Zachrípnutie u dvojročného dieťaťa

jespera
14. okt 2014

Maminy poradte, syncek vybral antibiotika megamox - zdravy. Zdravie trvalo jeden den, na dalsi zachripol - sem tam zakasle ostro dusivo, ale hlas ma priserny...co s tym? Calciovy sa bojim - rozkasle ho este viac, davam mu Aeirus sirup, majorankovy caj...ale co dalej? Mam do istoty doma aj rectodelt - ale si este nechavam do rezervy, aj ked by mu to pomohlo....

jumama
14. okt 2014

Nam na zachripnutie lekar radil: studene a vlazne je dobre. T.j. nedavat teply cajik, nedavat nic na krk. Odporucil zmrzlinu. Pripadne vlazny obklad na krk a zabalit do igelitu a to mu obmienat - nejako sa ten druh obkladu aj vola. (No to asi deti moc radi nemaju.) A ked by nahodou mal zachvat kasla, tak otvorit okno a dychat pri nom studeny vzduch, ukludnit dieta, aby neplakalo. Pripadne zvlhcovat vzduch.

briketa
14. okt 2014

@jespera kasel je stekavy?

jespera
autor
14. okt 2014

@briketa ak je tak ano ostry tatransky, pisklavy...

briketa
14. okt 2014

@jespera stekavy kasel u malych deti je len dosledkom napuchnutej sliznice. Otvor v krku ma tak uzky, ze zvuk kasla sa zmeni na tuleni stekot. Zober maleho pred otvorenu mraznicku a ten chladny vzduch mu zmierni opuch, okamzite sa mu ulavi. Chladny nanuk, to iste. Natieraj mu prsia na noc kremom od Just-u z lekarne - tea tree olej + manuca.

ivuska6
14. okt 2014

Syn to mal teraz kalciovy sirup nám pomohol A musela som kúpiť inhalator A inhalujeme vincentkU A už je lepšie celkom stratil hlas A tiež najskôr zachripol

jespera
autor
15. okt 2014

@ivuska6 Aky inhalator mas ? posli prosim link a kolko rokov ma syncek?

ivuska6
15. okt 2014

maly ma 9 rokov a kupila som v lekarni http://www.alza.sk/omron-c29-compair-pro-d48734...