Zajakávanie na konci slova

otilia16
13. sep 2024

Ahojte, náš syn, 3 roky a 4 mesiace, veľmi dlho nerozprával... Rozbehol sa až v apríli, okolo tretích narodenín. Logopedicku navštevujeme od 2r. Diagnózu nemá žiadnu, všetko je v absolútnom poriadku. Rozpráva už teraz o sto šesť, má širokú slovnú zásobu. Avšak už cca v júni sme si všimli že poslednú hlasku v slove opakuje. Je to ako keby zajakavanie ale nie na začiatku slova, ale na konci. Napr. Ideme sa kúpať - ť - ť, budeme si opekať - ť - ť a pod. Nie je to stále, ale často... Logopedicka sama povedala že sa ešte s niečím takým nestretla. Je tu niekto kto sa s tým už stretol? Zaujíma ma či sa s tým dá nejako pracovať alebo to samé vymizne 🤷

pribinak
13. sep 2024

Ak by to trvalo dlhšie tak by som šla na konzultáciu k inej logopedicke

otilia16
autor
13. sep 2024

@pribinak určite ak to bude potrebné to budeme riešiť. Ďalší termín máme koncom mesiaca, uvidíme čo povie. Zatiaľ ma zaujímalo či má niekto s niečím takým skúsenosť

danielahamar
13. sep 2024

Chces od neho veľmi veľa, niektoré deti nerozprávajú ani v 3r a vada nie je žiadna, však sa učí len rozprávať 🙄, nádych, výdych a netlač na dieta

bara_borka
26. sep 2024

@otilia16 dobrý deň, prosím ako to pokračuje u dieťaťa? môj syn dva a pol ročný to začal robiť posledné dva dni, ale len na konci vety, napr. chcel som sa ísť kúpať...t..t.. tie opakujuce hlasky už len šepká potichu, nehovorí ich nahlas. sú to väčšinou slová, ktoré končia na D, T, K...