Zachrípnutý hlas/kašeľ + únava

14. sep 2024

Ahojte, potrebujem pomoc, včera keď som prišla po syna do škôlky mal veľmi zachripnuty hlas (ráno a deň predtým nič) doma naňho prišla veľká únava išiel skôr spať a dnes sa k tomu pridružila mierne zvýšená teplota + bolesť hrdla. Nemá sople nekýcha, keď občas zakašle je to kašeľ ako pri dlhoročnom fajčiarovi hlboký zachripnuty. Dnes po obednom spánku aj mladšia dcéra už počujem zachripnuty hlas a kašeľ.
Ešte som sa s takýmto priebehom nestretla, neviete čo to môže byť? Zatiaľ dávam iba imunoglukan inhalujeme vincentku lízatko na hrdlo a pridám kalciovy sirup.

laura2323i
14. sep 2024

U nás to isté 😩😩🤯

miimss
14. sep 2024

Ak začnú teplotovat je veľká pravdepodobnosť že je to covid. Dcéra ho práve prekonala a začínalo to takto.

autor
14. sep 2024

@miimss naozaj takýto začiatok covidu? No u nás v škôlke je vraj veľa covidu tak je to veľká pravdepodobnosť ale zatiaľ sme mali vždy iný priebeh

miimss
14. sep 2024

Áno u dcéry to takto začalo plus sa pridali teploty tri dni. A úplne jemné priesvitné sople na tretí/štvrtý deň. U mňa to začalo silnou bolesťou hrdla, zvýšená teplota neskôr horúčky, silná nádcha a kašeľ.

rk123
14. sep 2024

tiez tipujem covid, ved sprav test a hned budes vediet

simsalabim
14. sep 2024

U mna sa takto prejavil covid. Strata hlasu, dalsi den unava a teplota, potom bez teploty a sem tam kasel.

autor
14. sep 2024

@rk123 dve doma deti choré ja s nimi sama, vonku silný vietor a lejak... Rada by som urobila covid test ale nevidím to ružovo že sa dostanem do lekárne 😕

miimss
14. sep 2024

Nemusíš sa a tým testom ponáhľať kým nebudú teploty, mňa kým bolelo len hrdlo test som mala negatívny. Až keď mi začali teploty, nadcha a kašeľ mi ukázal pozitívny

autor
15. sep 2024

A baby čo ste robili s tým zachripnutim? Mladšia dcéra začala strašne chrcat, to zachripnutie má dosť silné, neviem ako jej pomôcť 😕

sorayaardente
15. sep 2024

Môže to byť kľudne obyčajne prechladnutie...ako vždy na jesen...

autor
15. sep 2024

@sorayaardente nemyslím si lebo dcéra má rovnaké príznaky ako syn ale má to o deň neskôr posunuté... Keby syn prechladol nemala by dcéra rovnaký priebeh choroby 😕

miimss
15. sep 2024

Kalciovy sirup, fenistil kvapky

autor
15. sep 2024

@miimss skúsila som nepomohla, dcéra skončila na pohotovosti... Takže je to laryngitida nie covid 👍

sorayaardente
16. sep 2024

Ale dávať môžete stále,to nie je na skúšanie,to sa berie kľudne aj dlhodobejšie. Snáď to odznie rýchlo,malý mal 5 dní ,že nevedel poriadne dýchať,dostával čipky,starší jeden deň koniec..