Zadržiavanie stolice 4-ročným dieťaťom

5. sep 2024

Riesili ste niekdy pripad zadrziavania stolice u 4 rocneho dietata, ktore ziskalo blok z velmi trvdej stolice?

Mala 4 dni nebola na velkej potrebe s tym ze predchadzajuce dni jedla normalne, dnes uz moc nepojdla, v nedelu mala velmi tvrdu stolicu s tym ze sme davali cipok a odvtedy nechce ist na zachod na velku.

Od nedele jedla dostatok vlakniny, pila vodu, ale aj hovorila, plakala ze ju to bude boliet ked bude kakat.

Mali vase deti podobny problem? Ako ste riesili ten strach?

martul
5. sep 2024

skúsila si pozrieť existujúce diskusie? Vpravo na monitore je ich asi miliarda.

jvasenka
5. sep 2024

skúsila by som dávať sirup na zmäkčenie stolice

juliet86
5. sep 2024

dat jej lremik gelik na zadocek. drzat ju. motivovat odmenou. a podobne. je to normalne ze ma.strach

autor
5. sep 2024

Skusim pozriet rady aj v inych doskusiach, pojdeme kupit aj sirup, mozno trosku pomoze ked zisti pri dalsom raze ze to neboli.

autor
5. sep 2024

Snazila som sa vysvetlovat ze papala aj ovocie, slivky pila dost vody, ze teraz ju to nebude boliet. Uvidime, ale urcite vyskusam sirup.

martul
5. sep 2024

Dobre namazať riťušu nejakým krémom a skúsiť udržať ju na wc

nikdenikto
5. sep 2024

Je tu skupina Problémy pri vyprázdňovaní detí

thirstymonk
5. sep 2024

Človeče, veľa šťastia... má to moj syn... trapime sa s ním dlho. Gastračka mu predpisala laktulozu 10ml rano a 10ml večer, probiotika, keď som mu daval hylak, tak to pomohlo, len sa skoro potykoval...
Čipka do dupy (voláme ju familiarne "raketa") a za 20 minút za mnou priletí, že "ocko, ja sa už pokakam". Posadím ho na zachod, vypusti krakena, že sa ani splachnuť neda...

Ale je to lepšie, ako to bolo. Akurát, že chlapec má 5 a hemeroidy jak stary dedo... Často aj plakal, že ho bolí dupa, je to boj na dlhé lakte... to je tak s tými deťmi, keď si proste nedajú vysvetliť a poradiť. No čo som mal zrobiť? Prilepiť ho mamutom na hajzel? A už úplne by prestal...

uhrikovci
5. sep 2024

Joooj od cca dvoch rokov a skončilo to hádam v 9tich. Toľko plaču, kriku, prosenia. Úprava stravy, aj pumpička na klistir raz použitá, lebo to už bol masaker. Ale všetko je v hlave a skončilo to až keď sám pochopil, že častejšie je lepšie.

juliet86
6. sep 2024

@thirstymonk ty mas dar pisat. ty zacni pisat a zarabat na tom

thirstymonk
6. sep 2024

@juliet86 Môžem. koľko platiš? :D

juliet86
7. sep 2024

@thirstymonk ja konkretne nic. skus instagram a tik tok

thirstymonk
7. sep 2024

@juliet86 a tam kto plati? 😅 Tik tok povazujem za zabavku pre screenagerov. Nic pre nas milenialov. 😅

autor
8. sep 2024

Dufam, ze pochopi, ze nie vzdy ju to bude boliet, lebo od incidentu nesla ani raz sama na velku, musela som ju nahnat a mala pri tom plakala, nechcela tlacit, lebo ju to bude boliet.
Uistovanie ze nebude, nepomaha hoci viem, ze pije dostatok vody, zje dostatok vlakniny.
Asi bude treba iba cakat a dufat, ze sa to zlomi a strach odide.

henka123123
8. sep 2024

Moj sa s tym trapi 3 roky.jedine co pomaha je easylax.nic ine

autor
8. sep 2024

@henka123123 😞 ona uz teraz posledne styri dni fakt nema tvrdu stolicu ale nechce tlacit a ani za ziveho nejde sama na velku a presne toho sa bojim, ze to nebude chvilkova zalezitost, ale ze ten strach v nej bude pretrvavat a neviem ako uz inak jej vysvetlit a pomoct.

juliet86
8. sep 2024

skuste jej dat vypit magnosolv. kupite v lekarni. majte ritual sadnut kazdy vever po vecery na 10min. nemusi sa vykakat lem sediet. citat knizku rozpravat sa hrat sa slovnu hru a pod. drzim palce

autor
8. sep 2024

@juliet86 ❤️ dakujem za napad, zatial som ju pozorovala a vystihla nejako ked to na nu prislo, ale ritual a pravidelnost bude prospesny a hadam jej to nejako casom pojde.

henka123123
8. sep 2024

Aj mkj sa boji.bohuzial ma to psychicke.tak kazdy 2hy alebo 3ti den mu dam ten easylax a to ux sa neda zadrzat aj keby chcel

juliet86
9. sep 2024

nam to pomohlo. drzim palce. mojej pomaha aj ze ju drzim za chrbatik za krize ubezoecujem ju a,som pokojna. masa ma analnu trhlinu takze niekedy bolest a trosku krvi je. po kazdej stolici umyvame v sprche s atoderm gelom a ak by mala tthliny podrazdrnie mozte skusit lalu gel

lucy_ms
9. sep 2024

Taktiež to riešim u dcéry od jej dvoch rokov, má 3 a pol. Má to psychického charakteru. Každý večer jej dávam plienku, niekedy sa vykaká, niekedy nie. Ale do záchodu, akokoľvek by jej bolo treba, proste nepustí. Keď mala nejakú črevnú virózu, aj to dokázala zadržať. Čiže u nás pomáha tá plienka. A chválenie a tešenie sa.