Zahlienené dieťa

barborinkamisko
14. sep 2022

Ahojte maminy. Chcem sa spýtať ako ste riešili keď ste mali zahlienené dieťa.
Maly 1 aj 2 mesiace.
Cca 5 dni hlieny. Dneska berie 4 dávku večer ATB. No nemám pocit že by bolo hlienov menej. Manžel dnes kúpil inhalator ( možno pomôže) snáď.
Len ma trápi že už 4 den ma zvýšené teploty.
Prvé 2 dni bolo 38.7.38.5
Teraz je to cca už 37.7
Ale aj tak sa pýtam či je to normálne tak dlho zvýšené teploty. Do 38 mu nepodávam žiadne lieky.
Cez deň nekašle vôbec kašeľ sa objavi až večer chudák aj zvracal už von hlieny. Ale strašne chrapčí v noci.
Papa pije hra sa je čulý.
Chcem sa spýtať ako ste pomohli dieťatku z odhlienením? 🙏🏽🙏🏽

dominikamacakova
14. sep 2022

Mlieko zahlieňuje, hlavne nedávať pred spaním 🙂

barborinkamisko
autor
14. sep 2022

@dominikamacakova a čo mu mam potom dat papať? Ked on mne ešte pije mlieko pred spaním a v noci minimálne 2 krát

dominikamacakova
14. sep 2022

@barborinkamisko skús vodu, alebo čaj 🙂 Mne pediatrička prísne zakázala dávať mlieko keď je zahlienená. Má 1r a3m, čiže nejaký rozdiel vo veku tam nie je. Na večer kašu, alebo polievku. Najlepšie ak by si urobila silný vývar (aj ten môžeš dať do fľaše, ja tak dávam piť, neochutený)

siska53
14. sep 2022

@barborinkamisko skus skor detsku vyzivu, mlieko veru zahlienuje..to by som skusila vylucit.. radsej, ked, tak caj.

hennyinnsbruck
14. sep 2022

Zvlhcovat byt resp izby kde sa zdrzuje, mentol je fajn na noc , a vela nos kvapkat a odsavat …vela vela.
Mozes skusit podlozirt hlavu ked spinka .
Snad dala Antibiotika na zaklade vysetrenia.
Teploty mozu byt aj 5-6dni to je normalne.
Bude dobre neboj
S tym mliekom maju zeny pravdu 😒

barborinkamisko
autor
14. sep 2022

@hennyinnsbruck lenže on mne nemá žiadne sopliky ked odsavam mam na vysávač odsávačku🤔🤔

dominikamacakova
14. sep 2022

@barborinkamisko to sú tie zadné sople a práve mlieko ich strašne zhoršuje

kacena4
14. sep 2022

asi ma zadne sople, t.j. ze sa tvoria vzadu a rovno stekaju do priedusiek tam sa spravy zapal a z toho moze byt zvysena teplota, treba par dni kvapkat kvapky do nosa a ak mate inhalator kupte ambrobene na inhalovanie za 3 dni 3x denne inhalivania par min. sa to zlepsi, sople sa uvolnia a pojdu von lahsie. potom mozete inhalivat aj vincentku drzim palceky

ivangeline
14. sep 2022

Caj. Prezit rev. Ked je chory,zaspi tak ci tak.