Zápal hrdla u 8-mesačnej dcérky

sisamichaela
13. dec 2022

Ahojte mamičky ja uz som písala tu ze mam 8 mesačnú dcérku mala pred mesiacom zápal hrdla tak dostala antibitika cefzil krasne pomohli ale nebolo doliecena čiže sa jej to vrátilo zas včera jej dali antibitika klacid no cely deň z nich zvracala nechcela jest plakala uz som nevedela čo robiť večer som dala jej pigi čajik ale len trosku asi mala podráždený žalúdok probitoka som dala bolo dobre potom v noci uz pomali papala dnes som volala dr.tak dala cefzil zas ja sa chcem opýtať zaberu tie isté antibiotika aj teraz?predtým ako bolo chorá bola na tom horšie teraz sa aj hraje smeje dudre ale kasle zas dosť a plače pri tom ze ju boli to hrdielko ale tak jq dúfam ze antibitika zaberu mate stim skúsenosť zabrali aj vam tie iste antibiotika?

nikpa
13. dec 2022

@sisamichaela 8 mesačná 3x počas takej krátkej doby ATB? No ja neviem, či je to potrebné na zapálené hrdlo. A prečo nebola doliečena ten prvýkrát?

dzulli1980
13. dec 2022

A to prečo jej doktorka dáva ATB ako lentilky? ... robila nejaké vyšetrenia, výtery? ... to je základ, pokiaľ choroba neprechádza resp. sa vracia ...

sisamichaela
autor
13. dec 2022

@dzulli1980 tak aj manzel je chorý tak asi sa mohla od neho odobrať dala jej ten kalcid ale ako som písala veľmi zle to znášala a to len jednu dávku som dala večer som jej radšej nedala a dnes som jej volala tak dala cefzit co mala minule ale ten minulý mesiac to jej z pohotovosti dali antibiotika pretože už veľmi kaslala tak to prekrili antibitikami a chytene hrdielko mala teraz zas sa jej chitilo nebolo doliecena pretože ATB som jej davala len 7 dní a ambrobene sirup ties 7 dní a povedali mi ze asi mala väčši zápal v hrdle q preto sa jej to vrátilo no ja som len chcela vedieť ze ci jej pomôžu tie isté ATB

mariynka
14. dec 2022

@sisamichaela pozor na mononukleozu

ls56
15. dec 2022

Pokial sa beru antibiotika tak sa musia dobrat,lebo bakterie uz mozu byt potom voci tym atb odolne…takze vzdy dobrat!