Zadržiavanie a zápcha u dieťaťa

july0
28. jún 2024

Ahojte ako spoznám že dieťa zadržiava stolicu ? boli sme u dr, stolicu máva každé 4 dni sem tam výnimočne má skôr. Ale nepáči sa to doktorovi tak pôjdeme na gastro. Len mne sa zdá že naschvál zadržiava. Lebo opýtam sa či ide kakať a krúti hlavou že nechce že nie, keby ma zápchu tak by sa predsa snažil vykakať ale nešlo by mu to. 🤷‍♀️ Mal aj zlú skúsenosť asi pred 2 mesiacmi som mu musela dať čipok a vyšla ma tvrdá stolica aj plakal. Neviem no

anavixy
28. jún 2024

Keby zadrziaval, tak je to podobne ako pri zapche (akurat tam taci a nejde, tu ide a on tlaci spat), tlaci ho a on zasekne zadok a nepusti, presne ako ked ty potrebujes ist na velku ale prave nemas v blizkosti toaletu tak zadrziavas aby si sa nepototo… podla mna tvoje dieta nezadrziava stolicu, len ma potrebu kakat az kazde 3-4 dni, stolica dlho stoji v creve a tym padom je tvrda. Riesenim by mohlo byt bud skusit napr makrogol alebo laktulozu na zmakcenie stolice a zvysenie frekvencie vyprazdnovanie, alebo teda ist na gastro, kde neviem co urobia, mozno len daju odporucania pripadne nejake krvne testy, uvidis… jednou z pricin tvrdej stolice alebo teda tychto problemov by mohlo byt abkm.

july0
autor
28. jún 2024

@anavixy on ma abkm ale mlieko vobec samozrejme ze nekonzumuje

anavixy
28. jún 2024

@july0 ahaa… a laktulozu ci ten forlax/makrogol ste neskusali este, neodporucali vam?

july0
autor
29. jún 2024

@anavixy neskúšala ja taketo doplnky/lieky az keď som už bezradná lebo do malého niečo dostať je boj.