Zahlienené 6-týždňové bábätko

4. dec 2022

Ahojte, môj malý ma 6 týždňov v piatok sa mu objavili soplíky/hlieny ale bolo to len nad ranom, cez deň pekne dýchal akoby mu nič nebolo, včera sme mali krstiny tiež bez príznakov zdravý a dnešnú noc je úplne cítiť ako je zahlieneny a chúďatko zle spí mám pocit akoby to chcel vykašľať, úplne počuť že ma tie hlieny miestami až chrčí keď ho odsavam moc mu nejde skoro nič…mám ísť na pohotovost či mám počkať na zajtra a ísť k detskému? Ďakujem za rady

nikpa
4. dec 2022

Pred odsávanim mu treba nastriekat morskú vodu, chvíľku počkať a až potom odsavat. Chrči lebo mu nejde dobre dýchať z toho soplu, akože cez nos? Či chrči mu aj niečo na pľúcach pri nádychu? Neviem ako si to myslela. Pokiaľ má len sopel a inak je spokojný, dobre papá a nemá teplotu ani kašeľ na pohotovosť by som ho nebrala ale minimálne skus zajtra zavolať svojej pediatričke, lepšie zhodnotí situáciu, keďže je to male bábätko .

autor
4. dec 2022

@nikpa ano pred odsávaním dávam morskú vodu aj tak nič nevyjde. Príde mi to tak ako keby mal hlieny na prieduškach z toho to chrčanie. Teplotu nemá, len nespí poriadne stále sa mrví a ako keby to chce vykašľať, zakašle sem tam tak vlhkejšie, hlavne keď rovno leží tak úplne vidieť ako sa trápi

autor
4. dec 2022

@nikpa aj pri jedení vydáva divné zvuky doteraz bol kľudný

ukulela
4. dec 2022

Spat vo zvysenej pojohe, striekat libenar, odsavat, zajtra doktorka.