Zahlienené priedušky

mirkaknm
16. okt 2022

Ahojte,
Velmi rada by som sa opytala ci poznate nejake osvedcene triky aki zbavit dieta hlienu na prieduskach.
Zacalo to cele 2 tyzdnovymi soplikmi, potom to presli do zapalu stredneho uska. Sooliky sa pominuli z nosa, ale plucka ostali zahlienene. Dcerka kasle rano ked sa zobudi, vecer ked si lahne, pocas dna len obcasne.
Davam cibulovy sirup preventivne, sirupy z lekarne mali sme ACC ale to nezabralo. Skor by som nejake domace recepty vyskusala. Nahrievame sa infra lampou 3x denne.
Dakujem

lucyluska
16. okt 2022

@mirkaknm ahoj ja som od mala prežila 7 zápalov pľúc.
Mamina mi na poskladanu plienku naniesla kacaciu, husaciu domácu masť. Masť z jazvedca je top.
Ona tú plienku mala poskladanu na veľkosť hrudníka a zohrievala nad plameňom sporáka, masť sa zohriala. Aby to nebolo horúce, pozor. Dala mi to na hruď a šatkou, či plienkou ma obviazala. Tričko nato a ďalšie pyžamo. Nech ten zábal nelieta.
Celú noc. Cez deň opakovať, v noci detto. Aspoň 3 dni.
Tá masť premasti priedušky a malá začne vykasliavat. Musí to vypluvat, žiadne prehltanie.
Mne pomahalo teplé mlieko s maslom piť.
Dobrý silný kurací vývar. Všetko to premasti priedušky.

mirkaknm
autor
16. okt 2022

@lucyluska Dakujem krasne. Veru, vyvar pijeme. Mam husaciu mast, aj z medveda. A manzel mi hovoril, ze prehanam ked som jej chcela spravit zabal. :(
No asi sa na to dam. Len to asi nie je dobre pred spanim? Aky by mal byt ten odstup asi?

mirkaknm
autor
16. okt 2022

@lucyluska Vypluvat to este nevie. Dcerka ma 4 rocky.

lucyluska
16. okt 2022

@mirkaknm stačí dať ucho k prieduskam a keď tam chrapci, sú to hlieny.
Keď bude spať bude jej to pôsobiť. Na noc telo odpočíva.
Keď chceš, daj jej cez deň pauzu. Umyj ju teda a večer nový zábal.