Zachádzanie sa 1,5-ročnej dcérky

13. júl 2022

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či je tu niekto s podobným problémom ako my,pretože občas sa z toho cítim už na prášky. Čítala som tu nejaké diskusie ale mám pocit, že každému pomohlo fuknutie alebo frknutie vody do tváre.

Dcérka sa mi tesne pred dovŕšením prvého roka začala zachádzať. Teraz má 1,5 roka. Keď som zmizla z dohľadu, keď spadne, udrie sa, keď je pripútaná v autosedacke a chce ísť von.... Ide to až do takej miery, že je celá modrá, fialová, oči krížom na vrch hlavy a dnes sa mi prvý raz stalo, že až zamdlela.

Absolvovali sme vyšetrenia na kardiológii, pneumologii aj neurológii. Všetky vyšetrenia v poriadku a záver proste hysterické decko, na jednej strane si poviem chvala bohu, že nič vážne no na druhej strane pozorovať tie stavy je pre mňa veľmi psychicky náročné a niekedy to sama nezvládam. Na neurologii mi kazala dieta priviest k dychaniu a polozit na zem, nevsimat si, lenže keď som to skúšala, po polozeni na zem sa zasla opätovne. Niekedy mam pocit, že už teraz výchovu nezvládam a bojim sado kedy to až bude trvať a najmä či to pre ňu nie je nebezpečné alebo či to nemôže prepuknut do niečoho vyššieho. 😣

Máte niekto prosím skúsenosti s takýmto niečím? Dá sa dieťaťu pomôcť nejako, aby tieto stavy skončili alebo z nich "vyrástla" co najskor?

Ďakujem

aschkimka
13. júl 2022

ahoj, moja má tiež 1,5 roka a tesne pred dovŕšením tohto veku sa úplne zmenila, totálne za všetko hučí čo sa jej nepáči alebo by mala poslúchnuť. hádže sa o zem, alebo uteká a hučí....začala aj kusat...a stipat. viem,že toto ti nepomôže a nejedná sa o zachádzanie, ale je to zaujímavé že majú 1,5 roka a presne toto robí aj moja dcéra pri tých úkonoch (nezachadza sa) ale také scény robí že dovidenia, spotená som pod pazuchami a až kdesi v zadku...asi je to len obdobie ale ja už tiež nevládzem, chodím ako smrtka a také kruhy mám pod očami ako narkoman, čo som fyzicky hotová, nie si sama...

katie253
13. júl 2022

Ahoj, syn má teraz rok s 5 mesiacov a to isté. Zachádza sa keď sa mu niečo nepáči a plače, alebo keď sa buchne. Vtedy sa až ohne do oblúka dozadu, ruky hodí dozadu "na Ježiša", oči hore stĺpom, podlomia sa mu nohy a aj odpadne z toho ako mu dôjde dych. Tiež mu to začalo asi len pred dvoma mesiacmi, keď bol malý to nerobil. Má to po mne. Tiež som sa takto zachádzala keď som bola malá. My mu fúkame do tváre, povieme jeho meno a držíme ho v náručí. Ukľudní sa a je dobre. Ďalej sa hrá ako by sa nič nestalo...

123el123
13. júl 2022

Ach poznaam velmi dobre.. Moj to zacal robit tiez tesne pred dovrsenim roka. Prvy, druhy krst to bolo strasne tiez odpadol.. Teraz sa snazime tomu predchadzat ale niekedy sa to neda.. Je to strasny nervak ked neni po jeho, inak je dobry, zlaty len ked chyti nervy tak amen tma🙄

ivangeline
13. júl 2022

Ano. Da sa pomoct. Sucit,empatia a hned na ruky a pomojkat.

danieladeley
13. júl 2022

Velmi dobre to poznam, syn to maval do cca troch rokov, pomohlo mu dat ruky hore a dychnut silno do pusky a hlavne predchadzat takym situaciam, odviest pozornost, hocico, len aby nezacal plakat. Bol to zahul, s nikym som ho nemohla nechat, nemohlo sa ho nic dotknut, lebo automaticky rychly nabeh na plac a zajdenie sa. Tiez vsetky vysetrenia ok. Ked isiel do skolky, mala som velky stres, oboznamila som vsetky ucitelky s tym co a ako maju robit, ale uz sa mu to nastastie od vtedy nedeje.