Zapáchajúce dieťa

danusskaaa
14. aug 2015

Maminky potrebujem radu. Mala strašne smrdí. Nadmerné sa potí hlavne v zátylku a tak kej vlasy fakt strašne pachnu. Umývam ju aspoň dvakrát za deň, snažím sa často len vodou, ale niekedy musím aj dvakrát za deň použiť sampon, lebo vlásky jej proste smrdia. Používame šampón z nivea kolekcie aj Johnson aj sebamed. Žiadne zmeny. Proste smrdí. V tomto o období horúčav tam má aj potnicky našťastie ju to nesvrbi. Nechcem malej nejako ublížiť kozmetickymi výrobkami pre dospelých (sem-tam jej dám kondicioner keď sa vlasy nedajú rozcesat)ale zase niekedy neviem smrad predychať ☹ hlavne ráno keď si ku mne ľahne :-/

bielavila
14. aug 2015

a kolko ma mala rockov? mozno to nadmerne potenie s nicim suvisi, skus sa oypat lekarky, mozno ti to bude trapne pytat sa na to, ale moze to byt z nejakej choroby...vela stastia

kikuleenka
14. aug 2015

@danusskaaa vankus, plachtu v tychto teplach skus menit denne, ak to zapoti, potom jej z toho vzdy napachnu aj vlasky...proste okupkana aj do cistej postielky aby sla, rovnako kazdy den ciste pyzamko...

vulka
14. aug 2015

Skús ju ostrihať, veď do maturity jej dorastú.

ikika
14. aug 2015

ja som odoslala komentar, ale stratil sa... tak este raz pisem...
priklanam sa k nazoru @bielavila - ist k pediatricke...
drzim palce, aby ste boli ok, tieto horucavy su naozaj velke a moze sa naozaj viac potit, ako je priemer... no urcite konzultovat s pediatrom... drzkajte sa, vsetko dobre prajem.

libka1
14. aug 2015

Tak pokial je to smrad co nevies predychat tak to bude mat asi fakt nejaky problem co treba riesit s lekarom. Neviem si predstavit zdrave 3 rocne dieta, ktoremu smrdia vlasy tak ze to neviem predychat a musim ho patlat vselijakymi kondicionermi 😕 a tiez som za to ostrihanie, naco ju trapis dlhymi vlasmi ked ma aj potnicky a tento problem so zapachom..

libka1
14. aug 2015

Teraz som mrkla do tvojho albumu a zaujal ma ten prispevok co mas pri fotke z nemocnice. Nemas prilis dobre vyvinuty cuch? Smrdia dcerine vlasy aj ostatnym okolo teba?

ada274
14. aug 2015

urcite lekar, toto nie je standardny problem. Alebo nesmrdi a problem s vonami/smardmi mas ty. Radsej sa vyber k pediatrovi.

kuka221
14. aug 2015

Skoč k lekárke. Moj maly cca pred 2rokmi to iste horučavi a on fakt strašne smrdel. Mňa az napinalo z toho. Spravili sa mu po tele take male ako keby potnicky. Aspoň ja som si to myslela. Nepomahalo nič. Opraty vankuš, paplon, obliečky, okúpane dieta a ciste oblečko. Ked v noci plakal a ja som sa nahla nad postielku tak som sa skoro pozvracala. Som isla k lekarne a ta nas poslala na kozne. To neboli potnicky. Podla koznej virusova infekcia. Dostal masticky a do 2 tyzdnov bolo uz všetko v poriadku.

seahorse27
14. aug 2015

Male dieta by nemalo takto smrdiet, aj ked je spotene...to bude asi nejaky zdravotny problem, mali by ste skocit k dr. Moja 6-rocna dcera sa tiez strasne poti, hlavne na hlave, musim jej teraz v týchto horucavach kazdy den umyvat vlasy, ale absolutne nesmrdi...

zuzik307
14. aug 2015

a smrdia spotene vlasky, alebo pot ako taky? lebo aj mojej v tychto teplach pachnu spotene vlasky viac, ale zeby to bol nepredychatelny smrad sa neda povedat 🙂

zibi
14. aug 2015

@danusskaaa ahoj..dost sa venujem studovaniu vitaminov a mineralov...a citam co robi nedostatok nejakych vitaminov a mineralov v tele ..a citala som ze nedostatok zinku moze sposobovat pot, ktori smrdi ... proste sa z tela vylucuje viac mocoviny ... skus nejake doplnky pre deti ..popozeraj nieco co obsahuje zinok ..pripadne zvys prirodzene v potrave zinok...a uvidis
alebo to je to co ti hovori kuka221 he je to virusova infekcia..

mawka
14. aug 2015

@zibi suhlasim. zinok spravi vela v tomto, s malou bol tento problem, dokonca ked cikala, tak jej moc zapachal jak starej zene, boli sme na vysetreni, vsetko ok, oblicky, moc ok, mocove cesty, vzali jej aj ster z okolia posvy a vsetko tip top na poriadku a kedze chvalabohu mame pediatra, ktory aj z casti alternativny a ma preluskane vselijake knihy, odporucil presne zinok a ono to zmizlo 🙂
ale isteze spotene vlasy nikdy nejak vabne nevonaju, ale zase to nie je smrad, ze by jeden pad. 😉

fijalka_janka
14. aug 2015

@danusskaaa a nie si tehotna? mne moj maly smrdel prve 3 mesiace tak, ze som trpela zakazdym, ked som sa k nemu priblizila. A to ja zboznujem fetovat tu jeho spotenu hlavicku. Potom sa to upravilo... 🙂

mamulka211
14. aug 2015

ak je to malicke babatko, tak je to bezne, ze sa mu v zahyboch uklada taky akoby maz a to rozkladom zapacha, aj pri mojich detoch to tak bolo a tiez vlasky na hlavicke, zvysena tvorba mazu, prblizne po pol roku to preslo, moze to byt aj nevhodnym umelym mliekom, alergiou na UM, moja dcera mala v zahyboch mokvajuce ekzemy.

mamulka211
14. aug 2015

ale pozeram, ze tvoja ma uz dost rokov, takze to moze byt nieco ine, urcite navstivit lekara

namornicka
14. aug 2015

Navštíviť lekára, detský pot začína zapáchať až v predpubertálnom alebo pubertálnom veku. Môj syn sa tiež dosť potí, ale nesmrdí to. Daj jej vyšetriť aj hladinu minerálov a možno to bude tým nedostatkom zinku.

sahraa79
14. aug 2015

A nemoze mat pozatekane mliecko na krku a za uskami ? to zvykne dost smrdiet...

ukulela
14. aug 2015

bude to kozny problem. chod s tym k lekarke.

slunce3
14. aug 2015

No ja ta troskunuklidnim, moja mala sa strasne poti na gehuly od krku az po mihalnice 😂 od narodenia, ci je leto vi zima,ked bola mala pri kazdej ceste autom prepotila vajicko. Teraz ma 6 r. A stale sa poti a stale to pachne. Ked bola malinka smrdela ako skysnute mlieko co da logiku, teraz pachne inac ale ziadna zdrav. Pricina to nieje. Len ma dobru termoregulaciu od mala. Krvne testy kade ake vsetko tip top.