Zadržiavanie veľkej potreby u dvojročnej dcérky

rexonka123
2. nov 2021

Ahojte dcérka 2r 3m nechce kakať. Vidím že jej treba drží si ritku až zimomriavky ma ale proste to nechce vypustiť. Niekedy nekaka aj 5 dní . Prosím poraďte mi ako ju naučiť kakať aby sa nebala plienky už nemá . Vlákniny má dostatok .. aj probiotiká dávam ... Ona len nechce boji sa kakať

ivkasrnka
2. nov 2021

@rexonka123 nam pomohla kniha Čo je to hovienko

ivangeline
2. nov 2021

Nechce kakat inde ako do plienky...nas tak robil..netlacili sme prilis na pilu a uz kaka pekne na wc. Avsak na noc ma plienku...takze obcas sa stane,ze o5 do plienky...Nie je lepsie dat pleinku,pokym pochopi a budr chciet bez nej kakat?

nikpa
2. nov 2021

@rexonka123 psychicky blok, aj náš to mal a trvalo to asi pol roka. Potom čo sme ho odplienkovali nevedel čo s tým kakom, na wc nechcel, na serbel nechcel, do plienky nechcel 🙊 chodil tak jedenkrát za týždeň a to som do neho denne dávala potraviny aby ho prehnalo ale on mal taky blok, že nepomáhala ani glycerínova čipka. Pediatrička mi povedala, že kým sa nesťažuje na bolesť brucha nič sa nedeje, ak by sa začal, treba ísť na klystír. Ono mu to v tej hlávke časom volako samé dozrelo a začal postupne kakať do wc ale bol to boj. Inak odporúčam kamilkovy a čaj, to je dobré preháňadlo.

rexonka123
autor
2. nov 2021

@nikpa presne toto robí aj moja ... Ja už hotová som
Z nej .... Plienky nemá od augusta a presne za to začalo diať v tom čase keď už nemala plienku... Aj ona chodí a plače ale drží v sebe ... A ja neviem či mám ísť za ňou ebo ju nechať tak

rexonka123
autor
2. nov 2021

@ivangeline dala som jej plienku ale aj tak to držala v sebe 🤦🏻‍♀️ až tak dlho kým ju to neprešlo že nekakala vôbec