Zajakávanie 2,5-ročnej dcérky

9. okt 2023

Ahojte,chcela by som spýtať ci to je normálne keď sa dcerka začala zajakavať? Ma 2,5 roka pred tým to nerobila, a teraz keď ide niečo povedať napr. Povie ja ja ja... aj 3 krat za sebou je to v pohode prejde to alebo to riešiť?

ivana6941
9. okt 2023

Dobrý deň neprežila nejaký šok? Aj mi sme mali tento problém a zistila som že to mal keď sme zvýšili hlas alebo sa hádali s partnerom. Prešlo to

autor
9. okt 2023

@ivana6941 tak to neviem aj ja zvysujem hlas aj pokricat vie ,inak sa nedá keďže sú dve 🙉

nyphadora
9. okt 2023

Normalne chodte k logopedicke, da Vam na to cvičenia 👌

kacena4
9. okt 2023

ahojko okolo 3r je zahakavanie, prirodzene, vola sa totudim fyziologicke zajakavanie. deti rozmyslaju rychlejsie ako im pusa dokaze fungovat. casom sa to zlepsi. neupozornocst, neopravovat. nanajvys upozornit, any sa zastavila nadychla a skusila povedat znova

ada_alica
9. okt 2023

Skúste najskôr upozorniť aby spomalila a rozmysela si čo chce povedať ak to bude pretrvávať určite logooedia

martul
9. okt 2023

@ada_alica nám presne toto zakázala logopedicka, najhoršie čo môže spraviť je upozorňovať na to

lily246
9. okt 2023

@ada_alica presne toto sa nesmie, logopedi to vôbec neodporúčajú. Autorka, určite sa objednaj na logopédiu ihneď, čakacie doby sú x mesiacov, zajakanie sa musí riešiť do 6 mesiacov odkedy začne, inak sa dieťaťu zafixuje.

jankka1981
9. okt 2023

Moja dcérka to mala 2x tiež cca v takom veku . Trvalo to asi 2-3 týždne a prešlo to samé. Ale kamoškina malá sa zajakáva už dlhšie a nerieši to 🤷🏻‍♀️

autor
9. okt 2023

@lily246 robi to asi necelé 2 týždne ale to nie stale

ada_alica
9. okt 2023

@martul ako chcete inak dieťaťu povedať že má hovoriť pomalšie, im ide mozog o veľa rýchlejšie ako ústa.... jediné čo na to zaberá je spomaliť reč...

nyphadora
9. okt 2023

@ada_alica to nieje pravda, v logopedii su na zajakavanie cvičenia a hry a teda spomalenie medzi to nepatri, aspoň naša logo to nedoporuča.

Ano zajakavanie je niekedy lepsie a niekedy horšie, niekedy uplne prestane, ale môže sa vratiť.

martul
9. okt 2023

@ada_alica také dieťa to nepochopí, je to nízky vek, ostane ešte viac domotané, chodila som s deťmi nejednej logopedičke, každá mi to potvrdila. Na to majú rôzne úlohy, cvičenia, riekanky, omaľovánky.

scila
9. okt 2023

Aj naša to v tom veku mala. Pár týždňov. Potom to prešlo. Za pár mesiacov sa zas pár týždňov zajakávala a potom to prešlo definitívne.