Zakladá sa zdravotná karta pred pôrodom alebo až po?

18. sep 2023

Dobry den, kedy si zariadit kartu u detskeho pred porodom alebo po porode? Dakujem

tosomja
18. sep 2023

Po pôrode

tosomja
18. sep 2023

Ale zajednať dr môžeš aj pred

deedol
18. sep 2023

zavolat pediatricke musis uz pred, ci ta vezme. teda uz ked ides k porodu, musis mat dohodnutu pediatricku, ktora o tebe a dietati vie.

veronika_pb
18. sep 2023

pred pôrodom si treba zavolať lekárovi, aby vedel a súhlasil s tým, že vezme dieťa do starostlivosti .. ale prvýkrát sa ide k lekárovi až po narodení

viestta
18. sep 2023

Ked nenajdes pediatra, musi dieta vziat spadovy pediater. Kto je spadovy pediater podla trvaleho pobytu zistis na VUC

autor
18. sep 2023

Dakujem

tosomja
18. sep 2023

@deedol nemusí. Ani pri jednom som nehľadala nič dopredu. Ani nehlásila. Mala som sa hlásiť u detskej do 3 dní od príchodu domov.

zuzanka.zuzu
18. sep 2023

ak chceš konkrétneho pediatra, tak volaj čím skôr, kludne aj po skončení prvého trimestra 😀 naozaj. žiadna irónia. pediater bola prvá "vec" čo som zabezpečila dieťaťu. žiadne dupačky, žiadne hračky, ale kvalitný pediater. je ich žalostne málo.

anavixy
18. sep 2023

@tosomja u nas sa hlasi pediater uz pri porode/v porodnici, pretoze ho piseme do papierov pre skriningove centrum v BB odkial vysledky skriningu posielaju ku konkretnemu pediatrovi. Neviem ako to teda robia inde, kde pediatra nepotrebuju nahlasit, ale u nas to vyzadujeme od kazdej rodicky 🙂

deedol
18. sep 2023

@tosomja https://www.pravneprerodica.sk/pediater-pre-die...
milion podobnych webov mi vyhodilo.
ano, NEMUSIS, ale odporuca sa to. ak to neurobis, automaticky ho pridelia tam, kde patri, ale podla mna je aj v tomto pripade minimalne slusnost voci tej lekarke, ze sa jej ozves, ze bude mat dalsieho pacienta.

slavomira236
18. sep 2023

Ja som toez hlasila pediatra u z pri porode alebo tesne po..pytali sa ci mam vybrateho

veronika19895
20. sep 2023

Kartu zakladá.po pôrode. Ale pred pôrodom musíte si zajednat pediatra. Predtým ako porodite poviete sestre meno pediatra.