Zaostávanie v PMV

egresik
5. apr 2022

Ahojte, potrebovala by som asi povzbudit, mozno tu je niekto, kto bol v podobnej situacii. Mala bude mat za par dni 8 mesiacov, narodila sa 1 mesiac predcasne. Problem je, ze an brusku vobwc nechce dvihat hlavicku, snazi sa ale vzdy jej ruky vyklznu do lietadielka, dviha zadok. hlavku ak dvihne tak na chvilu a s velkou namahou. Ked ju nosim na pleci, klokana, tigrika, drzi ju pekne aj ju zdviha. Na brusko sa este nepretaca, minuly tyzden sa zacala pretacat na lavy bok, odvtedy to robi stale. Inak je ziva, hra sa s hrackami, blaboce, vykrikuje, usmieva sa ..len to brusko. Ma diastazu, mierny hypertonus, nosi kranialnu ortezu kvoli zlezanej hlavicke, mala torticollisu. Cvicime vojtovku od jej 3tieho mesiaca, 2kratdo tyzdna ambulantne, 3krat denne doma, boli sme na mri mozgu, sone brucha vsetko v poriadku, akurat cakame na vysledok metabolickeho vysetrenia a za mesiac ideme na genetiku. Je to niekto, komu dieta takto zaostavalo a nakoniec to dobehlo?

luccckac
5. apr 2022

@egresik nestresujte sa, robíte všetko, čo môžete, pokiaľ aj mri a sono vyšlo ok, treba len pokračovať a určite to bude dobré ❤️ dcérka bola na tom podobne,19 dní pred termínom, diastáza, hypotónia... má o rok viac, než vaša a zatiaľ sama nechodí

mediana
5. apr 2022

Moja je narodená 6 týždňov skôr, aj keď je to individuálne a veľmi ten týždeň nehrá rolu. Mali sme miernu hypotoniu, tiež sme aj cvičili, ale v 6.m sme prestali, už sa začala otáčať, v 8. plazit. Podľa mňa všetko robíte co mate, handling dodrziavate, cvičíte, ja by som skúsila baby plávanie- teda poraďte sa ci je to pre babo vhodné, na posilnenie svalstva to bolo super, na hypertonus by som sa poradila, ale nemyslím ze by to skodilo. Ďalej sme chodili na Baby Balance, za mňa - nevychvalujem do nebies, nás to nejak nebavilo, ale čo som postrehla, tak moja veľmi odkukavala od ostatných, napríklad po prvej hodine začala doma hneď v ten deň srvornozkovat, nakonci sa rozchodila, keď videla ze ostatne deti chodia a tak, proste musí to odkukat od tých detí. Teda to je aspoň naša skúsenosť. Ešte by som sa na vašom mieste pýtala na tie pobyty v Dunajakej Luznej, intenzívne tam cvičia a nevedia si to vynachváliť tí, čo to absolvovali. P.S.: Tiež sme nosili prilbicku 🙂 inak metabolické vám nerobili aj skôr? Moja od narodenia mala nasadený fosfatovy roztok pre nízku hladinu fosforu a brala železo - to sú tiež veci, kvôli ktorým je ten vývoj spomalený.
Držím palce nebojte, každé babo ma svoje tempo ❤

egresik
autor
5. apr 2022

@mediana dakujem za povzbudenie, metabolicke nam robili len ten odber z paty a tam sa nic nenaslo. Mala ma anemiu ale to sme zistili az pred tyzdnom ked jej pediatricka na moje naliehanie zobrala krv 😤 tak berieme zelezo a vidim obrovsky rozdiel mala uplne ozila. Na pobyt sme prihlaseny cakame kym sa uvolni termin 🙂 baby plavanie sme skusali ale mala ho dvakrat cele preplakala tak jej davam teraz pauzu strasne sa boji v cudzom prostredi kym sa neokuka, ten baby balance znie fajn ale bojim sa ze by to skoncilo ako plavanie

egresik
autor
5. apr 2022

@luccckac ahoj dakujem

mediana
5. apr 2022

@egresik áno, treba skúšať, moja tiež baby balance prvé hodiny preplakala, nie celé ale áno. Skúste sa dohodnúť na skúšobnej ukážkovej hodine. Treba len skúšať, alebo nájsť nejakú kamošku s podobne starým babom a s tými sa navštevovať nech sa deti okukavaju 😉

mediana
5. apr 2022

@egresik a fitlopta, to ste skúšali? To je super na dvíhanie a posilňovanie, teda ak sa kamaráti s fitloptou, sú deti ktoré veľmi nie. Ale tam sa dá blbnut, deti to baví a cvičia pri tom.

egresik
autor
5. apr 2022

@mediana skusame to berie zatial celkom ok 🙂

egresik
autor
5. apr 2022

@mediana dakujem vyskusam tam zavolat 🙂

luccckac
5. apr 2022

@egresik ešte reagujem na ten pobyt v Dunajskej Lužnej, vrátili sme sa odtiaľ presne pred týždňom a doporučujem všetkými 10-timi ☺️ mne ako matke to veľmi psychicky pomohlo, našla som si tam aj kamošky s podobnými "problémami", podporovali sme sa a fakt ma to dobilo 🙂 ak by ste chceli "pokecať" kľudne napíšte správu ❤️