Záhadné bolesti bruška u 2,5 ročného dievčatka

akopprincezna
29. máj 2021

Ahojte, maminky. Idem si po radu, alebo upokojenie? Sama neviem. Deje sa nam veľmi cudna vec. Minulú nedeľu sa to začalo u Sarky bolestivyminkrcami v brusku. Konzultácia so zdravotník, čierne uhlie, úľava. Odrazu boli boli boli, utekala na záchod a prehnalo ju. Od pondelka do štvrtka so stolicou to isté. Je uplne v poriadku, len keď ju tlači na kakaniee, sťažuje sa na bolesť, placka a ma nie úplne riedku, ale takú kasovitu stolicu. Lekárka mi kazala dávať iba pribiotika a sledovať. Vo štvrtok v noci jej vyletela teplota. 38. Rano sme teda isli k lekárke. Zjavnu príčinu nenasla, crpn5, moc ok, brusko priehmatne, jedine co nasla, bolo trosku začervenanie hrdlo. Ale idu jej vsetky 4 5tky naraz, pri jedle sa nesťažuje. Dnes znova kakala pekne, teplota je uz preč, ked zrazu po obede zas boli boli boli a uplne riedla stolica. Povedala mi, že vy kakala polievocku 🙈🤣
Co myslite, co to môže byť? Len tie zuby? Alebo niečo horšie? Veľmi sa bojím. Lekárka mi nič nepovedala, len ze ju chce vidieť v pondelok. Inak je ok, trosku ubolena, ale papa v poriadku. Dnes trosku viac pije, inak nevidím žiadnu zmenu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akopprincezna
autor
29. máj 2021

@viestta berie ich, aj diétu ma...

kiki68
29. máj 2021

Bud to bude viroza alebo to bude nejaka intolerancia. Ale skor predpokladam virozu a bude treba nasadit asi aj nieco ine ako probiotika. Ja napr nesmiem cierne uhlie, mam z neho prisernu reakciu.

akopprincezna
autor
29. máj 2021

@kiki68 čierne uhlie nám už doktorka povedala, že máme vysadiť. Dufam, ze iba viroza 🙏

majulino
29. máj 2021

@akopprincezna skus vynechat mliecne vyrobky, syn mal rovnaky problém, neskor zistena Alergia na mliecnu bielkovinu. Sama sa stratila cca v 5 roku