Zahlienenie 6 mesačnej dcérky

erikams
25. nov 2013

mamicky poprosim vas o vas nazor ci neustale zahlienenie dcerky moze sposobovat moje mielko-je dojcena plus prikrmujem obcas nutrilonom cca3 x do tyzdna.
sopliky nema iba strasne chrci, a kasle, od septembra je neustale zahlienena, davame jej solmucol, sinupret, nasivin pamycon...pomohlo len na par dni...vdaka

janinah
25. nov 2013

nie,niet odbornej štúdie,ktorá by dokazovala,že mlieko NAOZAJ zahlieňuje...skontrolovať ju na orl-noštek,ušká....

erikams
autor
26. nov 2013

@janinah asi to aj urobim

mamazem
1. dec 2013

Zatiaľ som sa nestretla s tým, že by materské mlieko zahlieňovalo. Kravské mlieko to je už iná kapitola. Vyskúšala by som kúpele s éterickými olejmi, napríklad eukalyptus alebo kosodrevina. A veľmi dobré robí aj kúpeľ v kréme Droserin.
Tiež mám dobré skúsenosti s prírodnými sprejmi s morskou vodou, napríklad Physiomer Baby vhodný už od 2 týždňov.

anima9
2. dec 2013

@erikams My sme mali podobný problém. Boli sme na ORL , odtiaľ nás odporučili na gastro pre vylúčenie refluxu. Dcéra, ale nebola zahlienená len v nosohltane, ale aj dole v prieduškách. Ak môžem odporučiť, tak choď k pediatričke a povedz jej, že je dcéra dlhodobo zahlienená (veď to je vyše 2 mesiacov)Nám po vyše mesačnom zahlienení v rámci kontroly robili výtery nos, hrdlo, odbery (opakované CRP, krvný obraz, VP, chlamýdie, mykoplasmy RS vírusy, CMV, EBV) a s výsledkami sme šli na pľúcnu amb. To už bolo dlhodobé zahlienenie. Ak sa zahlienenie nezlepšuje do dvoch týždňov po domácej liečbe alebo sa zhoršuje, tak treba ísť k pediatričke. A s takým malinkým dieťatkom aj skôr. Ak prídete na ORL, tak tam doktorku poproste o to, či by Vám nemohla doporučiť USG pažeráka pre vylúčenie refluxu. Že Vám to jedna pani z Modrého koníka poradila🙂...žartovala som, s tou poslednou vetou 😉 Aby ste to zbytočne nenaťahovali, sú to už dva mesiace, čo je dcérka zahlienená a môže sa pridružiť bakteriálna infekcia, ktorá sa zosunie na nižšie časti dýchacích ciest alebo na ušká.Ani si nespomínala, žeby ste s tým boli u lekára.

erikams
autor
2. dec 2013

@anima9 boli smeu pediatricky, mala brala naodhlienenie iba sirupy,preslo jej to tak ze nekaslala aked smeprisli nakontrolu tak vsetko malaciste,takze to doki uz neriesila no nato opat dostala sopliky-teda hlieny,opat jej topreslo,vlastne uz nekasle po tyzdni,len to chrapcanie zostalo,vpiatok som volala doki nebola tam, zastupujuca mi poradila brat iba fenistil kvapky.....lenze ja stale poceujem ako chrapci...tak budeme musiet s nou istna ORL ako pises

anima9
2. dec 2013

@erikams To by bolo správne a aj tie výtery urobiť. Už je to veľmi dlhá doba. Pediatrička by zas mohla urobiť tie odbery krvi, tie štandardne na ORL nerobia. Existujú aj také typy baktérií ako napr. chlamýdie a mykoplazmy, ktoré sa tvária ako vírusy, takže ani nemusí byť CRP zvýšené. Tieto baktérie nemajú bunkovú stenu, takže sa na nich predpisuje špecifický typ antibiotík. Sú to také zákerné koťuhy. U nás to bol presne tento problém ešte pokombinovaný aj s niečím iným a bez špeciálnych antibiotík by sme to neporiešili. To , ale nemusí byť Váš prípad, len som ťa chcela nasmerovať.Keďže sme nemali CRP zvýšené tak nás posielali z kontroly stále domov, že je to vírusové a že len preliečovať sirupmi od kašľu, vitamínmi a probiotikami. Pokiaľ sa nepotvrdili mykoplazmy. Aj na alergológii sme boli, na to by som úplne zabudla. Potrebovali vylúčiť všetko. Boli sme približne vo Vašom veku. Treba všetky vyšetrenia obehať čím skôr, keď sa dá. Na niektoré vysledky sa dlhšie čaká. Nie len tak skúšať kvapky a fenistily cez telefón, už si sa naskúšala dosť do tak malého dieťatka. Dcérku je potrebné poriadne vyšetriť a nasadiť cielenú liečbu podľa výteru, odberu alebo celkového nálezu. Vy ste ešte nemali nič vyšetrené, problém môže byť hockde. Hlavne sa nenechaj odbiť. Keby si chcela ešte poradiť som na IP.Držím palce.

leanax
2. dec 2013

môj malý tiež tak chrčí a stále sa mu to opakuje, stále dokola tie isté sirupy a nakoniec aj tak len antibiotiká zaberú, doktorka povedala, že má náchylnú tracheu a bude to trvať asi tak do šiesteho roka 😢 inak som si všimla, že chrčí aj pri jedení, ono to potom prestane a hlavne ked papá mliečko...

lia6
2. dec 2013

U pediatričky by som žiadala, aby ma poslala s malou na gastro, pre vylúčenie/potvrdenie refluxu...ak by sa potvrdil, tak aj materské mlieko je problém, lebo sa vracia nazad do pažeráka a to spôsobuje zahlienenie...držím palce, aby ste čím skôr prišli na problém a vyriešili ho 🙂

lia6
2. dec 2013

Zle som to...strava(mliečko)sa vracia z pažeráka a tým môže zasiahnúť plúcka, nos a tým sa dieťa zahlieňuje 🙂 ...takže jednoznačne gastro, poprípade ORL...

erikams
autor
3. dec 2013

inak nam pediatricka robila CRP a vyter z hrdla,CRP bolo nizke, vyter negativny, vcera jej manzel volal ze s nou prideme zevraj netrebeba ak nema teplotu....a ze todeti dojedneho rokamavaju to chrcanie!!!takj a neviem....kazdopadne volam mudr.jakubickovi a ideme sa k nemu objednat,tomi doporucil Mudr,.Fabry zo Srobarovho ustavu

erikams
autor
3. dec 2013

@lia6 volala som s kamaratkou pediatrickou a taktiez mi doporucila gastro tak to skusime vdaka