Zahlienene u dieťaťa

22. feb 2024

Ahojte, poraďte čo je dobré na zahlienenie u detí, nemyslím sirupy a lieky ale skôr niečo prírodné čo pomáha proti zahlieneniu. Ďakujem 😊

jaass
22. feb 2024

Koľko rokov ma dieťa? Nám poradila doktorka len morskú vodu do nosteka a odsavat

autor
22. feb 2024

@jaass má rok, no to robíme už dva týždne aliamare + odsávanie a stále má také husté hlieny že ťažko sa to aj odsáva, upchava sa jej noštek zle sa jej potom papá
A keďže je zdravá vytery negatívne tak hľadám niečo prírodné čím jej pomôcť

jaass
22. feb 2024

Tak snáď niekto poradí 🙏

mima172
22. feb 2024

Vlhkosť v dome/byte mate akú? Môže sa to zdať ako banalita ale vhodná vlhkosť dokáže krásne pomôcť hlienom von. Ďalej inhalátor a difuzer. Co sa týka difuzovania, tak je viacero vhodných olejov pre deti od narodenia, či od 1r a niektoré majú konkrétne účinky na sopeľ, zahlienenie, zadnú nádchu. S olejmi si nechaj poradiť od niekoho skúseného, je na trhu viacero značiek, pozor na lacné oleje, sú to často len syntetické cocktaily. Ja s tým tiež pracujem už niekoľko rokov ale teda na MK som sa rozhodla poradenstvo už nedávať (určite tu nájdeš nejakú aktívnu poradkyňu, len ak môžem odporučiť nechoď len po známom mene, ak by si sa rozhodla ísť touto cestou prírodnej liečby). Prajem skoré uzdravenie drobcovi, viem aké je to nepríjemné, prešli sme si tým 😔🙂

autor
22. feb 2024

@mima172 ďakujem za radu 😊 inhaluje flixotide teraz vincentku moc nechcem dávať keďže nekasle. Rozmýšľala som nad tou vlhkosťou ale to vôbec netuším, neviem či nejaký zvlhčovač kúpiť 🤷

mima172
22. feb 2024

Vincentku môže dieta inhalovat aj preventívne, nielen pri kašli. Ona zvlhčí celé dýchacie cesty, čiže aj tie horné 🙂 Ja dávam dcére inhalovať preventívne Vincentku 1x denne, počas choroby (sopeľ, zahlienenie...) 3x denne. Predtým ako budeš riešiť zvlhčovač si kúp najskôr za pár € (náš stal tuším 7€) vlhkomer, nech vieš akú mate doma vlhkosť, možno zistíš, že vlhkosť je v pohode.

autor
22. feb 2024

@mima172 my chodíme pravidelne na pľúcne a tam lekári neodporúčajú veľmi inhalovat vincentku ak nie je dieťa choré, dieťa to rozkašle a preferuje potom dýchanie ústami a nie nosom tak mi bolo povedané, aj pri chorobe mi tam lekár hovoril že dvakrát do dňa max 3-4 dni po sebe len inhalovat
Tak preto som s týmto opatrná 🤷

mima172
22. feb 2024

Zaujímavé, keď som sa liečila na zapal pľúc, tak mi v nemocnici odporúčali práve inhaláciu Vincentkou minimálne 3x denne, mimo choroby 1x denne a to isté pre dcéru a to práve preto, aby sa lepšie rozkaslala, keďže kašľom sa čistia dýchacie cesty. Samozrejme ty počúvaj pokyny vášho pľúcneho, pozná lepšie tvoje dieťa. Skús si teda odsledovať tu vlhkosť, moja malá funi ako taký zajko, keď je suchý vzduch, stačí zvlhciť a je to o poznanie lepšie.

autor
22. feb 2024

@mima172 ok skúsim to ďakujem 😊