Záchvaty kašľa po moraxelle

bejkidielko
29. nov 2020

Mamicky nemamicky poradte mi..
Mali sme pred mesiacom po zacati skolky moraxellu ktoru sme znicili. Obaja synovia 3a1 rok.
Prednedavnom sme boli na vytery- nos aj krk negativny.
Ale kazdu noc mi pbaja kaslu-maju zachvaty kasla.
Rano sa vykaslu jeden druhy a mame do noci pokoj.
Nesoplu, su aktivny, aj CRP im vyslo negativne tiez.
Na imunitu im davam bylinkovy sirup, zele cukriky, domace plody rakytnika kazdy den4kusy,kazdy den maju cibulovy sirup. V noci maju okolo 21-22 stupnov kedze maly mi spba odokryty. Mame drevookna. Pravidelne vetram. Maju pestru stravu. No kazde rano mi maly vysmrka raz zlte raz zelene raz biele sople. Tie sme tiez brali na kuktivaciu a nic. Co s tym kaslom? Neobmedzuje nas v zivote, neni to nic strasne, no nemozem ho pocuvat trva dlhe obdobie☹ mate s tym niektora akusenosti?

moninah
29. nov 2020

@bejkidielko nas starsi to mal. Lekarnik mi poradil, aby sme skusili na nejaky cas vyrazne obmedzit laktozu. Vraj niektore deti zahloenuje. A ako potom v noci lezi, tak ho to drazdi. Neviem, ci to bolo tym, ale to nocne drhnutie prestalo.

nikaeli
29. nov 2020

u nás presne to isté.. drobec chodil už od leta na adaptačný pobyt do detského centra, v septembri začal mať plný nos - ale nie že mu tieklo z nosa, on iba ťažko dýchal a huhňal, sotva sme s odsávačkou niečo vytiahli.. má 2,5.. vo výtere tiež moraxella.. vybral Pamycon, potom Uniflox.. potom sme my (dospelí) schytali covid a boli doma 5 týždňov, vrátane drobca.. on bol ok.. konečne sa vrátil do škôlky a hneď nám učiteľka hlásila, ako kašľal.. pritom doma už nie.. prešli dva týždne, ráno sa vykašle a je kľud.. dýcha čisto, nos čistý.. začali sme chodiť do soľnej jaskyne..

djura
29. nov 2020

Uplne asi neporadim ale tanto problém mala moja mamina, a nakonic sme zistili ze začala mať alergiu na vlákno ktoré mala v paplóne....
Vymenili sme a je po kašli...
Držím prsty

0silvia0
29. nov 2020

@bejkidielko mozno by som skusila pustit ked spia solnu lampu alebo difuzer s vonnym olejom na vykasliavanie: eukalyptus alebo nieco podobne, popozeraj

mirulka167
9. jún 2022

@bejkidielko Ahoj, mozem sa spytat co vam nakoniec pomohlo? Nas syn(4r.) ma hrozne nocne a ranne zachvaty kasla☹️ Zistili mu cca mesiac dozadu moraxellu koli tomuto kaslu. Nic ine nema...ani sople, ani horucku. Nasadene mu boli ATB, ktore aj hned zabrali a prestal kaslat a teraz cca po tyzdni-dvoch zasa😩 Vyhadzal sa nam cely(kiahne to neboli) a zasa zacal ten isty kasel. Kasle aj hodinu v kuse, chudacik. Vzdy je cely prepoteny z toho. Volala som doktorke, ale povedala, ze uz nema co s nim spravit, ze sirup na kasel a hotovo, no ten nam prd pomaha. Kasle aj dcerka (9mes.), tej, ze nechce davat atb. Ze to mame proste len vydrzat, ze raz to prejde😩 Ale syn sa dusi, mala sa dusi, my sme s muzom nevyspati a unaveni z toho. Trva to cele hadam uz aj 3 mesiace. Navyse ide leto, ani neviem ci mu mozem dat zmrzku, nanuk, ci sa s nim mozem ist kupat. Hlavne sa bojim, aby im to niekam nesadlo a nesposobilo vazne komolikacie. Dakujem za akukolvek radu☹️🙂🙂❤️

bejkidielko
autor
10. jún 2022

@mirulka167 zvlhčovač a do zvlhčovača vincentka. Nos čistiť sterimarom, taky hnrdy s. Medou a. Do nosa uniflox, 😃

bejkidielko
autor
10. jún 2022

@mirulka167 moze zmrzku aj nanuk
Neboj sa