Zápal močových ciest u trojročnej dcéry

kija31
14. apr 2021

Ahojte, prosím vás mám dcéru 3.r ktoráa už posebe 8x zápal ,ja som už suca na psichiatriu. Vedeli by ste mi nie o poradiť ? Zistím to len tak že sa začne pocikavat, mala sa ani na bolesť nesťažuje ani nič . Každý mesiac má ATB a už ma to takto nebaví. Boli sme na nefro , tam má všetko ok (odbery ,sono , ) robili aj cistografiu tá je tiež v poriadku. Na sone jej len zistili zhrubnutú ste u močového mechúra. Prosím poraďte čo mám robiť ,

rooberta
14. apr 2021

Ahoj, neviem ti poradit co s tak malym dievcatkom lebo ja uz som dospela ale tiez som mala kultivacie bez nalezu, takze len triafali atb na slepo a az 17ste v poradi mi konecne pomohli, cyprofloxacin, sice su dost silne a neviem ci by ich tak male dietatko mohlo uzit, ale vazne len tie zabrali. Okrem toho mi pichali kyselinu hyaluronovu do mechura, no po kazdom pichnuti som dostala zapal, cista katastrofa. Ked som sa dr opytala, ze ci tam predsa len bola nejaka bakteria, kedze sa mi ulavilo po atb povedal, ze urcite ano a nie vzdy sa musia bakterie ukazat v moci. Takze tym chcem povedat len to, ze aj ked vam vsetky odbery dopadli ok, nemusi to byt ok 😕

kija31
autor
14. apr 2021

@rooberta keď nám dávajú furt iba tie isté do okolia na striedačku zinnat, augumentin ,a teraz máme amosiklav. A ja už skúšam všetky recepty babské a stále nič .

rooberta
14. apr 2021

@kija31 ja som mala zinat, suprax, augmentin, monural prasok tie boli este super ale vzdy sa to napokon vratilo. A babske recepty som skusala aj ja pila uro caje, brusnice, petrzlenovy caj, kapucinku, blokurimu, prelievala som sa vodou lebo mi to kazdy hovoril ze je to spravne preplachovat mocove cesty no bolo mi len horsie, podla mna som si zatazila oblicky alebo co, lebo ked som zrazila prijem tekutin na 1,5 max 2l denne (taky moj celozivotny standart pred zapalmi) vyrazne sa mi mechur upokojil. Takze ja neradim ani prelievat prehnane vodou.

danieli
14. apr 2021

Urcite skus ineho urologa, viac hlav viac rozumu, dnes je take mnozstvo informacii, len sa k nim treba dostat, co jeden lekar nenajde moze vediet iny, na mocove cesty je siroke spektrum liekov, tiez mam vyskusane kvanta, mne pomohol
Multigyn actigel ako prevencia, ale ci to mozu aj drobci netusim, konzultujte s viacerymi odbornikmi, ja som mala vzdy vsetko v poriadku a som celiaticka ako z katalogu😆drzim vam prsty, hladajte tu najlepsiu cestu pre seba

mongi2010
14. apr 2021

@kija31 skusali ste sirup Uroval?

kija31
autor
14. apr 2021

@mongi2010 Áno, skúšali

natalia1619
14. apr 2021

@kija31 skus aj tu napisat do skupiny zdravotnici na mk mozno pomozu.