@nokinecka

Dakujem za info, maly ma 7 rokov a mal CRP 300, len sa mu dnes vyrazne zlepsilo. Nakolko je uz skolak, bola by som velmi rada, keby bol co najmenej doma

tanana22
26. mar 2016

Ahoj aj my sme si prešli už2 krát zápalom pľúc. Ten druhý bol v novembri. Akurát,že my sme mali crp výborne ako zdravé dieťa. To bolo virusoveho pôvodu, Podľa toho čo piseš máte bakterialny zápal. Môj bral 21 dní klacid. Všetko bude ok. Skoré uzdravenie. 🙂

hipuska
autor
26. mar 2016

@tanana22 ano pneumokok... Praveze u nas je to este cerstve, takze neviem ako to dopadne. Snad budeme bez nasledkov

cammille
26. mar 2016

@hipuska moja dcerka mala ako 7-mesacna tazky priebeh..9dni v nemocnici, inhalacie, kortikoidy, 2 dni na kysliku, 10dni atb...kombinacia rsv virusu a pneumokokov...kontrolny rtg nerobili, nasledky nema ziadne...tie mam akurat ja - len co zakasle uz panikarim, aby sa to neopakovalo...drzim vam palce a prajem rychle uzdravenie 😊

nokinecka
26. mar 2016

@cammille presne to iste mam aj ja. Len zachrchlu a letíme na pohotovosť...

julca777
26. júl 2024

Ja mám zápal pľúc teraz (mám 16 rokov), tiež beriem klacid (teraz je to 3. deň) mala som úplne super CRP ako zdravý človek, len pri počúvaní fonendoskopom mi niečo pískalo a zistili mi to na rontgene, teplotu som skoro vôbec nemala, len bolesti, zimnice a občas mierne zvýšenú na cca 37,5-37, 7 :(